Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE ???!!!


Rafcio555

Recommended Posts

On 2002-11-18 08:13, Klaudia wrote:

 

Może gdybym byłan na bardziej surowym etapie zdecydowałabym się również na to rozwiązanie ponieważ mam kominek, co jest skutecznym uzupełnieniem tego rodzaju ogrzewania. Pozdrawiam i życzę owocnych efektów i niskich kosztów.

 

 

Dzięki!Wzajemnie NISKICH KOSZTÓW :smile:

Jesteśmy zdecydowani na te promienniki,ale mamy chwilowe problemy w rodzinie i nie ma czasu na budowe.Ale za jakiś tydzień będziemy brali się za promienniki.Napiszę jak będziemy montować.

Pozdrowionka ANNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tak to prawda nie ma zadnych,absolutnie zadnych kosztów związanych z przeglądami.Nie trzeba wymieniać żadnych podzespołów, praktycznie nie ma się co popsuć.ja mam 3 lata i nic nie robiłem przy promiennikach.Teść ma 6 lat i też nic nie robił.W salonie mam obrazy grzejące-piękna sprawa!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowano mi w mieszkaniu wszystkie promienniki.Na 80m2 zamontowałem 8 promienników.Już trzeci dzień jak mi grzeje.Montaż był bajecznie prosty.Cieszę się jak małe dziecko-bo zaszczędziłem parę tysięcy złotych,bo dużo droższe było ogrzewanie gazowe.Mieszkanko szybko się nagrzało po pierwszym uruchomieniu.Jednego dnia zamontowałem w jednym pokoju i moje dzieciaczki (2 i 4lata)oraz pies nie chciały wychodzić z tego pokoju:smile:Musiały wyczuwać przyjemne ciepełko.W ciągu jednej doby obliczyłem że za mieszkanie 80m2 zapłacę ok.8zł:smile: To dwie paczki papierosów:smile:WARTO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 zł dziennie to 240zł miesięcznie za listopad.

zakładając, że paździrnik był dwa razy cieplejszy a grudzień i styczeń będą dwa razy chłodniejsze i potem będzie to tak samo malało jak rozło to mamy:

październik 120

listopad 240

grudzień 480

styczeń 480

luty 240

marzec 120

kwiecień 60

RAZEM 1740 za sezon. Nieźle !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak że tak aż dużo po 480zł nie będzie,ponieważ pierwszą dobę promienniki pracują dłużej,aby nagrzać porządnie pomieszczenie,ściany i usunąć wilgoć.Poza tym grzałem tak że było 25st.C w pomieszczeniu,więc powinienem odczuwać ok.27st.C i tak też było bo "biegaliśmy" w krótkich spodenkach:smile:Myślę że 300zł to będzie max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-20 22:41, Maco wrote:

To nawet jeszcze lepiej !

 

Pisz nam jak to wychodzi na bieżąco !

 

OK!Bedę informował na bierząco-tej doby wyszło ok.7-8zł.Za dokładnie nie mogę tego określić,bo liczniki elektryczne nie są tak dokładne więc zurzucie kW zaokrąglam,ale to jest mała różnica-najwyżej 1kW.Tej doby wyszło mi 7-8zł,ale w nocy było -5C a w dzień +1C. więc jest OK!!!:smile: jak pomnożymy przez 30dni to zapłacę ok.225zł - mniej niż zakładał sprzedawca!Nie powinno przekroczyć 270zł na najzimniejsze miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-22 12:06, pik33 wrote:

Gdzie kupiłeś promienniki i ile kosztowały?

 

e-mail [email protected] .Zamontowanych w sumie mam 8 promienników w tym 2 obrazy grzejące.Za zwykłe zapłaciłem 3150zł,a za obrazy 1650zł(z tym że jeden z nich kosztował 825zł i są w głębokiej ramie.PIĘKNE!!!)I potem drobne koszty za regulatory,transport,kable itp-do 800zł.No i teraz muszę pomalować i tapetować ściany bo przewody były ciągnięte w ścianie.Ale przy np.gazowym też musisz remontować całą chate, chyba że lubisz rury na zewnątrz.Zmieściłem się na pewno w 6000zł,za to szwagier zrobił niedawno gazowe i na 45m2 zapłacił 7500zł.Różnicę widać.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-22 15:54, Anonymous wrote:

Rafcio555 zapytaj szwagra ile płaci za gaz. Weług mnie płaci dziennie 3-4 zł mniej od Ciebie. Po dwóch latach inwestycja zacznie Ciebie zjadać.

 

Więc uważasz że ok.220-250zł na miesiąc to jest dużo na 80m2??A grzejemy przez około 6 miesięcy i płacąc nawet te 250zł zapłacę za całą zimę 1500zł to jest dużo???Zapominasz się że ja nie grzeję całej chaty i tego powietrza pod sufitem tylko promienniki grzeją mnie,moją rodzinkę i w mniejszym stopniu meble i inne przedmioty.Wydaje się że gaz jest tańszy,ale gazem grzejesz powietrze pod sufitem i na tym dużo tracisz.

Szwagier za 45m2 zapłacił 190zł,ale on też ogrzewa wodę na 2osobową rodzinę.Ja mieszkam na 4 piętrze i dzięki pompie ciepła podłączonej do komina,w którym codziennie jest palone mam ciepłą wodę za friko!

Stwierdziłem jedno,że Polacy są zakochani w ogrzewaniu gazowym i myślą,że to jest najtańsze.Ale mało ważne jest ile kosztuje 1kWh prądu,1m3 gazu,1l.oleju opałowego-ale ważny jest sposób ogrzewania i właśnie promienniki są dobre bo nie grzeją powietrza tylko Ciebie.Weź się zastanów jak zimą stoisz na dowrze i jest np.0st.C a świeci pożądnie Słońce to tobie jest ciepło,że chce się nawet odpiąć kurtkę i tak właśnie grzeją promienniki.Mi już nikt nie wmówi że promienniki są droższe od ogrzewania gazowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, sam przyznałeś, że szwagier płaci mniej i do tego ogrzewa wodę i przygotowuje posiłki. Sam obliczyłeś, że różnica w inwestycji jest 1500 zł, na korzyść promienników. Problem w tym, że grzejemy domy do końca naszych dni i to koszty ekpsloatacji, a nie inwestycji (szczególnie przy spadających stopach procentowych), zaczynają odgrywać główną rolę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J23

Promiennik ma taką cechę, że grzeje odwrotnie proporcjonalnie do kwadratu odległosci.

Jezeli jest zamontowany pod sufitem, to skutecznosc grzania głowy jest ~10 razy wieksza, niż stóp.

Można oczywiscie przebywać w pomieszczeniu o temperaturze 16st z poczuciem, że jest 25st. Mozna się rozebrać choćby do rosołu, ale w głowkę będzie 35 st, a w nóżki 12st. Kiedy fikołki będą odpowiednio szybkie, średnio moze i wyjdzie te 26...a może i wiecej. Wiadomo, nic tak nie rozgrzewa, jak szybki ruch.

Szybki ruch ułatwia też właściwe średnie napromieniowanie całego ciała.

A skoro idzie wytrzymac w mieszkaniu przy temperaturze powietra 16st, to ciekawe, co dzieje się z wilgocią, bo emitery wilgoci pracują normalnie : kuchnia, łazienka, etc +ludzie.

Czy aby ta wilgoć nie skrapla się na chłodniejszych miejscach?

Powinna.

Gdyby tak sie nie działo, byłoby to coś cudownego. Dosłownie.

Przy jakimkolwiek innym rodzaju ogrzewania o ile za ciepło jest pod sufitem, wystarczy słabieńki wntylatorek skierowany w dół, aby ciepło zrobiło się wszędzie. Przy promienniku każdy powiew powietrza wywołuje poczucie chłodu.

(mam w rodzinie dystrybutora tego sprzętu)(sam nie kupił)

Jak takie , od szybkiego ruchu mieszkańców, z natury rzeczy nieco przepocone mieszkanie, wywietrzyć? Zrobi się lodówa.

Sciany nienagrzane, bo promiennik grzeje głównie załogę.

Powietrze też chłodne...

Ale jak ktoś wydał taki szmal, to jak nie chwalić?

Może inni też dadzą się nabrać? W kupie raźniej, I CIEPLEJ!

GORĄCO pozdrawiam!

J23

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-22 16:46, Anonymous wrote:

Chwila, sam przyznałeś, że szwagier płaci mniej i do tego ogrzewa wodę i przygotowuje posiłki. Sam obliczyłeś, że różnica w inwestycji jest 1500 zł, na korzyść promienników. Problem w tym, że grzejemy domy do końca naszych dni i to koszty ekpsloatacji, a nie inwestycji (szczególnie przy spadających stopach procentowych), zaczynają odgrywać główną rolę.

 

No tak, tylko nie kumasz tego że ja mam 80m2 i zapłacę ok.250zł,a szwagier ma 45zł i płaci 190zł.Jeżeli pomnożymy 45*2=90m2.Zbliżona powierzchnia do mojej,więc jego 190zł też mnożymy przez 2 i mamy kwotę 380zł na miesiąc.Teraz już widzisz,że ja płacę mniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO KOMENTARZU JOT23

 

Źle gadasz!Promienniki montowane są ok.40cm od okien i drzwi na suficie.Gdybyś miał nawet najlepsze okna to i tak jakieś zimno dostaje się(głównie przez szybę), które rozprowadza ciepło na resztę pomieszczenia.Tak samo wygląda to w przypadku drzwi.To jest wystarczające-ja mam 2,80cm wysokości mieszaknie i nie odczuwam mocno ciepła.Jest to bardzo przyjemne grzanie.

Co do tej wilgoci to promienniki ogrzewają osoby,przedmioty,meble,ściany,podłogi.Tylko osoby i zwierzęta przyjmują ok.95-99%promieniowania,a przedmioty ok.60% reszta jest odbiajana i przyjmowana przez kolejny przedmiot.Więc ściany nie są przegrzane,ale nie są zimne i nie będzie wilgoci.U kogoś juz widziałem takie promienniki i ma 6lat i nie ma wilgoci,a kiedyś miał.

Przy promiennikach też można zamontować wentylator na sufice.Wcale nie czuć zimna podczas otwarcia okna,bo temperatura pomieszczenia,a odczuwanej przez osoby temp.to ok.2-3C,wiec nie jest to wielka róznica.

Co to za dystrybutor,ktory nie przetestowal tego urzadzeniu na sobie.Ja tam gdzie kupowalem mieli od 4lat zamontowane i dopiero pozniej zaczeli sprzedawac te promienniki.

Wcale nie uwazam ze to jakis bubel-wychodzi taniej niz na gazie,cieplo w domu jest,na termometrze mam 23C,a ja chodze w krotkim rekawku i na dobe place 7-8zl i sie smieje:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o kumaniu mowa to:

Na Forum znajdziesz dane nt. zużycia gazu:

a) Kotły tradycyjne co plus cwu - 11 m3 gazu na dobę, niech 1,5 idzie na ogrzewanie wody, to 9,5 na ogrzewanie. 9,5*1,1=10,45 zł dziennie. Dom 180 mkw. Dla Twojej powierzchni wychodzi 80*10,45/180=4,64 zł. Jeżeli teraz zużywasz prądu za 8, to nawet jeżeli na ogrzewanie 6 to 6/4,64-1 to płacisz 30% więcej od ogrzewania gazowego.

b) Kotły kondensacyjne co plus cwu 7 m3 gazu (zaokrąglam w górę), niech 1 m3 idzie na ogrzewanie wody, to wtedy 6*1,1=6,6 zł dziennie. Dom 180 mkw. Dla Twojej powierzchni wychodzi 80*6,6/180 2,93 zł dziennie. Jeżeli teraz zużywasz prądu za 8, to nawet jeżeli na ogrzewanie 6 to 6/2,93-1 to płacisz 104% więcej od ogrzewania gazowego.

 

Pokumaj. Jeżeli jesteś użytkownikiem to tylko mi przykro, no ale będziesz miał piękne obrazy. Jeżeli jesteś akwizytorem, w co sądząc po Twoich wypowiedziach jest prawdopodobne, to masz ciężkie życie żeby wcisnąć ludziom ten produkt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-22 22:12, Anonymous wrote:

Jeżeli o kumaniu mowa to:

Na Forum znajdziesz dane nt. zużycia gazu:

a) Kotły tradycyjne co plus cwu - 11 m3 gazu na dobę, niech 1,5 idzie na ogrzewanie wody, to 9,5 na ogrzewanie. 9,5*1,1=10,45 zł dziennie. Dom 180 mkw. Dla Twojej powierzchni wychodzi 80*10,45/180=4,64 zł. Jeżeli teraz zużywasz prądu za 8, to nawet jeżeli na ogrzewanie 6 to 6/4,64-1 to płacisz 30% więcej od ogrzewania gazowego.

b) Kotły kondensacyjne co plus cwu 7 m3 gazu (zaokrąglam w górę), niech 1 m3 idzie na ogrzewanie wody, to wtedy 6*1,1=6,6 zł dziennie. Dom 180 mkw. Dla Twojej powierzchni wychodzi 80*6,6/180 2,93 zł dziennie. Jeżeli teraz zużywasz prądu za 8, to nawet jeżeli na ogrzewanie 6 to 6/2,93-1 to płacisz 104% więcej od ogrzewania gazowego.

 

Pokumaj. Jeżeli jesteś użytkownikiem to tylko mi przykro, no ale będziesz miał piękne obrazy. Jeżeli jesteś akwizytorem, w co sądząc po Twoich wypowiedziach jest prawdopodobne, to masz ciężkie życie żeby wcisnąć ludziom ten produkt.

 

 

Dużo się dowiadywałem od innych osób,które mają takie promienniki i troche to trwało i mam już dosyc dużą wiedzę.

Ten dom 180m2 to pewnie ocieplony 10cm styropianem(albo wiecej)z oknami pcv.Ja mieszkam w kamienicy i nie mam stryopianu,ani dobrych okien.

Skoro uważasz że mogę zapłacić 2,93zł za ogrzewanie w ciągu 1 doby to znajdź mi tu kogoś takiego kto płaci tak mało-to wychodzi 90zł na miesiąc na 80m2-wydaje mi się to nie możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...