Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Pod Modrzewiem - KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 427
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam w Nowym Roku!

Pewnie znalazlabym odpowiedź na forum, ale bliżej mi do Ciebie.

Jakich używasz klejow do płytek? A do gresów- jeżeli je masz? I czy smarowaliście ściany w łazienkach jakimiś środkami hydrofobowymi?

Nas oczywiście namawiająna na smarowanie wszędzie, ale cena tych środkow jaest kapitalna. Np. do garażu potrzeba by było tylko 1300zł na ten środek (CR166 Ceresit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku!

Pewnie znalazlabym odpowiedź na forum, ale bliżej mi do Ciebie.

Jakich używasz klejow do płytek? A do gresów- jeżeli je masz? I czy smarowaliście ściany w łazienkach jakimiś środkami hydrofobowymi?

Nas oczywiście namawiająna na smarowanie wszędzie, ale cena tych środkow jaest kapitalna. Np. do garażu potrzeba by było tylko 1300zł na ten środek (CR166 Ceresit).

 

Klej do płytek (i do gresów też): EcoNomi - najtańszy i najlepszy. Mój tata się na tym zna (mąż krzyczy mi za plecami, że on też się zna :wink: ), bo położył już setki metrów kwadratowych (jak nie więcej) różnych płytek. U nas na balkonie w bloku pod gresem leży taki klej od ponad pięciu lat - nie dzieje się NIC.

 

Naszym zdaniem nie potrzeba żadnego dodatkowego środka gruntującego. Najważniejsze jest położenie kleju pod całą płytką (szczególnie na podłodze) - pilnuj żeby fachowic nie kładł kleju tylko na obrzeżach płytki (takich "ciapek" z kleju), bo potem nawet lustra nie przykręcisz bez uszkodzenia płytki (widziałam taką akcję z pękniętą płytką u koleżanki - pod płytką prawie próżnia), a na podłodze będzie pękać "na mur beton". Płytka musi być praktycznie "zatopiona" w kleju, a potem z rowka wydłubuje się śrubokrętem resztki zaprawy klejowej (jak jest jeszcze wilgotna), żeby zmieściła się fuga.

Można oczywiście zagruntować przed płytkami - ale bez żadnego szaleństwa cenowego. :roll: Jak płytki są dobrze przymocowane to ile może ci wilgoci przez nie przesiąknąć? Na mój gust niewiele - pod warunkiem, że klej jest dobrze (szczelnie) położony i fuga jest dokładnie wypełniona.

Oczywiście co kilka lat należy odświeżyć fugi, bo na każdej powierzchni pod wpływem wilgoci tworzy się nalot. Mniej nalotu będzie przy położeniu specjalnej fugi (z silikonem).

 

Dla nas jest to już trzecie podejście do płytek (przeżyliśmy już dwa remonty w poprzednich mieszkaniach), fachowiec cały czas ten sam :wink: , no i nic się nigdy nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś bardzo konkretna w odpowiedziach.

Płytki też już nie raz kładliśmy (łazienki również robimy 3 raz). Balkon mamy w terakocie i faktycznie wtedy nie zastanawialiśmy się nad klejami. Ale garaż niestety robimy pierwszy raz. Z tego środka do garażu już zrezygnowaliśmy, bez przesady. I kleje zmieniliśmy na półkę środkową. Przy tych potrzebnych tonach, cene gość nam dał całkiem zachęcającą. Kupione. Koniec tematu.

A u Ciebie coś sie dziś dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny dom i sprawnie idąca budowa.Mam pytanie odnośnie koloru bramy garażowej.Ma ona kolor z palety RAL nr 8028 aby pasowała do okien plastikowych w okleinie orzech.Na zdjęciach wygląda to idealnie.Jak oceniasz wybór tego koloru.Czy ten kolor przy świetle dziennym na żywo pasuje tak idealnie.Pytam bo mam okna w okleinie orzech ale z profilu Veka (może więc kolor okleiny nieco się różnić) i bramę garażową w kolorze RAL 8011.Na próbniku RAL kolor 8011 jest trochę jaśniejszy od 8028 a i ta u mnie mam wrażenie , że brama jest nieco ciemniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny dom i sprawnie idąca budowa.Mam pytanie odnośnie koloru bramy garażowej.Ma ona kolor z palety RAL nr 8028 aby pasowała do okien plastikowych w okleinie orzech.Na zdjęciach wygląda to idealnie.Jak oceniasz wybór tego koloru.Czy ten kolor przy świetle dziennym na żywo pasuje tak idealnie.Pytam bo mam okna w okleinie orzech ale z profilu Veka (może więc kolor okleiny nieco się różnić) i bramę garażową w kolorze RAL 8011.Na próbniku RAL kolor 8011 jest trochę jaśniejszy od 8028 a i ta u mnie mam wrażenie , że brama jest nieco ciemniejsza.

 

Z kolorami ogólnie to jest duży kłopot, bo zmieniają się w zależności od oświetlenia. Najlepiej jak wszystki jest w kolorze "złoty dąb" bo na pewno wszystkie elementy stolarki można dopasować (jest to kolor sztandarowy jak kiedyś biały). :wink:

 

Brama wydaje się czasami jaśniejsza niż sądziłam, ale to z powodu "zakurzenia" na budowie. Pył osadza się na niej w suche dni i potem robią na niej zacieki podczas deszczu. Ale jest to urok wszystkich ciemnych odcieni.

 

Ogólnie to wydaje mi się, że dobrze dobrałam kolor. Ten, jak i pozostałe odcienie brązu na elewacji domu (podbitka, rynny, parapety) oscylują w kierunku brązu czekoladowego. Oczywiście widać drobne różnice w odcieniach, ale nie ma to wpływu na ogólne wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym bądź razie odpowiadając na Twoje rozterki -"A może ja jestem tylko przewrażliwiona, że odcienie powinny być dobrane idealnie?" to uważam, że dobierając kolor nie przesadziłaś.Znajomy ma okna plastikowe w okleinie mahoń, drzwi drewniane też niby mahoń, ale całkiem inny odcień więcej wiśniowego, do tego brama garażowa standardowy ciemny brąz i wygląda to delikatnie mówiąc nieciekawie (to nie tylko moja opinia).Co do okleiny "złoty dąb" i "orzech" to 2 miesiące temu od właściciela dużej firmy sprzedającej okna słyszałem, że "orzech" będzie jeszcze miał swoje 5 minut bo jest na niego wzięcie i firmy produkujące profile obecnie produkują duże ilości profili w tej okleinie.Niewykluczone , że będą też bramy garażowe w tej okleinie tak jak ma to miejsce obecnie ze złotym dębem.Szkoda ,że my musieliśmy kolory dobierać z RAL :( .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pod oknem dachowym musi być grzejnik?

 

Bo inaczej pod wpływem różnicy temperatur skrapla się woda i kapie z okna. Jak jest grzejnik to suszy i ogrzewa na bieżąco szybę. To jest normalne zjawisko fizyczne i odpowiednie ostrzeżenia są dołączane do sprzedawanych okien (np. Fakro tak robi).

 

Ja nie jestem w stanie dokładnie wytłumaczyć tego zjawiska (widocznie przespałam konkretną lekcję fizyki w szkole :wink: ), ale widziałam na własne oczy czym nasza chwilowa bezmyślność (i potrzeba chwili, bo musieliśmy zdjąć te grzejniki do położenia gładzi) się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przestraszyły te kapiące okna, ale zasięgnęłam języka i już wiem, że:

- na zwykłych oknach, nie połaciowych, też się może skraplać woda przy znacznej różnicy temperatur na zewnątrz i wewnątrz

- woda się skrapla, jak jest duża wilgotność powietrza w pomieszczeniu, np. pranie wyjete z pralki suszy się w pokoju, albo, jak w Waszym przypadku świeże tynki

- pomóc może dobra wentylacja, czy chociażby mikrowentylacja w oknach, ale w dachowych to chyba nie ma takiej możliwości.

Mam nadzieję, że grzejniki nie są jedynym rozwiązaniem problemu, bo my ich nie planujemy wcale montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas grzejnik pod oknem dachowym będzie tylko w naszej sypialni u dziewczynek i w łazience jakoś nijak nie pasuja pod oknem.

Z moich obecnych obserwacji wygląda to następujące rzeczywiście jak tynki były bardzo świeże na oknach było mnóstwo wody, teraz jest jej coraz mniej a w pokoju starszej córki gdzie tynk schnie najlpepiej bo jest to pokój z kominem zjawisko prawie zanikło :)

Dom jest narazie ogrzewany tylko kozą z rozprowadzenim ciepłego powietrza - mam nadzieję że jak już będzie normalnie zjawisko nie bedzie uciążliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może to zjawisko u nas było związane ze schnięciem.

 

Niemniej w zaleceniach producenta grzejnik jest pod oknem. W przypadku okien tradycyjnych takie zbieranie wody nie robi nikomu krzywdy, bo najwyżej woda spłynie na parapet. Przy oknach dachowych parapetu jednak nie ma i woda siłą grawitacji kapie w dół.

 

Okna dachowe też mają systemy wentylacji (tzw. nawiewnik, u nas V35 o zwiększonej wydajności). I jak widać nie do końca to u nas pomogło. Ale rzeczywiście - może to jest tylko kwestia dużej ilości wilgoci na tym etapie wykończeniówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie tempo. Ciekawa jestem schodow, bo tez mnie meczy jak zrobic. Widzialam z drewna, to znaczy obyte drewnem i byly bardzo ladne, ale to byly schody dwobiegowe z tym zakretem a u nas sa jednobiegowe, proste, no i dosyc waskie, przydalo by sie moze cos co doda lekkosci, jak Ty pisalas...

No to czekam na zdjecia... Te dotychczasowe sa super, bardzo ladnie sie robi u Was... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie tempo. Ciekawa jestem schodow, bo tez mnie meczy jak zrobic. Widzialam z drewna, to znaczy obyte drewnem i byly bardzo ladne, ale to byly schody dwobiegowe z tym zakretem a u nas sa jednobiegowe, proste, no i dosyc waskie, przydalo by sie moze cos co doda lekkosci, jak Ty pisalas...

No to czekam na zdjecia... Te dotychczasowe sa super, bardzo ladnie sie robi u Was... :p

 

Dzięki za komplementy :D To bardzo miłe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeglądałam Twój dziennik i jestem na Twoim etapie z 29.11 (zdjęcie z ocieplania poddasza).

Jesteśmy już wykończeni psychicznie. Dziś się okazało, sufit w pewnych miejscach możemy obniżyć max o 15cm bo zaczynają się puszki elektryczne.

Grzejniki pod oknami dachowymi też będziemy mieć.

A będziecie mieć za grzejnikami folię izolacyjną (takie srebro)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeglądałam Twój dziennik i jestem na Twoim etapie z 29.11 (zdjęcie z ocieplania poddasza).

Jesteśmy już wykończeni psychicznie. Dziś się okazało, sufit w pewnych miejscach możemy obniżyć max o 15cm bo zaczynają się puszki elektryczne.

Grzejniki pod oknami dachowymi też będziemy mieć.

A będziecie mieć za grzejnikami folię izolacyjną (takie srebro)?

 

Naszym zdaniem nie ma potrzeby zakładania takiej folii. Mur+styropian są chyba wystarczające.

Moi rodzice założyli "sreberka" za grzejnikami, ale oni nie mają ocieplonego domu, a dodatkowo grzejniki są we wnęce pod oknem, czyli grubość muru to tylko jedna cegła.

 

Podeślij jakieś zdjęcia (może być na priva). Bardzo lubię oglądać jak się prezentują inne Modrzewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...