Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aktualna cena ziemi-czarnej


Recommended Posts

Użyłem funkcji Szukaj i nic szczególnego nie znalazłem.

Potem długo myślałem gdzie zamieścić to pytanie.

I nic mi nie pasowało.

Najwyżej mnie pogonią :lol:

A tak poważnie.

Muszę obsypać dom.

Oceniam ilość na 200m3.

Znalazłem piękną ,czarną ziemię,czyściutką,tłuściutką.

350 zł za samochód.

Duży samochód -Volvo 23t.

Czyli jakieś 180zł za kamaza.

Pospółkę 80zł/1 kamaz

Ładny piaseczek nadający się do tynków nawet-130 zł/kamaz

Przeliczam 1 volvo(23t)= pi razy drzwi 2 kamazy (12t)

Czy to dobre ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ziemia ładna jak piszesz, bez kamieni to bierz, ja jestem umówiona na auto 9 kubików za 360 zł, ziemia super, ale trochę się jeszcze potarguję. Facet mi dziś przywiózł 5 - 6 kubików takiego czegoś "na spód" pod tę lepszą ziemię (jak sie wyraził - z odkrywki, ale jest nieco kamienia do wybrania), 100 zł za auto, na spód bedzie ale na górę przenigdy. Dość dużo szukałam, jakieś 2 lata bo podnosimy całą działkę, wiem że za dobrą ziemię tak sie płaci. Dla pewności możesz kupić test na ph, jeśli z próbki wyjdzie coś ok. 5 - 6, taka jest podobno najlepsza, ale sprawdź jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobre ceny?

 

Rewelacyjne.

 

Niedaleko mojej wiochy, w Dąbrówce Wielkiej, jest coś w rodzaju wytwórni humusu. Na hektarach powierzchni są gigantyczne doły kompostowe, wypełniane startymi na wióry odpadami roślinnymi, np. gałęziami ciętymi w parkach itp. Metr sześcienny kosztował w zeszłym roku (w zależności od jakości) od 35 do 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko w kwestii technicznej - na jaka wywrotke wam weszły te 23 tony ziemi?

Piach przywożą kamazami lub tatrami - i za kazdym razem max 14 ton wchodzi.

Jak mi przywozili wielgachna naczepą - wtedy było 30 ton.

3-osiowe Volvo FH12 z wysokimi burtami,napęd 6x6.

Nie tylko kamazy i tatry na tym świecie :D

Czy ten koszt ziemi jest z transportem?

Tak.

Woża ją z odległości ok.25km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko w kwestii technicznej - na jaka wywrotke wam weszły te 23 tony ziemi?

Piach przywożą kamazami lub tatrami - i za kazdym razem max 14 ton wchodzi.

Jak mi przywozili wielgachna naczepą - wtedy było 30 ton.

 

pozdrawiam

 

z tego co wiem to na kamaza wchodzi max.12 ton ale niektórzy kierowcy twierdzą ze nawet 18 ton wożą - " ale tylko Oni bo inni Panie to i dziesięc nie włożą" :D :D wtedy kupujacemu jest łatwiej przełknąć wysoką cene :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko w kwestii technicznej - na jaka wywrotke wam weszły te 23 tony ziemi?

Piach przywożą kamazami lub tatrami - i za kazdym razem max 14 ton wchodzi.

Jak mi przywozili wielgachna naczepą - wtedy było 30 ton.

 

pozdrawiam

 

z tego co wiem to na kamaza wchodzi max.12 ton ale niektórzy kierowcy twierdzą ze nawet 18 ton wożą - " ale tylko Oni bo inni Panie to i dziesięc nie włożą" :D :D wtedy kupujacemu jest łatwiej przełknąć wysoką cene :D

 

Ja byłbym ostrożny, jeśli chodzi o te 18t :roll: . Niedawno wozili mi pospółkę i na własne oczy przekonałem się, że 14 ton na 12-to tonowego Kamaza to jest max :o . Byłem obecny przy załadunku i ważeniu, (bryka z podwyższanymi burtami i z klapą z tyłu) więc o oszustwie nie mogło być mowy (mam nadzieję). Myślę, że z tych 18t , 4t trafia do kieszeni szofera.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem niedawno 12 tonowe Volvo za 300. Problem wynikł jak się zakopało w gruncie przy wjeździe na działce - taki grunt piaszczysty.

Dwa traktory wyciągały i się sporo namęczyły zanim wyciągnęły.

Koła się zapadły do osi.

Piszę to ku przestrodze, jak ktoś nie jest pewny nośności swojej działki niech lepiej szuka mniej pojemnych transportów, a co za tym idzie lżejszych. No ale w sumie można wysypać na granicy działki, zamówić koparkę i poprzewozić.

 

Swoją drogą to jaka warstwa ziemi czarnej powinna być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobre ceny?

 

Rewelacyjne.

 

Niedaleko mojej wiochy, w Dąbrówce Wielkiej, jest coś w rodzaju wytwórni humusu. Na hektarach powierzchni są gigantyczne doły kompostowe, wypełniane startymi na wióry odpadami roślinnymi, np. gałęziami ciętymi w parkach itp. Metr sześcienny kosztował w zeszłym roku (w zależności od jakości) od 35 do 50 zł.

 

A jakie to regiony bo byłbym zainteresowany ...

Jak długo taki dół sie kompostuje (z ciekawości) i jak są duże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to regiony bo byłbym zainteresowany ...

Jak długo taki dół sie kompostuje (z ciekawości) i jak są duże ?

 

Woj. Śląskie, na granicy Dąbrówki w stronę na Wojkowice, na totalnych peryferiach. Obok mieszczą się firmy KOMAT (tania kostka brukowa !) i MEGASET (hurtownia stali) - na stronie MEGASETU jest mapa dojazdu: http://www.megaset.com.pl/kontmapax.htm , wytwórnia ziemi mieści się kilkaset metrów dalej (oznakowana niestety byle jak). Uwaga: firma dysponuje tylko małym autem dostawczym, jak chcesz więcej ziemi, to transport musisz zapewnić sobie sam.

 

Co do technikaliów kompostowania - nie znam się. Natomiast zauważ, że cena ziemi jest bardzo wysoka. Gdybym chciał teren wokół domu (ca. 2000 m2) pokryć zaledwie 10 cm ziemi, musiałbym zamówić 200 m3 ziemi, co daje w zależności od klasy ziemi "jedynie" od 7 do 10 tysięcy złotych plus transport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...