Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Pod Modrzewiem - KOMENTARZE


Recommended Posts

Nooooooooooooooooo Pięknie!!!!!!!!!! Już nie mogę się doczekać dalszych fotek. Jestem ciekawa co dalej będziecie robić????? Idziecie z pracą jak tornado..... ale oczywiście efekt odwrotny. :D :D :D A jeszcze jedno pytanie, nie doczytałam nigdzie (może nie uważnie czytam :oops: ) jaki planujecie kolor elewacji domku??

 

Kolor elewacji będzie w odcieniu żółtego - jeszcze nie zdecydowaliśmy dokładnie jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Świetnie Wam idzie ta budowa! Cieszę się, że opisujesz wszystko tak optymistycznie, bo już powoli zaczynałam bać się budowy :oops: . Wiadomo lepiej się pisze o rzeczach trudnych i kłótniach, ale taka "zwyczajna" budowa też jest przecież pełna różnych zwrotów i wydarzeń.

Pozdrawiam Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No to mozna powiedzieć, że zapaliło się światełko w tunelu... :D . Ale teraz pomyśl ile tracisz - niespodziewane potknięcia, komplile błotne... no ale to się szybko przejada a swiatełko to radość i nadzieja. Zyczę najlepszego na na nadchodzące Święta.

 

Dziękuję za życzenia. :D

 

Rzeczywiście, to jest naprawdę światełko w tunelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałam, że będzie przerwa świąteczna. Ale nie wyszło. Wczoraj mieliśmy gościa od ocieplenia poddasza i sufitów podwieszanych. Dziś mam wizytę kominkarza. Mąż umówił się z hydraulikiem na zakładanie grzejników i zakup pieca (Saunier Duval). A ja liczę i wybieram płytki. Zaczynamy od kotłowni, pralni (nad garażem) i garażu. Już naliczyłam 150m2.

Ogólnie jest strasznie nerwowo.

 

Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałam, że będzie przerwa świąteczna. Ale nie wyszło. Wczoraj mieliśmy gościa od ocieplenia poddasza i sufitów podwieszanych. Dziś mam wizytę kominkarza. Mąż umówił się z hydraulikiem na zakładanie grzejników i zakup pieca (Saunier Duval). A ja liczę i wybieram płytki. Zaczynamy od kotłowni, pralni (nad garażem) i garażu. Już naliczyłam 150m2.

Ogólnie jest strasznie nerwowo.

 

Wesołych Świąt!

 

Kotłownia jest rzeczywiście najważniejsza :wink: - to na razie jedyne nasze "gotowe" pomieszczenie w domu. Garaż i nasz strych nad garażem będzie na końcu.

 

Również przesyłam ci życzenia Wesołych Świąt.

 

PS. Czy gdzieś możemy obejrzeć zdjęcia twojego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie rozumiem problemów z odbiorami, ale myślę, że mi to wytłumaczysz. Kiedy np. te kominy trzeba prawidłowo zgłaszać? Przed piecem, po kaloryferach ...? A szczelność instalacji gazowej? My mamy podprowadzony gaz tylko do kotłowni (kuchenka ceramiczna) i tyle w temacie.

 

My mamy zamówionego kominkarza na 6.01. Na początku rozprowadzi nam rury do nawiewu na poddasze do 3 pokoi. Potem zrobimy ocieplenie poddasza (od 9.01.) i sufity podwieszane.

 

Robiliśmy rozeznanie parkietów. W naszej okolicy parkiet dębowy NATURA (najlepszy) kosztuje ok 115zł/m2, a z delikatnymi słojami 90zł/m2, A z sękami 70zł/m2. Mozaika ok 50zł/m2. Do tego trzeba doliczyć ok 70zł/m2 za robociznę.

Płytki do garażu, kotłowni i pralni zamówione- CERSANIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie rozumiem problemów z odbiorami, ale myślę, że mi to wytłumaczysz. Kiedy np. te kominy trzeba prawidłowo zgłaszać? Przed piecem, po kaloryferach ...? A szczelność instalacji gazowej? My mamy podprowadzony gaz tylko do kotłowni (kuchenka ceramiczna) i tyle w temacie.

 

My mamy zamówionego kominkarza na 6.01. Na początku rozprowadzi nam rury do nawiewu na poddasze do 3 pokoi. Potem zrobimy ocieplenie poddasza (od 9.01.) i sufity podwieszane.

 

Robiliśmy rozeznanie parkietów. W naszej okolicy parkiet dębowy NATURA (najlepszy) kosztuje ok 115zł/m2, a z delikatnymi słojami 90zł/m2, A z sękami 70zł/m2. Mozaika ok 50zł/m2. Do tego trzeba doliczyć ok 70zł/m2 za robociznę.

Płytki do garażu, kotłowni i pralni zamówione- CERSANIT.

 

W naszej okolicy cena parkietu dębowego rodzaj II gatunek I (z drobnymi sękami) 75zł za metr kwadratowy, mozaika rodzaj II gatuenk I (też z sękami) 35 złotych. Cena zależy od wielkości klepki - te troch e mniejsze (rodzaj II) mają cenę sporo niższą. Położenie na gotowo (z cyklinowaniem i lakierowaniem) 30 złotych (cena nie zawiera lakierów - to trzeba doliczyć) - panowie poleceni przez sklep, cena za robociznę przy zakupie parkietu w tym sklepie. Nie zanotowałam z jakiej firmy jest ten parkiet. Jak dzisiaj pojedziemy go zamówić to jeszcze raz sprawdzę.

 

Co do odbioru: instalacja gazowa ma być kompletna, więc u nas musiała być skończona instalacja (kuchenka + piec gazowy), protokół szczelności oraz opinia kominiarska. Grzejników nie mamy - to nie jest chyba obowiązkowe.

 

Jak nie robisz wcześniejszego odbioru instalacji gazowej - to wszystkie kwity szykujesz dopiero do całościowego odebrania domu. Wtedy potrzebujesz opinii kominiarskiej, protokołów szczelności, uzupełnionego dziennika budowy, inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, umowy o dostawy mediów, odbiór nieczystości. Musisz mieć też uprzątnięty plac budowy.

 

Za wcześnie nie ma sensu załatwiać tych wszystkich papierów, bo mają one tylko czasową ważność, a każdy taki papierek kosztuje stówkę czy kilka stówek.

 

Kominek mamy zamontowany i ciepło jest już rozprowadzone bez żadnych dodatkowych papierów. Czyli ta instalacja (podobnie jak elektryczna, wodna, kanalizacyjna, CO) będzie odebrana podczas całościowego zgłoszenia domu do użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli na razie można spać spokojnie.

 

Nie wiem jak Tobie, ale nam kasa ucieka strumieniami. Dziś zapłaciliśmy za piec, grzejniki i część płytek. Poszło 16tyś. Czyli już przekroczyliśmy 200tyś (bez działki i przyłączy).

Ale nie ma odwrotu. Chyba...

 

Jeszcze się nie załamujemy i idziemy się odstresować na prawdziwy bal sylwestrowy. Pierwszy raz od X czasu.

Tobie i sobię i innym też, życzę jak najmniej stresów przy budowie i następnego Sylwestra już w nowym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli na razie można spać spokojnie.

 

Nie wiem jak Tobie, ale nam kasa ucieka strumieniami. Dziś zapłaciliśmy za piec, grzejniki i część płytek. Poszło 16tyś. Czyli już przekroczyliśmy 200tyś (bez działki i przyłączy).

Ale nie ma odwrotu. Chyba...

 

Jeszcze się nie załamujemy i idziemy się odstresować na prawdziwy bal sylwestrowy. Pierwszy raz od X czasu.

Tobie i sobię i innym też, życzę jak najmniej stresów przy budowie i następnego Sylwestra już w nowym domu.

 

Rzeczywiście, kasa też nam się rozchodzi szybciej niż oczekiwaliśmy. Zawsze jest jakiś ekstra wydatek.

 

Miłej zabawy! "Do usłyszenia" w nowym roku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...