Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Aktualna cena ziemi-czarnej


Recommended Posts

Co do technikaliów kompostowania - nie znam się. Natomiast zauważ, że cena ziemi jest bardzo wysoka. Gdybym chciał teren wokół domu (ca. 2000 m2) pokryć zaledwie 10 cm ziemi, musiałbym zamówić 200 m3 ziemi, co daje w zależności od klasy ziemi "jedynie" od 7 do 10 tysięcy złotych plus transport...

 

średnio 4 zł za 100 litrów. W workach cena przynajmniej 3 razy większa.

I to niezbyt ubita. Tu myślę że przy takiej ilości miałbyś dodatkowy rabat - wiecej ziemi. A 10 cm to sporo (nie wszędzie tyle warto dawać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...

ulala... ja szukam żyznej ziemi ogrodowej, próchnicznej czy czarnoziemu - jak kto woli - w okolicach Grodziska Maz. nie kwaśnej, bo trawnik ma na niej powstać, a reszta w dołki pod drzewka i krzewy... w różnych domieszkach. Łatwo ziemię zakwasić, trudniej odwrotnie. Ogród nie mały więc i samochód duży potrzebny... nie jeden może nawet. Samej trawki będzie z 200-300 m2. Orientujecie się może ile powinna kosztować taka ziemia? Nie chciałbym po prostu przepłacić razy kilka (rok temu bodaj w AG-KORCU chcięli mi wcisnąć piasek granitowy pod kostkę za 300PLN za tonę bez transportu... zawahałem się i po pewnym czasie, co prawda okazyjnie, kupiłem taki piasek w Pruszkowie. Z transportem wyszło około 50PLN za tonę!!!). Będę wdzięczny za każde info.

Pozdrawiam

Pearl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...