Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt KRYSZTAŁ pracownia KRAJOBRAZY


Recommended Posts

  • 7 months później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, jestem zainteresowana kupnem tego projektu. Chciałabym wiedzieć, jakie są ukryte "wady" tego domku. Czy ktoś pomniejszył pokój na dole powiększając tym samym nieco salon. Zastanawiam się nad pokojami na górze. Nie są one zbyt duże, szczególnie dwie mniejsze sypialnie. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to wygląda w realu. Z góry wielkie dzięki :-) Edytowane przez justynka14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
my przestawilismy wyjscie na taras z oknem miedzy salonem a kuchnia - w ten sposob nikt nie lazi przez caly salon zeby wyjsc na taras i deski na podlodze w salonie maja sie dobrze :) dodatkowo na gorze polaczylismy jeden pokoj z lazienka, przez co uzyskalismy ogromny pokoj kapielowy, ktorego nam wszyscy zazdroszcza. Dwa pokoje na gorze z balkonem na tyl domu sa przestrzenne i wystarcza dla dzieci. Gdybym teraz budowala ten dom to nie laczylabym lazienki na dole z pom gospodarczym - a to zrobilismy i nie mam pralni :( Dodatkowo polecam wysuniecie garzu do przodu - dzieki temu miedzy wiatrolapem a garazem mamy kotlownie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Cześć,

 

My cały czas walczymy. Budujemy w okolicy Tczewa. W zeszłym tygodniu zamówiłem więźbę na dach, więc do okien, bram i rolet jeszcze trochę brakuje... ;) Plan na ten rok to stan surowy otwarty.

 

Jak na chwilę obecną jestem przekonany do bramy i drzwi hormanna nad oknami jeszcze się nie zastanawiałem.

 

Pozdr

Dyfer

 

Witam, my w marcu tego roku zaczęliśmy budowę naszego Kryształa też w okolicach Tczewa.

Podnoszę temat do góry, może ktoś jeszcze znajdzie się wśród budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, ja właśnie jestem na etapie dachu, tylko, że mamy problem z wykonawcą. Chyba ciągnie kilka srok za ogon i nie wywiązuje się z terminów, Nie ma czasu żeby do nas zajechać... Najpierw się z nami umawia, że będzie robił, a teraz przepadł w wodę i nie odbiera telefonów. Dzisiaj go namierzyłam i powiedziałam, że jutro ma przyjechać i musi konkretnie obgadać sprawę. Wkurza mnie ten przestój na budowie. Zostały mu do postawienia ścianki działowe i dach. Muszę w końcu wziąć sprawy w swoje ręce, bo mój mąż jest za delikatny i obchodzi się z nim jak z jajkiem.

Życzę powodzenia i dobrej ekipy przede wszystkim, ja swojej zdecydowanie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie czekamy na materiał na ściany i mamy nadzieję przed zimą uda nam się wyrobić do stanu surowego otwartego z dachem pokrytym papą. A na wiosnę ruszyć dalej. Stawia nam teść i mówi, że jak pogoda dopisze, to się wyrobimy więc zobaczymy jak to będzie.... :) Edytowane przez justynka14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Basiu, przeczytałam cale forum i bardzo ci kibicowałam w czasie Twojej budowy. Jak ja ci zazdroszczę tego, że już mieszkasz w Krysztale. Justynko my właśnie dogadaliśmy się z nowym wykonwcą. Obiecał, że w ciągu miesiąca się wyrobi i pokryje nam dach blachodachówką. Zdjęcia obiecuję w przyszłym tygodniu, może będę miała więcej czasu. Narazie tylko rozmowy z wykonawcami - "stary" podobno złamał rękę a "nowy" zaczyna od poniedziałku. Jestem pełna nadziei i lubię jak się coś dzieje na budowie. ten przestój działał mi na nerwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się wam uda. Trzymam kciuki :):)

My teraz czekamy na materiał na ściany. Pod koniec tygodnia ma być i mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu wszystko ruszy do przodu. Też nie lubię jak nic się na budowie nie dzieje, a chcielibyśmy jeszcze dach zrobić do zimy (oby jak najpóźniej przyszła w ty roku i jak najszybciej się skończyła :):):)

Czekam na zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Halo!!! Czy ktoś tu jeszcze poza mną zagląda? Czy nikt już nie buduje tego domu?

U nas problem ze schodami już się rozwiązał i jesteśmy już na etapie tworzenia zbrojenia na strop i zastanawiania się ile będzie nas kosztowało drewno na dach.:jawdrop::

A jak u was? Jakieś postępy?

Edytowane przez justynka14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Super fotki :-)

mu jesteśmy już na podobnym etapie. Okna są ale jeszcze nie wstawione. czekamy na wiosnę z niecierpliwością...

Mamy nadzieje, że następną zimę spędzimy już u siebie w domu. :-) A jak u Was? coś się teraz dzieje? Bo mam wrażenie, że nikt już nie buduje tego domu... Żadnych pytań i żadnych komentarzy...

Fotki wstawię może jutro jak znajdę chwilkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotki :-)

mu jesteśmy już na podobnym etapie. Okna są ale jeszcze nie wstawione. czekamy na wiosnę z niecierpliwością...

Mamy nadzieje, że następną zimę spędzimy już u siebie w domu. :-) A jak u Was? coś się teraz dzieje? Bo mam wrażenie, że nikt już nie buduje tego domu... Żadnych pytań i żadnych komentarzy...

Fotki wstawię może jutro jak znajdę chwilkę

 

Zdjęcie jeszcze z jesieni, ale nie mam czasu zrobić nowych, z resztą jak na razie niewiele się zmienia. czekamy na wiosnę...

budowa przód.jpg

salon.jpg

schody.jpg

budowa tył.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

12 stycznia 2013 pogoda (bez mrozu) pozwoliła nam wstawić okna.

Oknoplast kolor antracyt.

Dzięki temu że są okna oraz zrobione kominy mąż praktycznie codziennie przebywa na placu budowy - grzejąc "kozą" co chwile coś tam "dziubie".

Ostatnio był elektryk celem objaśnienia co i jak.

Od dwóch tygodni trwa wielka bitwa na polu - budowa szalunków pod schody.

Zajmuje się tym teść. Obliczenia na schody zabiegowe trwały dwa dni.

Reszta równie długo.

Szlubki powstają powoli - ale bardzo starannie.

Projekt niestety ma wadę - jest w nim przewidziane stanowczo za mało miejsca na schody lane.

Mało tego u nas jest problem z belką nad schodami.

W przyszłości goście będą dostawać na dzień dobry kaski - celem udania się na piętro bez urazów czaszkowo - twarzowych.:o

Zamówiliśmy drzwi garażowe - Wiśniowski - antracyt

oraz drzwi wejściowe PCV - również wykonywane przez Oknoplast (kolor antracyt).

Czas oczekiwania około 4 tygodni.

Zobaczymy czy pogoda będzie dla nas łaskawa i odstąpi od jakichkolwiek anomalii i pozwoli na spokojny montaż.

Póki co od momentu wbicia łopaty na tyczenie poprzez lanie fundamentów, daszenie i montaż okien - pogoda bardzo nas rozpieszczała.

 

Dodałam nowe zdjęcia.

W galerii daty odpowiadają realnemu czasowi prac budowlanych.

 

Widzę że u Was są zmiany na górze - macie połączone dwa górne pokoje.

Też mieliśmy taki plan.

Niestety obudziliśmy się za późno - jak majster już ściany wyprowadził.

 

Życzę powodzenia.

Spokojnej pracy.

I dużo cierpliwości.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my okna, drzwi zewnętrzne i bramę garażową zamówiliśmy, ale dopiero na koniec lutego będą gotowe. Będą w kolorze orzech.

Ze schodami mieliśmy podobny problem. W pewnym miejscu wysokość wynosiła 1,65m, więc dokładnie to, co u was. Z tym, że my wylewaliśmy je razem ze stropem, więc murarz (teść) od razu "przesunął" nam strop (po prostu powiększył dziurę kosztem sypialni), żeby nie chodzić w kasku po schodach i jest ok. Ale też był z tym ogromny problem.

A pokoi na górze nie łączyliśmy (to są stare zdjęcia, jeszcze bez ścianek działowych). Na górze mamy trzy pokoje (12 została bez zmian, 11 nieco powiększona, kosztem 16, (zamiast której z resztą jest garderoba), zamiast 14 jest łazienka, no i 13, 15 bez zmian). Ale już żałuję że nie dodaliśmy małych okien z przodu jak wy, bo z dachowych zrezygnowaliśmy.

A jak rozwiązaliście kwestię spiżarki? Bo my mamy z tym problem. Miała być pod schodami, ale musiała powstać ścianka przy kominie i teraz nie chcemy zabudowywać pod schodami bo wyjdzie tunel do łazienki i pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...