Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE ???!!!


Rafcio555

Recommended Posts

Szkodliwość promieniowania???Przeczytajcie sobie wyżej-ktoś pisał że jego babci zalecano ogrzewanie się przy promienniku.Więc czy jest sens zastanawiać się czy to jest szkodliwe???Na początku,też miałem takie wąspliwości,ale teraz już nie mam.Tą są fale identyko jak światło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 261
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

On 2002-11-29 13:34, Anonymous wrote:

dowiecie sie wiecej na www.if.com.pl

 

Ta strona http://www.if.com.pl to jakieś ubezpieczenia:smile: a miały być promienniki:smile: też się interesuję promiennikami i ja oswiedzałem stronę http://www.eco-partner.prv.pl - są tam dosyć ciekawe fotografie m.in.tych obrazów grzejących.Mailem się komunkiowałem z tą firmą to mają niedługo pojawić się jeszcze nowsze foto obrazów.Przesłano mi je e-mailem takiem,których nie ma na stronie-SUPER-2w1 - obraz i grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-12-02 17:50, Anonymous wrote:

Co myślicie o podobno obniżonych kosztach eksploatacji???

 

Za 60m2 płacę ok.140zł-tylko mam dobrze ocieplony domek(10cm styropian) i wszystkie okna z Pcv.Jak mieliśmy c.o.(na węgiel)to ok.raz na zimę córki chorowały.Promienniki mamy 6 albo 7 sezon i przeziębienie zdaża się tak co 2-3lat.Mam w formie obrazów-wszyscy szukają u mnie wzrokiem ogrzewania i nie mogą znaleźć :smile: Pozatym jak córki idą do szkoły to zmniejszają temperaturę do ok.18C,a jak wracają to podwyższają do ok.22C.Jestem zadowolony i polecam.Przy kupnie nie wieżyłem,ale się skusiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzis od zamontowania promienników w moim mieszkaniu minęło 16dni.Wczoraj był spis liczników energii elektr. i do standardowego rachunku doszła kwota za ogrzewanie.I przypominam że mam 80m2,kamienica,nie ocieplone i nie za dobre okna.

Za pół miesiąca 120zł. Czyli na cały miesiąc wyjdzie coś ok. 240zł.Latem planuję wymianę okien.A administracja następnego lasu ma ocieplać całą kamienicę,więc rachunki dużo się obniżą.Szczególnie polecam osobą,które mają w miare ocieplone-naprawdę będzie mało do płacenia.Ale tak jak mam ja(ocieplenie)to 240zł na 80m2 to tak nie dużo.

Na razie nikt nie chorował z rodzinki w okresie używania promiennika.Na codzień mamy ok.23st.C,na noc zmniejszamy do 21st.C (bo lepiej się śpi),także jak wychodzimy z domu to zmniejszamy do 20st.C.Po przyjściu nie jest zimno,podkręcam do 23st.C i za 20-30 minut jest już żadana temp.

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmm.. jeśli chodzi o przypuszczalną szkodliwość tych promienników to raczej jest ona znikoma, bo kilka miesięcy temu rodziła się mi córeczka i oczywiście byłem przy jej porodzie :smile:

Zaraz po nim gdy pielęgniarki ją owijały, ważyły i takie tam to właśnie leżała pod taką specjalną lampą, która nie grzała powietrza tylko promieniami nagrzewała jej skórkę. jak ją głaskałem to czułem miłe ciepełko, a jak się odsunąłem z pod tej lampy to było "normalie" ciepło. Dlatego nie sądzę żeby ogrzewanie przez promieniowanie było jakoś szkodliwe, skoro wykorzystują je w szpitalach i to dla noworodków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile: Tak czytam ten wątek i dochodzę do wniosku że jest to jakaś kryptoreklama ogrzewania promiennikowego. Wiecie... mnóstwo świetnych opinii wystawianych przez Anonimowych, jeden adres e-mail "który wyjasni wszystko"

 

Czy jest tutaj ktoś kto to faktycznie użytkuje?????!!!

 

pozdrawiam

Wujek

PS. może jestem nadwrażliwy ale to pewnie skrzywienie zawodowe (pracuję w reklamie) :grin:

 

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: voo-yeck dnia 2002-12-08 19:35 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich "promiennikowcow".

Bardzo mi sie ten pomysl na ogrzewanie podoba i chyba "w niego wejde".

Ale wytlumaczcie mi na czym polega jego fenomen?

Dlaczego jest ono tansze od ogrzewania grzejnikami konwektorowymi?

Zapotrzebowanie domu na cieplo jest takie samo.

Cena nosnika - taka sama (prad I taryfy)?

Czy naprawde koszty uzytkowania sa nizsze od klasycznego ogrzewania konwektorami?

Czy odpowiada za to sprawnosc urzadzen?

 

Chcialbym dostac do reki DECYDUJACY argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...