Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

OGRZEWANIE PROMIENNIKOWE ???!!!


Rafcio555

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 261
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

On 2003-01-11 21:47, tcic wrote:

 

Chcialbym dostac do reki DECYDUJACY argument.

 

Chcesz DECYDUJĄCY ARGUMENT???? Nie potrzeba żadnych zgód,kominarzy,papierów,zaznaczania na planie,projekcie butli gazowej lub olejowe.Poprostu kupujesz i montujesz i użytkujesz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - to jest bardzo wazne. Na 99% wchodze w to rozwiazanie.

Na moj dom firma eko-partner (dystrybutor promiennikow z Poznania)wyliczyla mi 9 grzejnikow - razem 6kW. Calkowita wartosc inwestycji 6000 PLN.(Dom D43 z MURATORA). Bez zgod, uzgodnien, projektow, itp...

Musze tylko dobrze wyliczyc zapotrzebowanie na calkowita moc przylaczeniowa. Umowe mam na 13kW ale zakladalem, ze zaloze ogrzewanie gazowe.

Musze skalulowac, czy jak zostane przy promiennikach to mi wystarczy ta moc, czy bede musial wystepowac do energetyki o jej zwiekszenie?

Pozostanie mi 7 kW na ogrzewanie CWU i normalne zycie. Myslicie, ze to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartt, faktem jest, z na forum trudno odroznic sprzedawce od prawdziwego inwestora. Sam mam podobne odczucia (czasami).

ZBYCHU np: dal mi swoj mail i odpowiedzial na wiele moich pytan i watpliwosci. Ale niwiele bylo takich osob.

Kurcze - zawsze bedzie ta mozliwosc, ze inni beda "nieuczciwie" podchodzic do tematu. Trzeba byc czujnym. Mam nadzieje, ze w kwestii promiennikow ktos sie jeszcze odezwie?

A swoja droga nie zgadzasz sie z pozytywnym opiniami o promiennikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest mi trochę obcy, bo nie będę ogrzewał prądem - wybrałem podłogówkę. Na logikę powietrze to dość słaby przewodnik ciepła i promiennik może ogrzeje pas w promieniu metra, ale jeśli postawisz stół, czy wypoczynek na środku dużego salonu to na mój rozum komfort cieplny może być mocno problematyczny (szczególnie przy -20*C) :wink:. Podkreślam jednak - w tej kwestii jestem tylko logicznie myślącym teoretykim, a nie praktykiem. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wiedzisz - ile osob - tyle gustow. Ja z kolei nie naleze do wielbicieli podlogowki. Ale tak naprawde to tylko z opinii innych, bo sam jej nie mam. Mowia tylko, ze ciagle uczycie ciepla w nogi - to nie najlepsze rozwiazanie.

Zrobie ja tylko w lazience.

A majac do wyboru gaz z butli (nie mam kotlowni), zakup kotla wiszacego i przewidywane problemy na jakie musze sie przygotowac (serwis, awaryjnosc) - skierowalem sie w strone pradu...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do eko-partner.

Nie jest to duza firma - lecz na mala skale (w prywatnym mieszkaniu) sprzedaja promienniki. Sa poprostu dystrybutorem.

Wiem tyle, ze producent jest Polski, licencja USA i gawrancja 48 miesiecy. Promienniki sa naprawialne.

600 W i 750 W maja wymiary 120x60 a 300W - 60x60.

Rozgrzewaja sie do 90 st.C.

Coz, musze to zobaczyc. W sobote jade. Jak zobacze i DOTKNE - napisze.

A tak swoja droga to ciekawe, ze nie znalazlem zadnych namiarow w internecie na producenta?

Wogole to troche dziwne, ze jest tak malo popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor a producent to różnica w cenie groszy!tak to zwykle bywa.Nie dziwię się że działają w mieszkaniu-mało się sprzedaje to nie opłaca się biuro-szczególnie latem.DŁUUUUUUUGA nawet gwarancja.Jak dają taką długą gwar. to znaczy że wytrzymują też długo.Mam nadzieje że moja też tak długo potrwa.

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze sprzedaz w domu jeszcze o niczym nie swiadczy. Znalazlem duzo stron o promiennikach ciepla. Jest duzo dystrybutorow, montazystow, sa listy referencyjne, przyklady instalacji. Tylko wszystkie te przyklady dotycza firm, biur, urzedow, obiektow sportowych. Nie napotkalem jeszcze firmy, ktora pochwalilaby sie, ze instaluje promienniki w mieszkaniach.

Ale szukam dalej. A w sobote jade do Poznania. Popatrze sobie "LIVE" na te cudenka....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest...montujesz w mieszkaniu-masz mało kasy.Jak montują w kościele, albo hali to im się to kalkuluje :smile:

Szczerze to w te referencje nie wierze za bardzo.Firma dostaje rabat, wiec udziela referencji :smile: Zawsze mi się to w ten sposób kojarzyło.Myślę że bliżej firmy (sprzedającej,dystrybucyjnej itp. nie znajdziesz).Poza tym producenci sami nie chcą sprzedawać bezpośrednio klientom.Sam wiem,bo na codzień pracuję w fabryce okien.Dlatego mamy wielu dystrybutorów i czas poświęcamy im,a nie Kowalskiemu z Piły, Nowakowi z Zabrza itp. :smile:

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką stronę http://strony.wp.pl/wp/tadklo/

Można z niej zamówić książki o tego typu ogrzewaniu.

Co ciekawe są także promienniki podczerwieni działające na gaz.

Myślę że prąd jest drogi i cudów nie ma. To ogrzewanie jest tanie w montażu (ale nie aż tak jak zwykłe konwektory elektryczne) ale później się nieźle buli za energię. Jakby było inaczej to powinno się montować moce grzejników mniejsze niż te

wymagane przy konwencjonalnym ogrzewaniu a tu zdaje się tak nie jest.

 

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też interesuja mnie promienniki. Zastanawiałem się czy nie zamontować ich w swoim domu (w grę wchodzi tylko tylko elektyczne!), ale przegladając forum zaczałem się zastanawiać czy warto. Tym bardziej, ze wypowiada się w tym temacie sporo "anonimów" i to wszyscy w podobnym stylu... Postanowiłem przekonać się sam i zamówiłem jeden taki promiennik (1600 W , marmurowy f-rmy Termar z Wrocławia) do ogrzewania pomieszczenia w mojej małej firmie (ok. 36m3 stare poniemieckie budownictwo, jedna ściana przeszklona). Mam go odebrać za kilka dni. Dam Wam znać jakie będą moje wrażenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też interesuja mnie promienniki. Zastanawiałem się czy nie zamontować ich w swoim domu (w grę wchodzi tylko tylko elektyczne!), ale przegladając forum zaczałem się zastanawiać czy warto. Tym bardziej, ze wypowiada się w tym temacie sporo "anonimów" i to wszyscy w podobnym stylu... Postanowiłem przekonać się sam i zamówiłem jeden taki promiennik (1600 W , marmurowy f-rmy Termar z Wrocławia) do ogrzewania pomieszczenia w mojej małej firmie (ok. 36m3 stare poniemieckie budownictwo, jedna ściana przeszklona). Mam go odebrać za kilka dni. Dam Wam znać jakie będą moje wrażenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że promienniki marmurowe nie spełniają swojego zadania dobrze.Ktoś pisał na forum że zawiódł się na tych marmurowych.Poszukaj - też brał z tej firmy z Wrocławia.

Jednak czekam(y) na opinie.

Z ciekawości ile kosztował Cię ten promiennik,jest to jeden czy parę sztuk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...