Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie TYNKI wewnetrzne ??? Prosze o porady


Recommended Posts

Ja za gipsowe (Knauf) maszynowo płaciłam 21 zł/m2 (robocizna + materiał). Bardzo jestem z nich zadowolona. Jedyny ich mankament to to, że bardzo łatwo je uszkodzić ale z drugiej strony te uszkodzenia można załatać gipsem i nie jest to widoczne.

 

 

Maluszku czy mógłbym prosić na privka namiary na tynkarzy i słynnego pana od reku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy cementowo-wapienne z filcem. Koszt 16 zł. Filc robiony piaskiem kwarcowym załatwianym (bez dodatkowych kosztów) przez wykonawcę. Koszt materiału podstawowego na m2 szacujemy na 2-3 zł.

 

cena maxymowa za cementowowapienne są faktycznie astronomiczne tym bardziej, że to mają być tynki pod gładź.

 

ceny ppp.j są bardzo atrakcyjne - jednak w moich rejonach nierealne. Słyszałęm o podobnych w ubiegłym roku, ale to było w południowowschodniej Polsce.

 

Czemu wybraliśmy cementowo-wapienne? - bo są w 100% naturalne. Poczytałem sobie o składach szpachli i tynków gipsowych i sporo tam dodatków "uszlachetniających", pytanie ile nie ujawniono :roll: ?

W kilku były wyszczególnione dodatki hydrofobowe - jeśli tak to jak ma taka ściana dobrze absorbować parę wodną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. jescze raz filcówka murarze przynajmniej w moich stronach nazywają to odpaleniem ostatnie zatarcie nadaje tynkowi odpowiedni charakter tynk ma przez to fakturę mniej ostrą ale bardziej jednolitą moim zdaniem jest to tynk znacznie ładniejszy od gipsówki ale ty podejmujesz decyzję. cześć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze są z płyt GK ale mają wielu przeciwników. W dalszej kolejności cem-wap. robione recznie przez wschodnie ekipy.

 

maxymov twoje ceny sa księżycowe. Ja mam cem-wap zacierane filcem 8 pln ściany 9pln sufity

 

 

Hmmm. Czy to jest cena mat+rob??? Jeśli robią na Mazowszu to byłbym wdzięczny za namiary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie filcówka to nanoszenie specjalnie przygotowanej warstwy tynku z piasku kwarcowego z wapnem i odrobiną cementu (są warianty bez cementu). W efekcie powierzchnia jest bardzo gładka o fakturze bardzo drobnego papieru ściernego (w okolicach 180-200). Taka ścian w odróżnieniu od gładzi jest mniej podatna na zabrudzenia. Wykonywanie filcówki z piasku bardzo drobnego, ale nie do końca jednorodnego nie daje już tak przyjemnego efektu jednorodności - chyba, że ktoś przesieje bardzo drobnym sitem piasek i uzyska jednolitą frakcję, ale szybciej juz chyba kupić kwarcowy - daje bardzo ładny jasny kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "3 warstwowy"?

 

Wykonywany z 3 warstw: obrzutki, narzutu i gładzi. Obrzutka to takie lekkie "obrzyganie" ścian zaprawą, narzut to tynk właściwy - warstwa najgrubsza, a gładź to warstwa ostatnia (wykończeniowa). Taka jest z grubsza technologia tynków c-w. Aha ta trzecia warstwa (gładź) to nie jest gładź gipsowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "3 warstwowy"?

 

Wykonywany z 3 warstw: obrzutki, narzutu i gładzi. Obrzutka to takie lekkie "obrzyganie" ścian zaprawą, narzut to tynk właściwy - warstwa najgrubsza, a gładź to warstwa ostatnia (wykończeniowa). Taka jest z grubsza technologia tynków c-w. Aha ta trzecia warstwa (gładź) to nie jest gładź gipsowa.

 

No to to to jest zwykły cementowowapienny z filcem.

 

U mnie też funkcjonuje nazwa "szpryca". :D

Potem jest tynk na listwach i na końcu filc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...