Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co sądzicie o brzozie????


Recommended Posts

Jak myslicie czy brzoza może rosnąć w zacienionym miejscu???Nie wiem dlaczego ale bardzo lubie to drzewo.Jak tylko takie spotykam to sie do niego przytulam :oops: i czuje sie lepiej.Moze to głupie :oops: Jednak postanowiłam,że posadze sobie koło domu trzy brzozy,jedyne miejsce gdzie moge je umieścic to północna ściana domu koło szamba.Jak myślicie ,nie będzie to na nie zle wpływało??Nie skarłowacieje bez swiatła???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak myslicie czy brzoza może rosnąć w zacienionym miejscu???Nie wiem dlaczego ale bardzo lubie to drzewo.Jak tylko takie spotykam to sie do niego przytulam :oops: i czuje sie lepiej.Moze to głupie :oops: Jednak postanowiłam,że posadze sobie koło domu trzy brzozy,jedyne miejsce gdzie moge je umieścic to północna ściana domu koło szamba.Jak myślicie ,nie będzie to na nie zle wpływało??Nie skarłowacieje bez swiatła???

Witam !!!

 

My również kochamy brzozy .Są piekne .W tym roku posadzilismy ich 18 szt i na jesieni mamy zamiar dosadzić jeszcze z 5 . A co do liści to są tak małe że z wiatrem lecą daleko (na inne działki :wink: )

 

pozdro D.RZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOOO to faktycznie duża dodatkowa zaleta :D :wink: Osiemnaście brzózek??To bardzo duzo,ale musza pięknie wyglądać,te białe lśniące w słońcu pnie.I te delikatne listki.A może ktoś wie dlaczego tak sie dobrze czuje jak sie poprzytulam do pni???Gdzies czytałam że kazde drzewo wydziela jakieś pole i określone osoby je odczuwaja???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

Podobno brzoza to właśnie najzdrowsze drzewko (do przytulania).

Z tego co wiem brzoza "pije" dużo wody, jest płytko ukorzeniona a jej korzenie potrafia dojść do 15m dlugości.

Dlatego podobno sadzi się ją wszędzie tam, gdzie jest za mokro - stanowi taki trochę naturalny odwodniacz;)

Poza tym to prawda, że kłaczki brzózki lecą wszędzie i oduzo po nich sprzątania więc lepiej sadzić ją daleko od domu.

Ja posadziłam na swojej działce na razie 8 brzózek. Wszytskie 25m od domu i na wprost okna dużego pokoju. Lubię patrzeć na migocące listki.

Ktoś tez kiedyś mi powiedział, że znachorzy mówili, że dym z palonej brzozy jest super na infekcje bakteryjne. (tylko nie jak Rozalka do pieca;)

Uf to już chyba wszystkie informacje nt, brzóz. I te przyrodnicze i te inne;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza - piękne drzewo !

 

BYLE DALEKO OD DOMU !!!

 

...chyba, że lubisz :

- pić poranną kawę na tarasie z "wkładkami",

- sprzątać dom bez przerwy w wietrzne dni,

- wywozić taczkami z rynien to co się "sypie"

- etc.

 

...mam to na działce rekreacyjnej 8)

Pozdro

J

Witam !!!

 

Dlatego ja posadziłem brzózki 40 metrów od przyszłego domu ,abym mógł z daleka się na nie patrzeć

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z waszymi brzozami wszystko w porządku??

 

Moje dwie młodsze mają już jesienne liście :o Stara brzoza też zaczęła żółknąć od czubka. Długo stały podtopione na mokradle, ale teraz jest na odmianę susza.

Nie mam pojęcia, co im szkodzi?! Za mokro, za sucho ?

A może jakiś szkodnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza jest moim najbardziej ulubionym drzewem.

 

Tak mam za domem(polnoc).

http://img48.imageshack.us/img48/547/polnocm3xe.jpg

 

Tak miedzy moim garazem(widac slupek dachowy) a garazem sasiada(strona zachodnia).

http://img48.imageshack.us/img48/8180/zachodm2bs.jpg

 

Tak od poludnia (skarpa to miejsce tarasu ).

http://img48.imageshack.us/img48/381/m24gv.jpg

 

Tak natomiast od wschodu.

http://img48.imageshack.us/img48/7687/wschodm6ap.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z waszymi brzozami wszystko w porządku??

 

Moje dwie młodsze mają już jesienne liście :o Stara brzoza też zaczęła żółknąć od czubka.

Posadzilismy w tym roku 4 brzozki i plakac nam sie chce, jak na nie patrzymy. Juz prawie nie maja lisci na galazkach. Podlewamy je regularnie, ale najwyrazniej proces utraty lisci nie zostal zatrzymany. Mamy nadzieje, ze na przyszla wiosne sie odrodza. To nasze pierwsze drzewka na dzialce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...