Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

asiula, eda - na jakie materiały się zdecydowaliście?

 

My zdecydowaliśmy się na beton komórkowy 24 + styropian (12 albo 15-jeszcze nie wiem dokładnie :D ). No i jednak zostajemy przy folii na dachu, bez deskowania (jak już zaczęliśmy budowę to myślimy bardziej ralnie o kosztach :-? ).

Reksio - jeśli masz jakieś nowe zdjęcia- prześlij mi proszę na maila: [email protected] - jestem bardzo ciekawa...

 

Pozdrawiam

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu wysyłałam zdjęcia, nie dotarły? w przyszłym tygodniu zaczynamy instalację elektr . i c.o. A co do styropianu to chyba zdecydujemy sie na 15 cm(różnica w cenie niewielka , a przy ogrzewaniu mozna trochę zaoszczędzić)

 

Niestety, nie dotarły zdjęcia. Nie mam pojęcia dlaczego. Możesz przesłać jeszcze raz? Mój mail: [email protected]

 

Pozdrawiam

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie Wy macie konstrukcje, ale te kwoty o których mówicie są jakieś nierzeczywiste. Ja zapłaciłam za całość tarcicy łącznie z impregnacją już nie pamiętam dokładnie , ale jakieś 5,5 tyś zł. W tej kwocie było wszystko belki jętki łaty itp wszystka co było potrzebne do konstrucji dachu. Tak że , albo Was ktoś w konia robi albo macie żle obliczoną kostrukcję,mi na cały dach wyszło ok 8,5 kubika drewna

pozdrawiam wszystkich

p.s mój dom stoi już pod dachem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie Wy macie konstrukcje, ale te kwoty o których mówicie są jakieś nierzeczywiste. Ja zapłaciłam za całość tarcicy łącznie z impregnacją już nie pamiętam dokładnie , ale jakieś 5,5 tyś zł. W tej kwocie było wszystko belki jętki łaty itp wszystka co było potrzebne do konstrucji dachu. Tak że , albo Was ktoś w konia robi albo macie żle obliczoną kostrukcję,mi na cały dach wyszło ok 8,5 kubika drewna

pozdrawiam wszystkich

p.s mój dom stoi już pod dachem ;)

 

Więc czekamy na zdjęcia :D

 

Nam wyliczyli 6,65 m3. Pojechaliśmy do innego tartaku i zamówiliśmy więźbę za 4.700,- Do tego jeszcze dojdą łaty i kontrłaty. W tym pierwszym tartaku gdybym teraz zamawiała to już bym miała cenę wyższą o kilkaset zł. Wszystko drożeje z tygodnia na tydzień. Jak pod koniec czerwca dowiadywałam się o beton komórkowy z Solca to dawali cenę 5,86 z dowozem. Teraz jest 6,13 bez transportu. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do mnie też nic nie doszło (chodzi mi o zdjęcia). Też poproszę [email protected]. Mam nadzieję jutro skończyć ściany fundamentowe. Niestety od poniedziałku wracam do pracy więc tempo znacząco spadnie.

 

Jeśli chodzi o materiały jak już wcześniej wspominałem wybraliśmy keramzyt z Czamaninka.

 

Pozdrwiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Wstępnie jestem bardzo zainteresowana tym projektem : prowadzi aczkolwiek podoba mi sie jeszcze inny

http://www.dobredomy.pl/?id_project=91

Jednakze mysle, ze koszt wybudowania kryształu bedzie duzo nizszy a to jest wazne. Jak realnie byscie porównali koszty wybudowania obu domów?

I moze ktos mi powiedziec, od jakiej wysokości licza skosy, bo martwie sie ze wyjdą malutkie pokoiki, aczkolwiek to raczej nie jest chyba problem bo zawsze mozna połaczyc i zrobic jeden wiekszy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Wstępnie jestem bardzo zainteresowana tym projektem : prowadzi aczkolwiek podoba mi sie jeszcze inny

http://www.dobredomy.pl/?id_project=91

Jednakze mysle, ze koszt wybudowania kryształu bedzie duzo nizszy a to jest wazne. Jak realnie byscie porównali koszty wybudowania obu domów?

I moze ktos mi powiedziec, od jakiej wysokości licza skosy, bo martwie sie ze wyjdą malutkie pokoiki, aczkolwiek to raczej nie jest chyba problem bo zawsze mozna połaczyc i zrobic jeden wiekszy.

pozdrawiam

 

Witam,

ja też kiedy byłam na etapie wyboru projektu, oglądałam ten domek. Ale nie pasowało mi, że ma lukarnę (co zwiększta jego koszt budowy choć oczywiście zwiększa się również powierzchnia pokoi), zależało mi na bezpośrednim przejściu z garażu do domu i w Krysztale bardziej pasuje mi usytuowanie pomieszczeń względem stron świata.

Pokoje w Krysztale nie są może wielkie, ale na taki metraż domu to chyba ok. Ja rezygnuję z jednego pokoju na rzecz powiększenia drugiego i garderoby.

Odnośnie sposobu mierzenia powierzchni w Krysztale, to zadałam to pytanie projektantowi z IGN i dostałam taką odpowiedź:

"Powierzchnie pomieszczeń na poddaszu to pow. użytkowe, liczone od 180 cm wysokości. Powierzchnie podłóg są znacznie większe." I uwierzyłam mu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojejku, ja dopiero we wtorek podpisuje u notariusza akt zakupu działki a juz non stop siedzę, nad projektami. przejrzałam wiele i ten ciągle wysuwa sie jako nr. 1 Pracuje u dewelopera wiec obserwuje budowe coprawda bloków ale dzieki temu mam jakies marne obserwacje :D

I tak dach prosty nieskomplikowany , kiedys budowali osiedle z dachem kopertowym - kierownik budowy bluzgał,narzekał itp. ciagle były problemy z wykonaniem i chociaz bloki byly powtarzalne to zawsze gdzies cos tam bylo nie tak - bo do skomplikowanego dachu to super fachowcy musza byc. pozatym w dziale zamowien, mowili, ze poddasze z tym dachem kosztuje najwiecej. Dlatego ten projekt wpadł mi w oko, bo wszystkie kopertowe dachy na wstepie odrzucilam.

Prosta forma wewnatrz na dole, tez wydajemi sie plusem- łatwiej to wszystko zaaranzowac, urzadzic. Co prawda marzyl mi sie wielki salon a nie wiem czy te 33 m2 to nie za mało i mysle, jakby to było wydłuzyc dom w strone ogrodu o metr, bo akurat moja działka na to pozwoli. ale co wtedy ze zmianami czy nie beda za duze? A moze jednak ja przesadzam i 33 m2 w pokoju to idealna wielkosc i nie ma co szalec. Ja juz urzadzałam mieszkanie i wiem ile wszystko kosztuje a przeciez dom tez trzeba urzadzic . Wiec ciagle mysle, ze projekt musi byc , ładny, funkcjonalny ale tez w miare tani bo i tak na koncu okaze sie, ze wydalismy z 50 tys wiecej niz zakladalismy.

prosba wielka, jak juz mury sie pna to zamieszczajcie na forum, pokazujcie bo to pomoc dla innych bezcenna.

pozdrawiam serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reksio- tak jest najprościej:

1. Rejestrujesz się na stronie http://www.fotosik.pl

2. Zakładasz tam galerię i wstawiasz zdjęcia

3. Klikasz przy zdjęciu, które chcesz wstawić "Pobierz pozostałe kody"

4. Wybierasz kod, który ci pasuje i skopiuj

5. Wstaw na forum (kopiuj to skrót ctr +c a wstaw ctr +v)

 

Jeśli jest to niezrozumiałe to pytaj, ale myślę, że jak wejdziesz na stronę fotosik to wszystko będzie jasne.

Najważniejsze: żeby było widać zdjęcie musi być wpisany w treści postu kod: http://adres_obrazka. I takie są przy zdjęciach jak wstawisz je na fotosik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reksio - super wygląda twój domek. Możesz powiedzieć jakiej firmy masz okna i bramę? Bardzo mi się podobają - i styl i kolor - też takie planuję. Szczególnie interesują mnie drzwi balkonowe bo zastanawiam się czy zostawić takie jak w projekcie czy trochę zmienić. Widzę, że nad salonem masz jedno okno. Jak podzieliłaś przestrzeń na poddaszu? I jak wysoką masz ściankę kolankową? Mam trochę dużo pytań, ale jestem na takim etapie, że jeszcze mogę coś zmienić w swojej koncepcji. A pomysłów nigdy za wiele :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama firmy hormann, kolor brąz,koszt ok 3tyś zł z napędem elekt, okna kolor orzech, okna firmy Bajcar na profilach Thyssen cztero komorowe ze współczynnikiem przenikalności cieplnej 1,1 koszt ok 8300 zł, drzwi kupiliśmy dosyć tanie ale myślę że wyglądają dosyć fajnie firmy porta 1300zł - wszystko załątwiał nam chłopak który właśnie otworzył własną firę i jest dosyć konkuerencyjny na naszym rynku. Ścianka kolankowa 80 cm , Jeśli chodzi o drzwi balkonowe, to zrobiliśmy w całości ponieważ na górze jest jeden duży pokuj od strony ogrodu. I uwaga- dach w całości ma 200.6 m2 przy ściance kolankowej 80cm , trochę zmienia się kąt nachylenia i ma jakieś 37st. U nas wyszło jeszcze trochę więcej dachu jakieś 5m2 ponieważ z boku od sypialni przedłużyliśmu trochę i zrobiliśmy zadaszenie na drewno do kominka. Za robotę cieśla wziął 20zł za m2 razem 4000zł i dekarz 20zł m2 plus 100 zł za każde okno i komin razem 4,500 zł. Tak więc trochę to u was kosztuje, ale jeśli ktoś ma ochotę na tanie dobre okna to chłopak jest w stanie wam to załątwić i zamontować- wszyskie okna, brama i drzwi robi w jednym dniu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój- :(

 

Jeśli możesz to napisz mi na priv kontakt do firmy od drzwi. Nie wiem czy coś z tego będzie, bo mieszkamy dosyć daleko, ale popytać nie zaszkodzi...

Ceny dekarza miałaś po prostu rewelacyjne. U nas zawołali 60 zł (wprawdzie na gotowo, ale to i tak wyjdzie ponad 12 tys.) Ale może dlatego, że to dachówka cementowa? Bo ty masz blachodachówkę, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kochana mamy dachóweczkę cementową :D firmy euronit brąz- cena za dachówkę jaką udało nam się uzyskać to 19zł, tyle ze z 7% vatem. Jeśli chodzi o robociznę to 20 zł na gotowo ze wszystkim , łącznie z blachami i rynnami. Różnica w cenie pewnie dlatego jest tak inna, ponieważ mieszkamy w rónych rejonach Polski. Podam wam tel do Pana który, zajmuje sie oknami i roznymi materiałami budowlanymi , może skorzystacie jeszcze z innych. 501 486 803 Pan Tomek. Skorzystajcie bo można troszkę pieniędzy zaoszczędzić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...