Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dostałem fakturę za gaz.

 

Zużycie gazu od 14.11.08-23.01.09 515 m3

 

Rachunek za 2.5 miesiąca gdy mieliśmy nawet -23 stopni na mrozie to 930 zł.Jestem w pozytywnym szoku.Rachunek dotyczy C.O. + C.W.U.(w domu 3 osoby dorosłe + 1 dziecko)W domu cały czas utrzymuję temperaturę 21 stopni,w sypialniach 20 stopni.Nie dogrzewam kominkiem.Opłaca się inwestycja w reku,GWC,dobry piec i ocieplenie domu(choć na ścianie mam tylko 12 cm lepszego styro, na podłodze 10 cm,poddasze ocieplone 30 cm wełny).

 

No piękny wynik. Podejrzewam, że dużą rolę w tym temacie odgrywa GWC. Możesz napisać po krótce jaki masz piec i jaki system ogrzewania (podłogówka/grzejniki tradycyjne) ? Jeżeli chodzi o ocieplenie to ja również zdecydowałem się na Termo Organikę z tym, że styropian"Golden"ponieważ Platinum to już jak dla mnie zbyt wysoka cena.

Parr skoro już zaglądnąłeś na forum to ciekawi jesteśmy, czy skończyłeś elewację w sensie marmolitu na fundamentach oraz we wnęce.

pozdrowienia dla całej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No piękny wynik. Podejrzewam, że dużą rolę w tym temacie odgrywa GWC. Możesz napisać po krótce jaki masz piec i jaki system ogrzewania (podłogówka/grzejniki tradycyjne) ? Jeżeli chodzi o ocieplenie to ja również zdecydowałem się na Termo Organikę z tym, że styropian"Golden"ponieważ Platinum to już jak dla mnie zbyt wysoka cena.

Parr skoro już zaglądnąłeś na forum to ciekawi jesteśmy, czy skończyłeś elewację w sensie marmolitu na fundamentach oraz we wnęce.

pozdrowienia dla całej grupy.

 

Marmolit pojdzie na mur i cokoły dopiero w maju-czerwcu,bo przy jego kładzeniu jest wymagana niska wilgotność powietrza.

 

Piec to kondensat Vailanta Ecotec.Na parterze wszędzie podłogówka(oprócz tego małego pokoju i kotłowni)na drewnie-merbau.Sprawuje się super.I g.. prawda,ze drewno nie jest na podłogówkę.Jak jest dobrze,dobrane i wszystko jest zrobione ze sztuką to nic z drewnem się nie dzieje,a podłogówka chodzi super.Przetestowane u mnei w ekstremalnych temperaturach.Na górze w sypialniach grzejniki,w łazienkach podłogówka i grzejniki.

 

Dużo daje nie GWC ale reku.Gwc wspomaga reku,a przede wszystkim utrzymuje wilgotnosć na poziomie co najmniej 40 %.Dzięki żwirowemu GWC w największe mrozy(-23 stopnie)miałem stałą wilgotność co najmniej 43 % co jest ważne dla domowników ,no i drewna na podłogówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

mam prośbę - czy moge prosic na prv albo tu w wątku zdjęcia waszych schodów? Chodzi mi zwłaszcza o wejście na schody czyli pierwszy stopień i górny zabieg. Mam mały problem ze swoimi bo:

 

1 - chciałem ażurowe ale już nie chcę

2 - jako, że schody nie były wylane razem ze stropem muszą być dodatkowo podparte na poziomie górnego zabiegu więc wychodzi, że będę miał urodziwy słup

3 - chciałbym żeby wchodziło się na nie nie z przodu ale tak, żeby miały jeden stopień zabiegu tez na dole... ktoś tak ma?

 

dlatego włąsnie chciałbym zobaczyc jak wam wyszły schody i czy nie są strome - mi wyszła wysokośc stopnia 19 cm... to sporo. jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schody w krysztale to w ogóle jest twardy orzech :-?

my wybrnęliśmy tak:

 

- po pierwsze - są strome wysokość 19 cm, szerokość stopnia 25 cm (w sumie wyszło nham 17 stopni)

- po drugie - zajrzyj tu - przerabiałam już sprawę

http://forum.muratordom.pl/krysztal-asi-i-jacka-komentarze,t134691-60.htm - mniej więcej w połowie strony są zdjęcia dołu schodów

 

a ewentualny górny zabieg mogę sfotografować jutro, jak będę na budowie, to pokażę później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my juz wlasciwie mamy stan surowy domku, ale po Waszych wpisach mam kilka nowych pomyslow :) Ekipa budowlana na pewno bedzie szczesliwa :D

Na dole zmienilismy tyle, ze wydluzylismy garaz i dolozylismy pomieszczenie gosp miedzy czescia mieszkalna a garazem (kotlownia itp), polaczylismy lazienke z oryginalnym pom gosp likwidujac jedne drzwi (mamy wieksza lazienke w L) i przenieslismy drzwi tarasowe na sciane miedzy kuchnia a salonem... I tyle chyba... aaaa, na dole bedziemy miec sypialnie zamiast gabinetu - niech dzieciaki sie rzadza na gorze :)

Ale strasznie podoba mi sie nowy pomysl na gore - 3 zamiast 4 pokojow - w jednym mielismy robic silownie, ale chyba mozemy zrezygnowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale strasznie podoba mi sie nowy pomysl na gore - 3 zamiast 4 pokojow - w jednym mielismy robic silownie, ale chyba mozemy zrezygnowac :D

 

my tak własnie mamy - w pomieszcezniu gdzie oryginalnie ejst łazienka zrobilismy parlnie i prasowalnię, tam gdzie był pokój kolo sypialni walnęliśmy sobie dużą łazienkę. asizko pokaż jakis rzut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba po prostu chcialam, zeby dom wygladal z tylu symetrycznie - dwa takie same okna, nie podobalo mi sie poprzednie rozwiazanie takze dlatego, ze trzeba bylo biegac przez caly salon na taras i pokoj robil sie nieustawny. teraz mysle, ze wykorzystalismy teren pomiedzy pokojem a kuchnia, ktorego i tak nie ma jak umeblowac, a w pokoju mozemy spokojnie ustawiac meble :)

taras bedzie biegl takze z tylu domu (bedziemy zaraz za tarasem miec schody porwadzace do reszty ogrodu - takie uksztaltowanie terenu). wiaze sie to takze z ukladem stron swiata - chcielismy miec taras na zachod, zeby po pracy pic piwko w promieniach zachodzacego slonca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...