Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

witam

 

po waszych komentarzach na temat cen przyłączeń pobiegłem do gminy zapytać o te opłaty - na szczęście moja gmina nie pobiera żadnych opłat,

 

pozdrawiam

 

Po wpisach na temat przyłącza wodociągowego i ja zaintersowałem się tematem. Projekt i pozwolenie na przyłącze mam od 10.2005 ale nie składało się żeby to zrobić bo na początku brakowało murów gdzie by to umieścić a później nie potrzeba było aż tyle wody żeby to robić (dom buduję 100m od bloku w którym mieszkam i wodę wężem ogrodowym gromadziłem sobie w zbiorniku 1000l) , po wpisachach zajżałem do pozwolenia i okazuje się że jest to ważne przez 3 lata czyli do 10.2008 więc musze to zrobić. Byłem pytac o dodatkowe koszty przyłączenia do sieci i u nas takowe nie wystepują, ja robię wykop daję cały materiał nawiertka, wąż PE i studzienkę oraz cały zestaw w domu zawory, licznik, filtry a ZKG przychodzi i wpina nawiertkę do głównej rury i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam!

jestem na etapie "zamknietego stanu 0" Virgo II z pojedynczym garazem.

mam prośbę do szczęśliwych mieszkańców tego wspaniałego domu. chciałbym bowiem zobaczyć zdjęcia wnętrz tego projektu (salon, kuchnia, jadalnia, schody...i pozostałe)

za każdą fotkę będę wdzięczny, z góry dziękuję.

adres meilowy: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich..., u mnie pomalutku do przodu. Płytki do garażu, pom. gosp. i kotłowni juz kupione :) Nawet na balkon tez kupiłam ,ale z tym to trzeba poczekać do ocieplenia domu...

a propo balkonu jak u was rozwiazano obróbkę? Podoba mi sie cos takiego...

 

http://bezbolesny.republika.pl/PICT8051.jpg

 

 

ale nie bardzo wiem jak tu zrobic obróbke blacharska, żeby woda nie podciekała :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej edit,balkonik ładny.W szczegolnosci podobaja mi sie balustrady,takie skromne a jednak maja swoj urok.O takich mysle na moje balkoniki.Zero kwiatów i innych takich motywów.My od paru dni montujemy ogrzewanie podłogowe.Pomagam mężusiowi,kurcze budowa wciąga człowieka bez reszty.Edit,a Wy robicie podgrzewaną podłoge? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy podłogówkę w kuchni wiatrołapie i łazienkach. Teraz jak uruchomiliśmy kominek to widać jak w tych pomieszczeniach wylewka delikatnie popękała. W domu jak zapalimy jest super ciepło i przyjemnie. :wink:

 

Wczoraj zaklepałam parkieciarzy. Ustalilismy cene, teraz czekam na ich wizję na budowie i bedzie można sie brać za układanie płytek :D

 

Luk co z fotkami, które mi obiecałeś? :lol: Pomierzyłeś może te gzymsiki z k/g? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Mam już projekt virgo II z podwójnym garażem. Bardzo proszę o informacje czy ocieplaliście ściany. W projekcie jest BK 36 cm bez ocieplenia, czy lepiej z robić 24 cm i np 12 cm styropian, czy może 36 cm i 5 cm styropianu. Planuję również rolety (chcę je schować) - czy są jakieś specjalne nadproża? Co z oknami na balkony, które są zaokrąglone?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób co najmniej 20 cm styropianu, jesli chcesz mieć dobrze ocieplony dom, tak żeby rezystancja cieplna ściany była tak koło 7, 10 to by był ideał ale to przy 30cm specjalnego styropianu :) a jeśli chcesz jeszcze zaszaleć to możesz przy wstawianiu okien kazać zamontować je tak aby nie były w ścianie tylko przed ściana zamontowane, tak żeby ocieplając ściany dojść ociepleniem na styk z oknem, wtedy unikniesz mostka cieplnego :)

 

Iwona82, co z fotkami ?:D prosimy jakieś dokładne fotki, napiszesz jak robicie, parter na ogrzewaniu podłogowym a piętro na kaloryferach ? sami wszystko montujecie ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucas,fotki najpierw musze popstrykać a z czasem krucho u mnie.Obiecuję po weekendzie powklejać jednak.Co do ogrzewania,tak robimy sami we własnym zakresie.Podłogowe mamy w wiatrołapie,cały hool,kuchnia,dolna łazienka i garderoba dolna.Na górze klatka schodowa i łazienka.Reszta na kaloryferach,co nie oznacza że w tych pomieszczeniach gdzie podłogowe rezygnujemy z kaloryferów tradycyjnych,jedynie w kuchni sama podłogówkaa.Tam nawet ciężko byłoby znaleźć miejsce na kaloryfer.Zaklepaliśmy na 20.05 wylewki na połogówke i posuwamy się do przodu.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario,my mamy 3 warstwowy mur.Ściany 24cm Poroton,10cm waty i 12cm Poroton.Śmiejemy się że czołg domku nam nie rozwali! :D :D A co do rolet,nie ma problemu z schowaniem skrzynki,tak właśnie mamy nasze zamontowane.Z oknami balkonowymi również bezproblemowo.A tak w ogóle skąd jesteś?mogę dać Ci namiary na firmę z Poznania która nam robiła roletki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem z Lublina, więc Poznań to trochę daleko. Jeszcze pytanie odnośnie ocieplenia ścian - czy jak zrobię 36 cm z BK + 10 cm styropian to nie będzie za grubo. Jestem na etapie załatwiania pozwolenia więc na razie interesuje mnie z jakiej grubości BK murowć.

 

Witaj Mario, ja też jestem z Lublina.

Gdzie bedziesz budował?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario555 10 cm styropianu to troche za mało, wydaj trochę więcej grosza a będziesz w przyszłości miał oszczędności przy ogrzewaniu domu :)

Licząc średnio współczynnik przewodzenia ciepła 0,042 W/mK dla styropianu, to dla 10 cm styropianu opór cieplny wynosi 2,4. Zakładając że chcesz mieć ścianę bez ocieplenia 36 cm to opór cieplny dla takiej ściany będzie wynosił (w zależności od materiału) około 2,6 czyli łączny opór z ociepleniem w granicach 5, wychodzi nam zatem standardowe ocieplenie ściany jakie jest stosowane w nowych domach dobrze ocieplonych. Stosując styropian lepszej klasy np. PLATINUM możemy uzyskać opór rzędu 5,6 to już trochę lepiej :)

 

Odpowiednio dla:

-36 cm ściany i 5 cm styropianu około cieplny około 3,8

-24 cm i 12 cm styropianu około opór cieplny około 4,6

 

Teraz mała alternatywa:

- ściana z bloczków betonu komórkowego 24cm daje nam opór cieplny 1,8

- 20 cm styropianu PLATINUM (lub innego o podobnych parametrach) daje nam opór cieplny 6

Wniosek:

Łączny opór cieplny ściany wynosi 7,8 czyli dużo więcej niż dla 36cm ściany i 10 ocieplenia, a grubość ściany prawie się nie zmienia. Troche wyższym kosztem uzyskujemy dużo lepsze ocieplenie domu.

Jeśli założysz jeszcze okna które będą miały jakieś 0,7 W/mK (znalazłem firmę która robi takie okna niewiele droższe od zwykłych próżniowych) i do tego dasz w dach z 20 cm wełny no i ocieplisz podłogę to uzyskasz znakomicie ocieplony dom, który będziesz mógł tanio ogrzewać :) A jeśli byś zaszalał to możesz zażyczyć sobie montaż okien na wysięgnikach aby lekko wystawały przed mur i abyś mógł styropianem dojechać wprost do ramy okna, wówczas znikną mostki termiczne w tych miejscach. Dodatkowo możesz jeszcze rekuperator zastosować w domu, ale to mało osób korzysta z tego i chyba nie będziesz do niego przekonany.

 

Napiszcie co myślicie o tym co napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję budowę w przyszłym roku. Mariucha czy Ty już mieszkasz? Czy masz również Virgo II? Jeżeli możesz to przyślij mi do siebie nr tel. na maila [email protected]. Myślę, że dużo byłbyś w stanie mi wyjaśnić.

Pozdrawiam

Mieszkamy od grudnia 2007.

Virgo II - z poj garażem.

 

jakby cos to dzwoń-wysłałem nr tel na maila.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello!!dziś byliśmy oglądać parapety wewnętrzne.Jesteśmy nastawieni na marmurowe,chyba najtrwalsze.Mam 2 próbki marmuru i teraz dylemat,który wybrać.Jeden jest jaśniejszy w mozajke,drugi ciut ciemniejszy w palmki ciemne i mozajke.Przy naszych wewn.białych oknach bardziej pasują mi te pierwsze.Są takie uniwersalne.Może Wy macie jakieś spostrzeżenia i doświadczenie w tym temacie.Cena to 300-320 za m :p :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że chcesz mieć ścianę bez ocieplenia 36 cm to opór cieplny dla takiej ściany będzie wynosił (w zależności od materiału) około 2,6

 

Chyba błąd w obliczeniach - ja będę budował z bloczków Solbet i tutaj dla gęstości 400 i grubości 36 - opór cieplny wynosi 3.6.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...