Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Pod Modrzewiem - KOMENTARZE


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 427
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale fajowe oświetlenie, a kolor na ścianach to jaki???

Super, super, super!!!

 

Sorry, zapomniałam odpowiedzieć wcześniej. :oops:

 

Ściany mają tylko położoną gładź, a więc wszędzie są białe. Na tym zdjęciu wybitnie widać grę kolorów i światła. Wyszedł bardzo oryginalny odcień. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajowe oświetlenie, a kolor na ścianach to jaki???

Super, super, super!!!

 

Sorry, zapomniałam odpowiedzieć wcześniej. :oops:

 

Ściany mają tylko położoną gładź, a więc wszędzie są białe. Na tym zdjęciu wybitnie widać grę kolorów i światła. Wyszedł bardzo oryginalny odcień. :lol:

 

 

No właśnie mi to podpadało pod brzoskwiniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afe..nieładnie!! Jak Ty mozesz swój DOMEK, BUDOWĄ NAZYWAĆ!!!! Wstydzić się powinnaś! :oops: Tam się tak ładnie robi..Piękne kafelki w kuchni (bardzom ciekawa Waszej kuchni, chodzi mi o aranzację. Dopasowanie mebli, wystroju do koloru okien)Ślicznie obudowana wanna małżeńska, bardzo mi te kolorki pasują!!! A i łazienka chłopców..taka jakaś radosna...optymistycznie, wiosenno-letnia, nastraja!! :D

A wczasów to Ci życzę z CAŁEGO SERCAale.....ja, mając TAKIEEE włości to bym się nigdzie nie wybierała!!Trudno Ci będzie znaleść alternatywę tego CUDEŃKA!!!O !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afe..nieładnie!! Jak Ty mozesz swój DOMEK, BUDOWĄ NAZYWAĆ!!!! Wstydzić się powinnaś! :oops: Tam się tak ładnie robi..Piękne kafelki w kuchni (bardzom ciekawa Waszej kuchni, chodzi mi o aranzację. Dopasowanie mebli, wystroju do koloru okien)Ślicznie obudowana wanna małżeńska, bardzo mi te kolorki pasują!!! A i łazienka chłopców..taka jakaś radosna...optymistycznie, wiosenno-letnia, nastraja!! :D

A wczasów to Ci życzę z CAŁEGO SERCAale.....ja, mając TAKIEEE włości to bym się nigdzie nie wybierała!!Trudno Ci będzie znaleść alternatywę tego CUDEŃKA!!!O !!!!!

 

No to zrobię plebiscyt jak nazwać taki stan przejściowy.

 

Działka - nie. Bo już nie sama działka.

Budowa - nie. Bo już jest dom na ukończeniu.

Dom - też nie. Dla mnie dom to nie same mury, a ludzie w nim mieszkający. Przecież jak mówimy, że wracamy do domu to znaczy, że wracamy do naszego mieszkania w bloku.

 

Pozostaje chyba "prawie dom" lub "nowy dom". :lol: Chyba, że masz lepszą propozycję. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda Wasz "prawie dom"!!!! :lol:

 

Coraz więcej zrobione i jak przyjdzie wiosna, to będzie już czas na ogródek!]

Dobrze, że masz "domowych" fachowców, zwł. Filipka!!! Bez nich na pewno budowa szłaby dużo wolniej!

 

Ogródek będzie jak tylko obeschnie teren po tych śniegach (u nas glina nie przepuszcza wody wgłąb, więc musi odparować). Nasz sąsiad śmieje się, że na tym terenie to "już" w maju można wjeżdżać ciągnikiem na pole, jak tylko w pobliskiej rzeczce zaczyna brakować wody. Więc pewnie trochę poczekamy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No to i ja się przyłączę.

Po pierwsze gratuluję stanu zaawansowania(ja dopiero zacznę)

Po drugie- też pochodzę z dawnego woj. piotrkowskiego (koło Radomska)ale teraz mieszkam na Śląsku

Po trzecie również mam pianino u rodziców i jak tylko się pobuduję, zamierzam je ściągnąć do siebie( również ma ze 20 lat) i też zaczynam się zastanawiać, do czego je dopasuję.

Po czwarte miałam zapytać o te grzejniki pod oknami dachowymi, ale już doczytałam dlaczego muszą być. Tylko u mnie w sypialni nad łóżkiem to taki grzejnik chyba jednak się nie zmieści.

A oto mój domek:

http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się przyłączę.

Po pierwsze gratuluję stanu zaawansowania(ja dopiero zacznę)

Po drugie- też pochodzę z dawnego woj. piotrkowskiego (koło Radomska)ale teraz mieszkam na Śląsku

Po trzecie również mam pianino u rodziców i jak tylko się pobuduję, zamierzam je ściągnąć do siebie( również ma ze 20 lat) i też zaczynam się zastanawiać, do czego je dopasuję.

Po czwarte miałam zapytać o te grzejniki pod oknami dachowymi, ale już doczytałam dlaczego muszą być. Tylko u mnie w sypialni nad łóżkiem to taki grzejnik chyba jednak się nie zmieści.

A oto mój domek:

http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m429c3e4e9158f

 

Archon ma bardzo ładne projekty (moja subiektywna opinia :wink: ). Ten projekt też mi się podoba. My go odrzuciliśmy ze względu na brak garażu w bryle budynku. Ale osobny garaż też ma swoje zalety.

 

Powodzenia w realizacji planów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu zerkam jest cos nowego. s

Slicznie sa te kafelki w kuchni, lazienki tez ladne...Niedlugo zamieszkacie, co? Czekam na zdjecia po sprzataniu i malowaniu, aby troche oczy nacieszyc... :p

 

No, tak nieśmiało marzymy, żeby jak najszybciej zmienić nasze miejsce zamieszkania... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Żono Budowniczego

Właśnie zakończyłam czas nicnierobienia - ferie na nartach. Było cudownie, nie myśleliśmy oniczym a zwłaszcza o budowie. A tu wczoraj po wkroczeniu na nią (u nas jeszcze stan budowy) stwierdziliśmy, że podwiesiliśmy sobie sufity na dole i jest za nisko- wyszło 240 bez parkietu. A jak Wam wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Żono Budowniczego

Właśnie zakończyłam czas nicnierobienia - ferie na nartach. Było cudownie, nie myśleliśmy oniczym a zwłaszcza o budowie. A tu wczoraj po wkroczeniu na nią (u nas jeszcze stan budowy) stwierdziliśmy, że podwiesiliśmy sobie sufity na dole i jest za nisko- wyszło 240 bez parkietu. A jak Wam wyszło?

 

Jak ostatnio mierzyłam przed malowaniem to bez podłóg wyszło mi 2,57m na górze w najwyższych punktach oraz 2,63 na dole (tylko w holu na dole 2,4 na gotowo przy połozonych płytkach i z sufitem obniżonym żeby zakryć betonową belkę).

 

Ale u nas z tego co wiem było to ustalane z naszym murarzem, bo pytał się ile chcemy. Nie pamiętam ile było w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie pamiętam. Ale dziś się rozeznawaliśmy w temacie i do odbioru powinno być na gotowo min. 2,5m. Pomijając odbiór boję się, że cały czas będziemy myśleć o suficie na głowie i że mój mąż będzie walił głową w lampę. Już mam dość tego budowania. Acha. Jeszcze woda nam zamarzła tak, że tylko do wiosny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie pamiętam. Ale dziś się rozeznawaliśmy w temacie i do odbioru powinno być na gotowo min. 2,5m. Pomijając odbiór boję się, że cały czas będziemy myśleć o suficie na głowie i że mój mąż będzie walił głową w lampę. Już mam dość tego budowania. Acha. Jeszcze woda nam zamarzła tak, że tylko do wiosny....

 

Bo nieszczęścia to zawsze chodzą parami. My też to znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie czas to daj ogłoszenie:

 

Narożnik w dobre ręce oddam.

 

A potem przewieziesz pianino i jakichś nowyś kanapotapczan. 8)

 

To jest pomysł! W końcu do narożnika mam mniej sentymentu niż do pianina. :lol:

 

No i ten narożnik jest strasznie niewygodny. :roll: Goście powinni spać na czymś wygodniejszym. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...