Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Pod Modrzewiem - KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 427
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja - jak pozwolisz - zapytam jeszcze o wcześniejszy etap budowy. Chciałam Cię o to zapytać w prywatnej wiadomości ale z jakiegoś powodu ta nie chce do Ciebie "przejść" :(

Oglądając zdjęcia z Waszego poddasza wydaje mi się, że zrezygnowaliście z mieczy które łączą jeden ze słupów (ten który wg projektu jest w ściance rozdzielającej dwie sypialnie) z poziomą belką (tą wielką płatwią), czy faktycznie tak jest? A jeśli tak to czy w jakiś inny sposób wzmacnialiście stateczność konstrukcji w tym miejscu?

Przepraszam że zawracam głowę tak na sam koniec roku ale bardzo nas to nurtuje z uwagi na to, że te miecze strasznie skomplikują "użyteczność" tych dwóch sypialni.

 

z noworocznymi pozdrownieniami

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ceny markiz są bardzo, ale to bardzo różne. Zależy to nie tylko od wielkości, ale od rodzaju modelu stelaża, materialu, dodatków oraz bieżących promocji. Jest to zawsze produkt na indywidualne zamówienie. Nasza markiza ma wymiary 3mx5m. Cena takiego egzemplarza może wahać się od 3000zl do nawet 8000zl. Tak więc jest to produkt wybitnie pod klienta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aga!

Mam pytanie w sprawie odkurzcza centralnego. Mój mąż był w Bełchatowie w firmie Instbud i pan mu powiedział, że ma sobie sam wymierzyć gdzie chce mieć gniazdka i jak poprowadzić kable a oni wtedy przyjadą i je zamontują. Przecież po to chcemy kogoś kto się na tym zna, żeby nam pomógł i poradził bo się na tym nie znamy. Kosztorysów nie robią. Tyle kosztuje centralka, tyle gniazdo i koniec - tak mu powiedział facet.

Może Wy mieliście lepsze doświadczenia? Nie wiemy gdzie pytać o te odkurzcze. Jak byś mogła to odpisz gdzie kupowaliście swój. Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Beatko,

instalację zakładał nam jeden pan z Łodzi. Przyjechał, wymierzył, doradził, położył instalację (tylko trochę musieliśmy poczekać, bo spóźnił się z montażem). Gniazdka są trzy: w jadalni przy przejściu do kuchni, w przedpokoju na ścianie od łazienki (tam gdzie oryginalnie w projekcie są drzwi, a u nas ich nie ma) oraz na górze na wprost schodów. Wtedy najdłuższy wąż (9 metrowy) starcza wszędzie. Jeszcze jest szufelka w kuchni, ale praktyczniejsza byłaby w wiatrołapie, zamiast w kuchni - teraz po tych paru miesiącach wiemy to na pewno.

 

Jednostkę centralną zakładał potem nasz hydraulik (p.Krzysztofik - chyba masz telefon - jak nie, to daj znać). Mówił, że może położyć też instalację (ale u nas była już założona zanim mieliśmy z nim kontakt).

 

Takie doradztwo jak z Bełchatowa to można znaleźć w internecie - są w ofercie gotowe zestawy do kupienia i jak ma się zgrzewarkę do rur PCV można wszystko rozprowadzić samemu.

 

My mamy jednostkę centralną firmy BEAM + separator (sprawdza się przy czyszczeniu kominka, bez niego byłby problem w utrzymaniem czystości w salonie przy wyjmowaniu popiołu). Jaką jednostkę to p.Krzysztofik spokojnie może doradzić, bo kładł różne instalacje, no i ma rozeznanie jakie są aktualne promocje na zestawy. Tak więc możemy go polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nam też mieszka się super. Dopiero pierwsza wiosna, którą spędzimy w domu. I rzeczywiście trzecie wyjście na zewnątrz bardzo by się przydało. Obecnie wygląda to tak, że przed głównym i tarasowym wejściem leżą zapasowe buty, których i tak nie zawsze się chce zmienić. My (też?) zlikwidowaliśmy przejscie do garażu. Ale drzwi w kotłowni w zimie chyba by się nie sprawdziły, chyba za duże straty ciepla by były. Wolę sprzątać.

 

A z tym pieskiem to macie niezły ubaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w temacie rozsypującego sie murka pod siatką. może moglibyście odsłonic go jednej stronu, następnie zrobić jednowarstwowe zbrojenie np fi 6 mm lub nawet oblożyc to metalowa siatką, następnie to oszalować na jakieś 3 do 5 cm powyżej obecnej wysokośći i ponownie zalać dobrym juz betonem? Zrobiłem tak na działce na podobnej podmorówce i trzyma juz ze 12 lat, a ten plotek z rolki to niestety po ok. 2-3 latach sie rozsypie, nie powstrzymuje on tez niszczycielskiego dzialania wody i mrozy , ajedynie maskuje niedoróbkę :-? .

A za kilka lat bedziecie mieli ładny ogród, szkoda go dewastowac kolejnym remontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...