Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Pod Modrzewiem - KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 427
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam..Ja uważam całą papierologię jako TEST SPRAWNOŚCIOWY przed rozpoczęciem budowy!!! :roll: :roll:

Jeże uda się przebrnąć przez ten etap, urzędnicy i ich decyzje, opinie , informacje i ogólne podejście do petenta-to będzie tylko lepiej :D :D

Narazie jako laik się wymądrzam!!!!Pierwsze wkopanie łopaty ok 12.07.05

Zobaczymy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORMALNOŚCI, FORMALNOŚCI!!!!! TO JEST STRASZNE!!!

ALE CIESZ SIĘ ŻE NIE MILIŚCIE DO CZYNIENIA Z WOJEWÓDZKIM KONSERWATOREM ZABYTKÓW W WARSZAWIE, TRAGEDIA!!!!!! :evil:

POCIESZAJĄCE JEST TO,że tak jak napisałaś wszędzie można spotkać rzyczliwych ludzii gdyby nie Pani x... to myślę że do dziś nie miała bym ich decyzji!!!!

A tak tydzień temu rozpoczełam budowe mojego domku.

Mam pytanie czy tytuł dziennika to nazwa projektu wg którego będziecie budować??? Bo ja buduje dom właśnie wg projektu Archonu "DOM POD MODRZEWIEM".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORMALNOŚCI, FORMALNOŚCI!!!!! TO JEST STRASZNE!!!

ALE CIESZ SIĘ ŻE NIE MILIŚCIE DO CZYNIENIA Z WOJEWÓDZKIM KONSERWATOREM ZABYTKÓW W WARSZAWIE, TRAGEDIA!!!!!! :evil:

POCIESZAJĄCE JEST TO,że tak jak napisałaś wszędzie można spotkać rzyczliwych ludzii gdyby nie Pani x... to myślę że do dziś nie miała bym ich decyzji!!!!

A tak tydzień temu rozpoczełam budowe mojego domku.

Mam pytanie czy tytuł dziennika to nazwa projektu wg którego będziecie budować??? Bo ja buduje dom właśnie wg projektu Archonu "DOM POD MODRZEWIEM".

Tak, budujemy właśnie wg projektu Archonu. Oczywiście dokonaliśmy drobnych przeróbek, ale uważam, że kosmetycznych.

Mamy już postawione mury poddasza i czekamy na położenia więźby - ale wszystko będę jeszcze opisywać w moim dzienniku. Postaram się też dołączyć zdjęcia to zobaczysz jak wygląda nasz domek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczekanica? Twardosławicka? Dworska? Belzatka? Malinowa?

Z opisu w dzienniku bardziej prawdopodobne sa te lokalizacje środkowe...

 

Trochę testu na znajomość Piotrkowa: ile nowych domów stoi przy ulicy Sikorek?

Pomimo tego, że jestem rodowitą piotrkowianką to nie mam pojęcia gdzie jest ulica Sikorek :(

A nasza budowa to okolice Zawodzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedx na pytanie o ulicę Sikorek: na tej ulicy nie ma żadnego nowego domu (starego również). A ulicę tą widziało większość piotrkowian i nie tylkopiotrkowian. Byłaś w Urzędzie Skarbowym? Prawie na wprost wejścia biegnie w kierunku południowym ścieżka przez pola. To właśnie jest "ulica" Sikorek. :roll: :roll: :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedx na pytanie o ulicę Sikorek: na tej ulicy nie ma żadnego nowego domu (starego również). A ulicę tą widziało większość piotrkowian i nie tylkopiotrkowian. Byłaś w Urzędzie Skarbowym? Prawie na wprost wejścia biegnie w kierunku południowym ścieżka przez pola. To właśnie jest "ulica" Sikorek. :roll: :roll: :o

No to teraz jestem już mądrzejsza. A jest tam w ogóle plan zagospodarowania? Jak w tej części miasta szukaliśmy działki to było dość krucho z planami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku było podobnie. Też myśleliśmy o mniejszym domu, ale potem okazało się, że nie spełni naszych oczekiwań. Więc z planowanych 140m (z garażem), zrobiło się 180!

Bardzo podoba mi się Wasz projekt, rozmieszczenie bardzo przemyślane, zadaszony taras....Tylko ten wiatrołap trochę jakby za ciasny..( wybacz szczerość). :roll:

Ale ogólnie...super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia :lol:

Obiecuję się poprawić, ale na razie jestem na etapie uczenia się wstawiania zdjęć. Już nawet założyłam sobie stronę w republice.pl. Jak tylko "zgłębię" webmastera, to dołączę zdjęcia również do wcześniejszych postów (zdjęć mamy już chyba setki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku było podobnie. Też myśleliśmy o mniejszym domu, ale potem okazało się, że nie spełni naszych oczekiwań. Więc z planowanych 140m (z garażem), zrobiło się 180!

Bardzo podoba mi się Wasz projekt, rozmieszczenie bardzo przemyślane, zadaszony taras....Tylko ten wiatrołap trochę jakby za ciasny..( wybacz szczerość). :roll:

Ale ogólnie...super :D

Rzeczywiście, wiatrołap jest najgorszą częścią domu. Zwykle tak bywa, że pełnia szczęścia jest trudna do osiągnięcia :)

Tak naprawdę, to będziemy tam zdejmować tylko buty, bo przedpokój jest dość spory i tam ulokujemy szafę na ubrania wierzchnie. Jakość przeżyjemy. Chociaż biorąc pod uwagę ilość naszych butów (ciepłą wiosną jest to zwykle ilość domowników, czyli 5 x 3 pary na każdego = 15 par) będziemy musieli się bardzo sprężyć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...