Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kolor okien


Recommended Posts

szczerze - ladniejsze od drewnianych hahahaha. Choc widzialem nie raz drewniane od wewnatrz pomalowane na bialo od zewnatrz kolor (bejcowane czy co tam z tym paskudztwem ;) robia :) )

 

Masz teraz wybor :) opini ;) (zobacz link "co lepsze" pod kreska)

kwestia gustu - co sie komu podoba :) i nie sposob stwierdzic ze cos jest obrzydliwe a cos nie.

Jak chocby ogladane przeze mnie ostatnio okna drewniane z najwyzszej polki zarowno cenowej jak i pozycji firmy na rynku, Dla mnie szczegoly wykonania nie do przyjecia i patrzac na piekny lakier w kolorze zlotego debu prezentuje sie o wiele gorzej od najgorszych okien pcv w takim kolorze jakie widzialem w swym zyciu. Ale dla klienta najpieniejsze pod sloncem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie powiedziała że to obrzydlistwo, bo pewnie fajnie będzie wyglądać do elewacji, a za to w środku daje pełną swobodę aranżacji, bo okno wtedy nie jest kolejnym meblem któremu trzeba podporządkować całość wnętrz - u mnie tak się stało - nie mogłam zrobić wnętrz w koloracch drewna wenge, czekolady, kawy, które uwielbiasm, bo dominuje ten złoty dąb okienek

ale i tak będzie fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ładniejsze drewniane powlekane lakierem (lazur)

 

choć przyznaję, że zastanawialiśmy się nad pcv z okleiną obustronną gdyż porządnie zrobione równie estetycznie wykonane i praktycznie nie do odróżnienia (chyba że z zupełnie bliskiej odległości)

 

co do oleiny z jednej strony to zrezygnowaliśmy z tego powodu, że fatalnie prezentuje się takie okno jak jest otwarte widać wtedy że z jednej strony białe z drugiej dajmy na to brąz - takie trochę pomieszanie

 

ale Jareko dobrze prawi - jednemu się podoba Marysia a innemu Zosia :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gustami sie niedyskutuje - podobno, ale

-pcv ładniejsze, praktyczniejsze, tańsze, mniej problemów.

-drewno wymaga więcej pielęgnacji, droższe, estetyka wedle uznania.

Jareko myślę że przy obecnej technologii produkcji okien drewnianych okna pcv mogą im dorównać jeśli chodzi o trwałość. Wszyscy zwolennicy drewna twierdzą o ich wyższości ze wzglęgu na naturalny materiał. Tylko jedna mała wątpliwość, pytanie. Czy ktoś ze zwolenników widział proces produkcji. Ilość chemi włożona w takie okno dla mnie jest przerażająca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ładniejsze drewniane powlekane lakierem (lazur)

 

 

co do oleiny z jednej strony to zrezygnowaliśmy z tego powodu, że fatalnie prezentuje się takie okno jak jest otwarte widać wtedy że z jednej strony białe z drugiej dajmy na to brąz - takie trochę pomieszanie

 

ale Jareko dobrze prawi - jednemu się podoba Marysia a innemu Zosia :wink: :lol:

O, o dokładnie tak, wczoraj napisalam na szybko podminowana moimi " piwnicami"ja jednak mam wrazenie ze takie okno, wyglada jak....tombak udajacy złoto :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jareko myślę że przy obecnej technologii produkcji okien drewnianych okna pcv mogą im dorównać jeśli chodzi o trwałość....

rzadko sie zgadzam z Toba tatko ;) zwlaszcza jak zaczynasz o tym Zendowe prawic ale tutaj juz wyjatkowo :) oczywiscie w temacie trwalosci bo poglad na ten "naturalny" material mamy identyczny - naturalne to tylko pozostaly wlokna ;)

 

Powiem inaczej niz ty

 

powoli okna drewniane zaczynaja trwaloscia dorownywac oknom z PVC :)(warunek oczywisty - PRODUCENT I MONTARZYSTA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zgadzam się z opiniom BK. W moim przypadku będą to okna pcv i najbardziej do elewacji pasuja okna brązowe, natomiast w srodku przy dośc niedużych pomieszczeniach bardzo by ściemnialy pomieszczenia. Chcialam znać Wasze zdanie choć potwierdziało się - ile osob tyle zdań. Dzięki, pozdrawiam i na fali. Agata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno dwukolorowe daje swobodna mozliwosc aranzacji.

 

http://img193.imageshack.us/img193/4785/okno5501ed.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/4849/oknomale4002pl.jpg

 

 

http://img193.imageshack.us/img193/3796/dach6002as.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/5074/wnetrze9bv.png

 

Jesli chodzi o srodek, bardzo dobra sprawa jest stosowanie sztukateri gipsowej w tym samym kolorze co okna(wykonczenie sufitow i zamiast listew podlogowych).

Efekt jest naprawde niesamowity, niestety jestem na etapie tynkow wiec nie moge tego zaprezentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ładniejsze drewniane powlekane lakierem (lazur)

 

 

co do oleiny z jednej strony to zrezygnowaliśmy z tego powodu, że fatalnie prezentuje się takie okno jak jest otwarte widać wtedy że z jednej strony białe z drugiej dajmy na to brąz - takie trochę pomieszanie

 

ale Jareko dobrze prawi - jednemu się podoba Marysia a innemu Zosia :wink: :lol:

O, o dokładnie tak, wczoraj napisalam na szybko podminowana moimi " piwnicami"ja jednak mam wrazenie ze takie okno, wyglada jak....tombak udajacy złoto :wink:
Odszczekuje :wink: jedna strona co prawda nadal mnie razi, ale po wnikliwej lekturze dot okien, zaczynam sama zastanawiac sie nad PCV, No i nie miała baba kłopotu, to sobie Forum poczytała :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wiem że temat okien odbija się czkawką, ale poto forum jest żeby ludzie pytali o to co ich boli. Zastanawiam się nad oknami powlekanymi z jednej strony zewnętrznej . Jakie jest wasze zdanie? Pozdrawiam!Aga

nędzna imitacja drewna, nie lubię podróbek, to jak jeździć Tico z przyczepioną gwiazdą od merca. afe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...