Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE ???!!!


Rafcio555

Recommended Posts

Mam mieszkanie o pow.80m2 i zastanawiam się czy warto je ogrzewać promiennikami montowanymi pod sufit.Firma wyliczyła mi że będe płacił ok.250zł na miesiąc (tylko w okresie grzewczym), koszt zakupu jest FANTASTYCZNY.Czy ktoś ma takie ogrzewanie???Jeżeli tak to jak się sprawuje,opłaty itp.??? PROSZĘ O POMOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W pracy mamy takie ogrzewanie zamontowane-szef płaci za 60m2 200zł miesięcznie w okresie grzewczym.Pracuję tam już trochę a ogrzewanie mamy 5 lat i sama teraz przymierzam się do takiego do mieszkania.Czy masz może Rafcio555 jakiś namiar do takiej firmy??Ja osobiście polecam.Nie odczułam,żeby te promienie były szkodliwe.MAJKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy takie ogrzewanie zamontowane-szef płaci za 60m2 200zł miesięcznie w okresie grzewczym.Pracuję tam już trochę a ogrzewanie mamy 5 lat i sama teraz przymierzam się do takiego do mieszkania.Czy masz może Rafcio555 jakiś namiar do takiej firmy??Ja osobiście polecam.Nie odczułam,żeby te promienie były szkodliwe.MAJKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e-maila:[email protected] napisz tam a odpowiedzą Ci ile kosztuje montaż i koszt miesięczny.Podaj najlepiej powierzchnie wszystkich pomieszczeń w domu.Słyszałem że nie trzeba przeprowadzać żadnych konserwacji itp.czy to prawda??bo np. w olejowym trzeba chyba raz na rok robiź i to jeszcze nieźle kosztuje.

CZY KTOŚ JESZCZE MA TAKIE OGRZEWANIE???????????????????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie mieszkam w kamienicy i grzeje promiennikami.Budowa w toku i instaluje promienniki i kominek.Jak bede w domu i napale sobie to promienniki się wyłączą i zaoszczędze.Gdy przestane palić i obniży się ciut temp.to włączą się automatycznie.Mieszkanie mam narazie 68m2i płace za same ogrzewanie ok.200-250zł w te miesiące co mamy zimnisko (od września do około marca-kwietnia).Jak dla mnie to mało-sąsiedzi mają grzałki w piecach i płacą coś koło 700zł!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-14 11:21, Anonymous wrote:

Mieszkanie mam narazie 68m2i płace za same ogrzewanie ok.200-250zł w te miesiące co mamy zimnisko (od września do około marca-kwietnia).Jak dla mnie to mało-sąsiedzi mają grzałki w piecach i płacą coś koło 700zł!!!

A i zaznaczę że są stare okna i nie mam nic ocieplane.Okna nie są "dziurawe",ale nie są tez najgorsze.Kiedyś miałem wilgoć,po zainstalowaniu promienników zniknęła!!! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szklarnie w sumie 700m2, do najmniejszej 70m2 zamontowalem na próbe promienniki.No nie powiem,myślałem,myślałem i się skusiłem.Opłaciło się.Rośliny są zdrowsze,nie żółkną.A bardzo bałem się promieniowania.Pozatym w szklarni nie jest już taka duchota a rośliny i tak mają odpowiednią temperaturę.Rachunki też korzystne,nie jestem w stanie powiedzieć ile,ale jest dobrze.Nie sluchajcie mitów o tym,że te promienie są szkodliwe szczególnie od osób które nie mają takiego ogrzewania!!!Na reszrę szklarni też będe montował,tylko sianko trzeba uzbierać.

Mariusz Barciński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania!

Nie wiem na jakim etapie jesteś z budową. Ja dowiedziałam się o tych prmiennikach niedawno a dom mam już wytynkowany i w zasadzie gotowy do wykańczania na czysto (malowanie ścian, podłogi, glazura). W tym momencie jest na to za późno. Trzeba to przewidzieć na etapie układania instalacji elektrycznej lub s trakcie robienia remontu. Ja upatruję w tym jeszcze jedną wadę, a mianowicie oddzielny system ogrzewania wody. Ja chciałabym ogrzewanie połączyć również z wodą, dlatego decyduję się na piec gazowy z zasobnikiem wody. Co do kosztów to będziesz miaa pełny ogląd jak napiszesz na adres który Ci podałam, bo otrzymasz wyczerpującą odpowiedź. Co do kosztów gazowego nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, zaczynam grzanie od następnej zimy. Ale napisz na co się zdecydowałaś. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudio!

Nie buduję - kupiłam stary dom 140m2 i jest c.o. - ale to odpada.Nie ma zawsze czasu na palenie w piecu.Zerwane mamy tynki i będziemy zabierać się za elektrykę.Podobają nam się te promienniki. Do paru pokojów planujemy zrobić na ściane w formie obrazu grzejnego a reszta na sufity.

Co do wody to jesteśmy na razie we dwójkę i dużo nie potrzeba.Założymy junkers gazowy-niedrogi wydatek.Cieszę się że nie będziemy musieli żadnych kotłów,butli z gazem, zbiorników na olej itp.No i fajnie bo nie trzeba robić przeglądów żadnych.A przy gazowym będziesz musiała coś robić??

Jesteśmy zdecydowani na 90%.Koleżanka mi powiedziała że widziała takie promienniki na suficie u swojej koleżanki i jedziemy z mężem jutro tam zobaczyć i jutro wieczorem podejmiemy decyzję.Montujemy sami-też oszczędzimy.

ANNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając nowe sposoby ogrzewania trzeba tylko pamiętać, że fizyka jest nieubłagana. Jeżeli do ogrzewania potrzeba X kWh to po prostu trzeba tyle dostarczyć, a promienniki są na prąd - najdroższe źródło energii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale... jeśli ja chcę mieć swoje ulubione 28 stopni w pokoju i grzeję "klasycznie", to pod sufitem termometr wskazuje 35. Przy podłodze 20 - marznę w nogi... :wink:

 

Tak naprawdę, te 28 stopni pokazuje termometr zawieszony na wysokości, bo ja wiem, 160 cm.

 

Każde rozwiązanie które pozwoli na to, żeby nie powstawała u sufitu poduszka gorącego powietrza będzie obniżać w znaczący sposób koszty grzania.

 

Przy okazji odczuwanie ciepła zależy nie tylko od temperatury powietrza, ale i promieniowania. Wcale bym się nie zdziwił gdyby okazało się, że dobrze się czuję i jest mi ciepło w pokoju, gdzie zamiast 28 stopni termometr pokazuje 18, ale jednocześnie świecą promienniki.

 

Budowa dopiero mnie czeka, więc mam czas zapoznać się z tym... co też zrobię. A pomysł nie taki nowy, 30 lat temu ogrzewała się takim czymś moja babcia... promiennik miał 500 W i podgrzewał takie coś, na co mówiliśmy "chlewek" - jednopokojowy letni domek o powierzchni kilkunastu m2 - drewniany, nieocieplony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...