Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Gość adanek
z wycena to ciezka sprawa. kosztorys ktory poszedl do banku i ktory robil nasz kierownik budowy to czysta fikcja - ale nie mozna powiedziec ze za malo czy za duzo - po prostu jest to tak indywidualna sprawa ze trzeba by sie dokladnie okreslic z czego po kolei sie co robi - a wiem z doswiadczenia ze wizja sie zmienia przynajmniej 2 razy dziennie. mozna zrobic dachawka za 10 tys albo za 25, sam glupi komin jak wymurujesz z cegly to wyjdzie kilkanascie tys, a z systemow wyjdzie kilka. zalezy tez ile cie ekipa skasuje, jakie uklady zalatwisz w skladzie budowlanym........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego że ten "rys kosztów" w kosztorysie może mocno odbiegać od późniejszej rzeczywistości, ale lepsze to niż nic. Przynajmniej jest jakiś punkt odniesienia.

 

W tej chwili rysują się 3 rozwiązania:

- zawodowy kosztorysant

- skład budowlany (czasem kosztorys się zwraca przy zakupach)

- kierownik budowy

 

A własnymi ręcami nikt nie kosztorysu nie tworzył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własciwie ja robiłam.Dostałam wycenę w składzie na materiał do SS,potem obliczałam resztę-dodawałam dachówkę,cegły,tynki,wylewki itd.Nawet profesjonalny kosztorysant nie zrobi chyba 100% wyceny.Nie jest w stanie przewidzieć tego co będzie za pół roku-np.boom budowlany.

Ja zmieściłam sie w budżecie ,ale od początku pilnowałam się z wydawaniem kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rzeczywiście wątek trochę zamarł, ale to dlatego, że mamy wszyscy moc pracy przy budowie naszych domow. My już wykańczamy: dom i siebie, bo sprzedaliśmy już mieszkanie i czas nas goni, gdyż musimy się wyprowadzić do końca września.

Co do kosztorysu, to robiliśmy go sami podobnie jak Basia1112.

Wyceny materiałów (do przedstawionych przez nas ilości, więc za darmo), dokonano w składzie budowlanym i to jest najlepszy sposób, gdyż już na tym etapie zwracano uwagę na elementy, o których nie mieliśmy pojęcia, a które wpływają na całkowity koszt.

Koszt robocizny szacowaliśmy na podstawie cen na naszym rynku lokalnym. Natomiast wykończeniówka to jest coś, czego do końca nie sposób wyliczyć, więc przyjęliśmy konkretne kwoty na pomieszczenia: łazienka (całość wyposazenia z robocizną), kuchnia (meble z osprzętem i płytkami z robocizną), osobno schody, drzwi, itd. Muszę przyznać, że to się sprawdza. Pod warunkiem jednak, że "meblujemy" jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Dobrze zaplanowany budżet, którego się trzymamy nie pozwala nam wydać więcej pieniędzy.

W rzeczywistości okazuje się, że nie tylko nie przekroczyliśmy budżetu, ale standard wykończenia jest wyższy od założonego :lol: , gdyż towar ze średniej półki cenowej po negocjacjach okazywał się tańszy od najtańszego, albo dokonywaliśmy zakupu materiału wykończeniowego (o ktorym nawet nie marzyłam, bo za drogi) z dużym wyprzedzeniem tylko dlatego, że była super okazja i cenowo zrównywał się z towarem z niższej półki.

Przyznaję jednak, że pomocne okazały się markety, których dużo w naszym mieście, więc i konkurencja na rynku duża, nie zapominamy też o zakupach przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt dla stan surowego otwartego zrobiłem sobie sam. Wykonawca sporo pomógł na początku a potem uszczegółowiłem licząc dokładnie stal, beton itd.

 

Problem mam właśnie z instalacjami i wykończeniówką.. o ile średnie stawki mogę robocizny sobie poszukać i przyjąć za własne to nie mam pojęcia ile kosztuje materiał na hydraulikę, ile trzeba zużyć kabli do elektryki itd.. tu mam największy kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"janusz.dabro" czy Wasz Kryształ nie jest wybudowany przypadkowo przy drodze prowadzącej z miejscowości Trąbki do miejscowości Wiatowice ? Wczoraj tamtędy przejeżdżała moja żona i jak tylko go wypatrzyła to wróciła po mnie i pojechaliśmy zobaczyć obydwoje ;) Nasz jest wybudowany kilka kilometrów dalej w miejscowości Liplas. Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich.

Również budujemy Kryształa. Dochodzimy w tej chwili do stropu.

Z chęcią zobaczylibyśmy projekt w realizacji już na dalszym etapie albo nawet gotowy. Kilka "niedoróbek" projektanta mamy już za sobą ale spodziewamy się, że sporo niespodzianek jeszcze przed nami. Ciekawe pomysły również w cenie więc jeśli ktoś z okolic Poznania lub Bydgoszczy/Torunia zechciałby pokazać swoje dzieło i podzielić się doświadczeniami to proszę o kontakt.

Zapraszamy również do nas - budujemy w Poznaniu więc jak ktoś w pobliżu jest chętny to zapraszamy

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...