Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Pod Modrzewiem - KOMENTARZE


Recommended Posts

Mam pytań kilka do tarasu. Czy jest on obniżony w stosunku do drzwi tarasowych? I czy kończy się na słupie? I ile "wyszedł" w ogród, czyli inaczej jakie są jego wymiary :o

 

Jutro kupujemy parkiet. Ogrodzenie się robi - my robimy z bloczków i sztachet drewnianych. W poniedziałek początek tynkowania zewnętrznego i nawodnienie ogrodu. A 5.06 powinno się zacząć brukowanie. Jak pogoda dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytań kilka do tarasu. Czy jest on obniżony w stosunku do drzwi tarasowych? I czy kończy się na słupie? I ile "wyszedł" w ogród, czyli inaczej jakie są jego wymiary :o

 

Jutro kupujemy parkiet. Ogrodzenie się robi - my robimy z bloczków i sztachet drewnianych. W poniedziałek początek tynkowania zewnętrznego i nawodnienie ogrodu. A 5.06 powinno się zacząć brukowanie. Jak pogoda dopisze.

 

Taras jest dokładnie taki jak jest w projekcie. Nie obniżaliśmy go, zachowaliśmy oryginalne wymiary - jest na całej długości okna tarasowego oraz pod podcieniem do samego wykusza.

Teraz z perspektywy czasu wydaje nam się, że mógłby być 0,5m szerszy, bo stolik z krzesłami wchodzi "na styk".

 

Nadal czekam na wasze zdjęcia... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizytacje są pewnym etapem budowania. Nas będą w większości wizytować z daleka (300-500km) więc będzie to ze spaniem. A niestety nie lubię takich zjazdów.

 

Kolejne pytanko o nasz Modrzew. Czy wnęki na górze (w pokojach balkonowych) już masz przemyślane?

Ja miałam dziś pomiary i za dużo miejsca w nich nie będzie. Raczej półki czy pręty bedą na ścianie kolankowej. A pełnej wysokości ścianka będzie pusta. Już mi się wydaje, że się nie pomieszczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizytacje są pewnym etapem budowania. Nas będą w większości wizytować z daleka (300-500km) więc będzie to ze spaniem. A niestety nie lubię takich zjazdów.

 

Kolejne pytanko o nasz Modrzew. Czy wnęki na górze (w pokojach balkonowych) już masz przemyślane?

Ja miałam dziś pomiary i za dużo miejsca w nich nie będzie. Raczej półki czy pręty bedą na ścianie kolankowej. A pełnej wysokości ścianka będzie pusta. Już mi się wydaje, że się nie pomieszczę :D

 

Zrobię jutro zdjęcia i zamieszczę w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za specjalne zdjęcia. Niestety niewiele mi pomogły, bo ja tam chcę ciuchy umieścić i zamknąć.

 

Kolor elewcji wyszedł bardzo elegancki. Ładny ten nasz Modrzew, nie?

Zdjęcia mojego domku na razie w laptopie męża.

 

Na siłę to da się zamknąć to drzwiami łamanymi. Ja nie chciałam jednak próbować, bo nasz stolarz dobrze robi tylko proste rzeczy i ryzyko było zbyt duże. Te półki mógł trochę skrócić i drzwi można by było wpasować.

 

W przypadku szafy na ciuchyb ja bym zrobiła wieszadła na stronie skośnej ściany (w połowie na długie ciuchy, a w połowie na krótkie) oraz na stronie ścianki kolankowej. Nic chyba więcej nie da się wymyśleć.

 

Albo tylko półki tak jak ja, a wieszadła w innym punkcie pokoju. W tym momencie ja się mieszczę tam na stojąco przy moich 158 centymetrach. Gorzej z mężem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie a elewacja wyszła bardzo ciekawie, chociaż zieleń nie była nigdy moim faworytem, a teraz mam czas na myslenie :o :roll:

 

Pewnie się zdziwisz - ale do koloru zielonego też nie byłam przekonana i do końca miałam wątpliwości. Ale postawiłam na oryginalność: dookoła same żółte domy, więc wolałam wprowadzić troszkę urozmaicenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie a elewacja wyszła bardzo ciekawie, chociaż zieleń nie była nigdy moim faworytem, a teraz mam czas na myslenie :o :roll:

 

Pewnie się zdziwisz - ale do koloru zielonego też nie byłam przekonana i do końca miałam wątpliwości. Ale postawiłam na oryginalność: dookoła same żółte domy, więc wolałam wprowadzić troszkę urozmaicenia.

 

Właśnie właśnie u nas może nie same żółte ale żółć przeważa na terenie ja też się ku niej skłaniałam a teraz mam mętlki :o :roll:

Tylko że mój dach czerwony :-?

Mam zagwózdkę na szczęćie jeszcze trochę czasu na roziwązanie problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie a elewacja wyszła bardzo ciekawie, chociaż zieleń nie była nigdy moim faworytem, a teraz mam czas na myslenie :o :roll:

 

Pewnie się zdziwisz - ale do koloru zielonego też nie byłam przekonana i do końca miałam wątpliwości. Ale postawiłam na oryginalność: dookoła same żółte domy, więc wolałam wprowadzić troszkę urozmaicenia.

 

 

Ja jestem pod wrażeniem tej elewacji. Dołączam się do opinii, nawet nie pomyslałam że taka ładna może być zielona. I barierka balkonowa super. Ja jestem zdania że ładniejszych domów niż ,,Modrzew,, nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Baba dawno mnie u ciebie nie było a tu tyle zmian 8)

Super mieszkacie i wszytko piękniste :p Kuchnia, łazienki, salony, góra :p

Elewacja zielona tez mi się podba bardzo i ja myślałam o takiej wczęniej ale teraz przy ceglastej blachodachówce to raczej odpada u mnie 8)

I myśle o zołtym 8) :wink: U naj nie ma żóltych domków zbyt dużo 8)

 

Pozdrawiam i wklejaj dużo fotek bo wszystko masz fajne i moze być inspiracją dla nas 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba dawno mnie u ciebie nie było a tu tyle zmian 8)

Super mieszkacie i wszytko piękniste :p Kuchnia, łazienki, salony, góra :p

Elewacja zielona tez mi się podba bardzo i ja myślałam o takiej wczęniej ale teraz przy ceglastej blachodachówce to raczej odpada u mnie 8)

I myśle o zołtym 8) :wink: U naj nie ma żóltych domków zbyt dużo 8)

 

Pozdrawiam i wklejaj dużo fotek bo wszystko masz fajne i moze być inspiracją dla nas 8)

 

A wy kiedy się przeprowadzacie? Już zostało wam niewiele do zrobienia... Lipiec? Sierpień? A może zaraz na początku wakacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...