Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE ???!!!


Rafcio555

Recommended Posts

Tak termometr pokazuje temperaturę na wysokości 160cm,ale nie umieszcza się go bezpośrednio pod promiennikiem,ani przy dzrzwiach i oknach.Wydaje mi się że dobrze że zamontowany jest na wysokości 160cm - przynajmniej jest to taka pośrednia temperatura.Promienniki dlatego montowane są na suficie aby uzyskać bardziej równomierną temperaturę,dzięki temu różnica temperatury pomiędzy podłogą a sufitem wynosi ok.1-2st.C, a przy ogrzewaniu tradycjnym (np.ogrzew.gazowe,olejowe,podłogowe,kominki,c.o. itp.) wynosi ok.1st.c NA 30-35st.C !!!

Dokładnie tak jest!tylko nie ma takiej różnicy 18st.C(w pomieszczeniu) a 28(osoby).Osoby odczuwają ok.2st.C więcej niż jest na termometrze i raczej dzięki temu oszczędzamy 20-30% na kosztach eksploatacji.

Ja słyszałem że promienniki są od początku montowane w statkach kosmicznych, ponieważ tam nie ma grawitacji.

 

PIK33!!! troche się znasz więc,co myślisz o szkodliwości promieni??Mi się wydaje że to tylko "głupie" gadanie tych osób,które nie miały z tym styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wiem co promieniują dzisiejsze promienniki.. :wink: - musiałbym sprawdzić.

 

Ten, którego używała babcia 30 lat temu, była to wielka "żarówa" z ciemnoczerwonym szkłem... wydzielała trochę światła widzialnego w czerwonym kolorze a resztę w postaci podczerwieni. Sam mając wtedy lat kilka lubiłem się przy tym grzać, a babcia kupiła "to" na zalecenie lekarza. Na reumatyzm.

 

Jeśli to jest czysta podczerwień, szkodliwość takiego promieniowania, jeśli tylko nie ma ono zbyt dużego natężenia, uważam za zbliżoną do zera. Jedyny efekt działania podczerwieni na żywą tkankę to podgrzanie.

Oczywiście za duże natężenie podczerwieni może poparzyć.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: pik33 dnia 2002-11-15 23:27 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta żarówka, którą miała Twoja babcia to podobna jak teraz jest stosowana do ogrzewania zwierząt jako tzw. "kwoka". Wydaje mi się jednak że to nie może być szkodliwe dla zdrowia,wręcz przeciwnie. Promienie podczerwone są NATURALNE, WYSTĘPUJĄCE W PRZYRODZIE i takie same są w tych promiennikach.

No i najlepsze jest to że nie trzeba robić ŻADNYCH KONSERWACJI,PRZEGLĄDÓW,NAPRAW itp :smile:

 

PIK33!!!ZAMONTOWAŁBYŚ TAKIE PROMIENNIKI U SIEBIE W DOMU??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poduszki cieplnej przy suficie to przecież i tak zawsze ciepłe powietrze unosi sie do góry. Co do wrażeń termicznych to przypominać będzie to ognisko zimą. Gdy stoi się blisko to jest ciepło, tylko że od strony ogniska, a z tyłu panuje mróz. Tak też będzie w domu z promiennikami. Ale przecież zawsze mozecie kupić sobie teraz do swoich domów, zakręcić kaloryfery, pociagnąć kable i testować, akurat zima przed nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-16 10:50, Rafcio555 wrote:

Ta żarówka, którą miała Twoja babcia to podobna jak teraz jest stosowana do ogrzewania zwierząt jako tzw. "kwoka". Wydaje mi się jednak że to nie może być szkodliwe dla zdrowia,wręcz przeciwnie. Promienie podczerwone są NATURALNE, WYSTĘPUJĄCE W PRZYRODZIE i takie same są w tych promiennikach.

No i najlepsze jest to że nie trzeba robić ŻADNYCH KONSERWACJI,PRZEGLĄDÓW,NAPRAW itp :smile:

 

PIK33!!!ZAMONTOWAŁBYŚ TAKIE PROMIENNIKI U SIEBIE W DOMU??

 

 

Jeszcze nie wiem.

Ogrzewanie na 99% będzie elektryczne, bo gazu ziemniego tam nie ma. Z tego co się zorientowałem, ogrzewanie gazem z butli jest tak samo drogie jak elektryczne akumulacyjne, poza tym nie chcę baniaka na działce. Olej też jest kłopotliwy (baniak i przepisy dotyczące kotłowni). Będę miał kominek, na 100%, więc prąd będzie tylko uzupełnieniem kominka.

 

No a jakie elektryczne, nie wiem jeszcze. Konwektory? akumulacyjne? promienniki? elektryczny kocioł CO? Legalett? mam jeszcze czas na myślenie i szukanie danych. Promienniki mnie zainteresowały bo wydają się tanie i skuteczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-16 13:21, Anonymous wrote:

Co do poduszki cieplnej przy suficie to przecież i tak zawsze ciepłe powietrze unosi sie do góry. Co do wrażeń termicznych to przypominać będzie to ognisko zimą. Gdy stoi się blisko to jest ciepło, tylko że od strony ogniska, a z tyłu panuje mróz. Tak też będzie w domu z promiennikami. Ale przecież zawsze mozecie kupić sobie teraz do swoich domów, zakręcić kaloryfery, pociagnąć kable i testować, akurat zima przed nami.

 

Masz rację. Zastanowię się nad pomysłem, pod warunkiem że da się gdzieś niedrogo kupić taki wynalazek... Potem zawsze można go będzie zainstalować w domku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-16 13:21, Anonymous wrote:

Co do poduszki cieplnej przy suficie to przecież i tak zawsze ciepłe powietrze unosi sie do góry. Co do wrażeń termicznych to przypominać będzie to ognisko zimą. Gdy stoi się blisko to jest ciepło, tylko że od strony ogniska, a z tyłu panuje mróz. Tak też będzie w domu z promiennikami. Ale przecież zawsze mozecie kupić sobie teraz do swoich domów, zakręcić kaloryfery, pociagnąć kable i testować, akurat zima przed nami.

Co do tego ogniska to może podobnie,ale ja bym podał przykład gdzie wsytępują promienie np. Słońce!Zimą stoimy na dworze, i wyjdzie słoneczko to my czujemy ciepełko,a temperatura powietrza jest nadal zimna.Jak babcia Pik33 miała 30 lat temu promiennik to my już kaloryferów mieć nie musimy.Ogrzać na pewno mieszkanie ogrzeje że zimno nie będzie.Zapłacić też nie zapłacimy więcej niż za np.gazowe,a chyba nawet mniejszy będzie rachunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz rację. Zastanowię się nad pomysłem, pod warunkiem że da się gdzieś niedrogo kupić taki wynalazek... Potem zawsze można go będzie zainstalować w domku...

 

 

Wyżej jakaś z dziewczyn pisała e-mail do firmy,która się zajmuje i jej szczególowo odpisali.Tak przynajmniej przeczytałem w jej mailu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały domek wolnostojący - ok.35m2.Nie ocieplony i z drewnianymi 10letnimi nie najlepszymi oknami.Promiennik zamontowałem 2 lata temu,gdy zobaczyłem je u mojej cioci.

Zawsze paliliśmy w piecu 2 razy dziennie,bo bardzo lubimy kiedy jest gorąco i można chodzić w krótkim rękawku.W mieszkaniu mamy ok.25-27st.C. :smile:

Za dwa miesiące płacimy 600zł (opłaty stałe, oświetlenie, ogrzewanie i ogrzewanie wody).To jest bardzo mało!Miesięcznie za samo ogrzewanie płacimy ok.150zł.

Sam montowałem-bardzo proste.Jesteśmy zadowoleni.Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLAUDIO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Byłam u tamtej koleżanki co ma promienniki zainstalowane na suficie.Ma 2lata w domu jednorodzinnym o pow.90m2 i płaci ok.280zł za miesiąc w okresie grzewczym.Jest zadowolona.Nie wymaga żadnej koserwacji.INSTALUJEMY PROMIENNIKI!!!

ANNA

P.S.Ciekawe ile zapłacisz Ty i ile ja za miesiąc grzania:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędność jest na sprawności - 100% a także na tym, że dzięki takiemu rozprowadzaniu ciepła można obniżyć temp. powietrza o kilka stopni bez zmniejszania komfortu. Ty się czujesz jakby było 20 stopni a w rzeczywistości jest np. 16. Duże oszczędności są też na instalacji w porównaniu z tradycyjnym CO. Do tego dochodzi czasami kominek i rachunki są niewielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o oszczędności w używaniu a nie w inwestycji. Czy te 16 stopni to jest na całej "wysokości" pomieszczenia ?

Czy podobnie jak w podłogówce na dole jest 22 a pod sufitem 16 ?

Jeśłi na całej wysokości czy to znaczy, że ogrzewa się tak na prawdę moje ciało (ubranie) bezpośrednio od promieni podczerwonych ?

Czyli, że ciepło jest "transportowane" bezpośrednio do "odbiorcy" - mnie ?

Jeśli tak, czy to znaczy, że jak będę w kapeluszu albo pod żyrandolem i będę w "cieniu" promiennika to poczuję chłodek ?

A co ze stopami pod stołem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-16 23:46, Maco wrote:

Chodziło mi raczej o oszczędności w używaniu a nie w inwestycji. Czy te 16 stopni to jest na całej "wysokości" pomieszczenia ?

Czy podobnie jak w podłogówce na dole jest 22 a pod sufitem 16 ?

Jeśłi na całej wysokości czy to znaczy, że ogrzewa się tak na prawdę moje ciało (ubranie) bezpośrednio od promieni podczerwonych ?

Czyli, że ciepło jest "transportowane" bezpośrednio do "odbiorcy" - mnie ?

Jeśli tak, czy to znaczy, że jak będę w kapeluszu albo pod żyrandolem i będę w "cieniu" promiennika to poczuję chłodek ?

A co ze stopami pod stołem ?

Napisz najlepiej pod ten mail co dziewczyny wcześniej pisały-tam podobno bardzo dobrze CI odpowiedzą na ten temat (e-mail: [email protected])

Promienniki ogrzewają osoby i przedmioty.Słyszałem że w konwekcyjnym ogrzewaniu(gazowe,olejowe itp.) na 30cm wysokości mieszkania jest ok.1st.C różnicy, a przy promiennikowym podobno ok.1-2st.C ale pomiędzy sufitem a podłogą.

Promienie odbijane są też od mebli, podłogi itp.więc w nogi pod stołem nie powinno być Ci zimno.Trzeba dobrac odpowiednia ilosc promiennikow na kazde pomieszczenie,aby bylo cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Anno!

Dzięki za informację, byłam ciekawa. W Twoim przypadku, gdy jesteś na etapie instalacji to chyba będzie dobry pomysł. U mnie jest już za późno.

A teraz krótka kalkulacja kosztów. Pisałaś o domu koleżanki - 90 m2. Mój jest niemal dwa razy większy. Ona wydaje 270 zł miesięcznie, w sezonie grzewczym, tj. 270*6= 1620 zł rocznie (bez wody). Przy mojej powierzchni byłoby to ok. 450*6=2700.

Według naszych szacunków za gaz powinniśmy wydać podobnie (nie więcej niż 3000 rocznie) i mamy ogrzaną wodę. Oczywiście są to na razie rozważania teoretyczne. Jak będzie w praktyce zobaczymy. W Twoim przypadku jednak może się to opłacić i absolutnie nie chcę Cię od tego odwieść. Może gdybym byłan na bardziej surowym etapie zdecydowałabym się również na to rozwiązanie ponieważ mam kominek, co jest skutecznym uzupełnieniem tego rodzaju ogrzewania. Pozdrawiam i życzę owocnych efektów i niskich kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-11-17 22:29, Anonymous wrote:

Mam coś takiego u siebie. Ale nie na suficie, tylko na ścianie. Polecam - przyjmenie, wygodnie, niedrogo.

 

I jakie koszty przy jakim metrażu?? Czy jest tak rzeczywiście,że nie ma żadnch kosztów konserwacji,przeglądów itp.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...