Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co sądzicie o brzozie????


Recommended Posts

no właśnie nie sprzątnęłam w zeszłym roku bo byłam w ciaży i nie dałam rady. I nie chodzi tu tylko o to, ze potem na trawniku mój błogi stan zmącił jakiś liść leżący na środku trawnika. Rzecz w tym, że na wiosnę pod plackami mokrej warstwy liści znalazłam pleśń, a trawnik tam wypadł. Ja bym była szczęśliwa, gdybym mogła trawnika nie grabić.

A jeśli chodzi o to co nudne czy ładne , albo nie, to juz dawno ktoś mądry powiedział, że gustów sie nie dyskutuje.

No to by było na tyle w temacie "co myślicie o brzozach" :wink:

buzia_K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Brzydlak fajny ten brzozowy zagajniczek .... tylko nieco monotonny.

 

Moze podsadz troszke innych gatunkow.

Najlepiej wzorujac sie na przyrodzie.

Tu masz calkiem naturalny "zestaw" do brzozek

 

http://www.atlas-roslin.pl/zbiorowiska/Frangulo-Rubetum_plicati.htm

 

 

albo taki :

 

http://www.atlas-roslin.pl/zbiorowiska/Sambuco-Salicion.htm

 

albo taki:

 

http://www.atlas-roslin.pl/zbiorowiska/Epilobio-Salicetum_capreae.htm

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

W trakcie budowy domu, przesadziliśmy z terenu przeznaczonego pod budowę autostrady kilka brzózek, na nasza działkę. Budowę przetrwała tylko jedna, która właśnie puściła piękne listki. I teraz pytanie, jakich składników pokarmowych potrzebuje? Czy mogę ją czymś nawieźć (pytam o naturalne metody)?

 

Druga sprawa, a właściwie problem... Dosłownie równolegle z brzozą, wzdłuż jej pnia, zaczęło rosnąć jakieś inne drzewo... nie mam pojęcia co to. Ale ponieważ rosną pień w pień, to muszą konkurować o składniki pokarmowe. Mam to drzewko drugie uciąć? Wyrwać? wyrywając nie uszkodzę korzeni brzózki? Nie mam pojęcia skąd to drzewo się wzięło. Jakiś czas temu zauważyłam badyl wystający z ziemi, ale nie sądziłam, że to też zacznie wypuszczać listki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...myślę, że narazie zostaw tak jak jest, brzoza raczej wygra konkurencję pokarmową bo jest bardzo zaborcza , a nuż widelec fajna kompozycja wyrośnie nie taka od linijki , wyciąć zawsze zdążysz...

no chyba , że lubisz ogród od linijki ale ludzie którzy lubią brzozy do takich chyba nie należą .

 

u nas na starym TARASIE w szczelinie jakiejś wyrosła brzózka :o daliśmy jej czas 1 przez sezon zeszłoroczny, 2008 taras miałbyć rozebrany i w andrzejki brzózka trafiła do gruntu, śmiali się ze mnie wszyscy ,że napewno się nie przyjmie, a teraz ja się śmieję bo brzózka już cała zielona!

 

dla mnie to najpiękniejsze drzewo , nawet zimą nie traci uroku...............

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...