Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dachówka cementowa czy ceramiczna


Recommended Posts

Właśnie tutaj można zaoszczędzić. Te 10 tys różnicy na końcu budowy może być na wagę złota. Jeśli pytasz to znaczy, że nie jesteś krezusem i finanse są dla ciebie ważne - jak dla większości. Mamy dachówkę cementową antracytową i wyglada naprawde dobrze. Też mnie na początku kusiła ceramiczna. Jeśli potrzebujesz dachówkę w kolorze naturalnym tj ceglastym to różnica może być mniejsza ale inne kolorki są dużo droższe. U nas byłoby to własnie 10 tys. Jest koniec budowy, poszło te 10 tys i jeszcze zabrakło min. 10 tys...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

książki nie ocenia się po okładce,ale dom to nie książka...;kup ceramiczną,na dach będziesz patrzył dopóki nie sprzedasz domu,u mnie wykonawcy i kilku przechodniów gapiów stwierdziło-piękna dachówka,musiała być bardzo droga :D (wcale nie była-rupp rubin kasztan (teraz brass),sprowadzona z niemiec ;suuuper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś zadowolony z tej dachówki? Słyszałam negatywne opinie na jej temat

 

Na razie zadowolony z wizualnego efektu- równo położona prezentuje sie okazale, co do strony jakościowej żadnych mikropęknięć czy wykwitów to tej pory nie stwierdziłem ( kładliśmy ją w lutym tego roku) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno warto jesli ceramiczna bardziej Tobie podchodzi.

Ja suferowalem sie forma dachowki i nie wybieralem jej pod katem materialowym.

Opisywalem to w moich postach ktore wykasowalem.

Mialem wielki dylemat po wybraniu dachowki poniewaz kilka osob twierdzilo ze jest to zly wybor.

 

Nie pokrylo sie to z tym co stwierdzilem na wlasne oczy, wiec ponownie przedstawiam to co mnie uspokoilo.

 

Panie i panowie,ponownie przedstawiam:

dachowka cementowa ,zwykla szara wylewana do form w bardzo prymitywnych warunkach - "podworkowych".

Pochodzi z czasow wykonania stodoly 1906 rok,woj. dolnoslaskie.

http://img233.imageshack.us/img233/7640/dachowkabetonowa1906r2mv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jakościowo betonowe nie są wcale złe, a jak dobrze przejrzeć forum z ostatniego okresu to ceramiczne miały trochę wpadek - przy betonowych nie było to tak widoczne.

Ogólnie - mech rośnie i tu i tu chyba, że weźmiesz jakieś szkliwione, ale tu nie mozna mówić o oszczędności..., Trwałość wcale nie jest gorsza w przypadku betonowych (zobacz post powyżej). Fakt, że jest trochę cięższa. Betonowa najczęściej ma tańsze dodatki a te często decydują bardziej o cenie dachu niż dachówka podstawowa.

Tak na prawdę to powinniśmy raczej wybrać to pod czym będziemy się dobrze czuli psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...