Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich,

mam zamiar we wrzesniu zacząć budowę Virgo II ( troche przerobiony), mam pytanie do tych którzy juz wybudowali domek albo są w fazie końcowej , jaki jest koszt wybudowania takiego domu, ja mam podpiwniczony i firma budowlana powiedziała mi około 500000 zł. za całość ( ich materiał) i mnie nie interesuje nic. Propozycja bardzo interesująca szczególnie jeżeli chodzi o to że nie trzeba latac za wszystkim tylko cena mnie załamała.Jakie wy poniesliście koszty bo ta cena to dla mnie kosmos.

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz my wlanie konczymy Virgo II ale bez podpiwniczenia ( swoja droga jest to zajebisty pomysl), wg mojego kosztorysu cena ktora podajesz wystarczcy na kompletne wykonczenie domu, ogrodzenie dzialki ( frontowa czesc ze stali kutej wraz z brama i automatem ), oraz zagospodarowanie dzialki. Ciekawe jakie sa opinie i wyliczenia innych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według moich wyliczeń budowa domu , zagospodarowanie terenu i ogrodzenie to kwota około 750000. Przeliczałem to wielokrotnie i taniej się nie da jak się chce zrobić dobrze i z dobrych materiałów. Sam stan surowy zamknięty to była kwota 400000, ogród plus ogrodzenie to kolejne 100000 no i wykończenie w środku-instalacje, tynki, wylewki, podłogi,łazienki, schody,drzwi, oświetlenie za mniej niż 250000 nie uda się zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz tutaj sporo zalezy od miejscowosci, wklad wlasnego w prace i mysle doboru ekip. Ja juz jestem na etapie montazu desek na podloge. Wiec bedzie to przedostatni etap ( zostana drzwi wewnetrzne i meble ). U mnie stan surowy razem z dzialka to ok 215000, wykonczenie 200000 i reszta dzialka ( zagospodarowanie). Z tym ze ogordzenie we wlasnym zakresie ( poza bramami i furtkami) Wiec mozna, wszystko zalezy od okolicznosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście koszt budowy tego domu zależy nie tylko od lokalizacji w Polsce (ceny materiałów i robocizny są prawie identyczne na terenie całego kraju) ale głównie od rodzaju materiałów i standartu wykończenia.

Według mnie można ten dom zbudować za ok 300 - 350 tyś zł systemem gospodarczym w całkiem niezłym standardzie. Oczywiście trzeba wtedy poświecić mase swojego czasu i wszystkim sie zając osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać rozbieżności są duże, pytanie za ile można zbudować itd. to faktycznie nie taka prosta sprawa. Ja akurat przygotowuje się do fundamentów i niewiele mogę powiedzieć ale zgadzam się z jedynym z poprzednich postów, czy więcej zrzucisz na głowę innych (projektantów, kierowników, czy firm budowlanych) tym więcej zapłacisz, przykład, mam dwóch sąsiadów, obaj robili w tym samym czasie ogrodzenia działek, jeden zamówil firmę od odgrodzeń, jak porównałem ceny z internetem to dostał na prawdę dobrą ofertę i wykonali mu 100mb ogrodzenia za niecałe 7tyś., przyjechali zrobili i gotowe, drugi zakupił gdzieś słupki po 3 zyla za szt. kupił siatkę, ściągnął betoniarkę, zamówił wywrotke piasku i robił to 2 tygodnie (głównie po pracy i 2 weekendy) , wydał łącznie 2 tysiaki i zrobił 120mb. Jak widać można było za 7 a można było także za 2. Oczywiście to za 2 ciut (ale tylko ciut) gozej się prezentuje, no ale to jest właśnie ta różnie. Możesz Virgo 2 z podw. garażem zrobić do stanu deweloperskiego za 400K a możesz popłynąć i połozyć 750K.

 

Mój doby znajomy (mój przewodnik jeśli chodzi o budowanie) zakończył budowę jakies 2 laatemu, uważa że lepiej jest intesywnie pracować i zarabiać kase w okresie budowy a budowę zostawić fachowcom, sąsiad (ten od ogrodzenia za 2tys) mówi że dostał oferty na robocizne wznoszenia ścian na 40K i jakby miał tyle dać to weźnie 4 miesiace urlopu bezpatnego i jeszcze będzie do przodu (ciekawy punkt widzenia).

 

Inny znajomy mówi że sztuka targowania i wynajdowania dobrych ofert to połowa sukcesu, w naszych kochanym kraju wciąż można dużo po znajomości :-), podobnie miałem z projektem wodkan dla wszytskich 5-ciu działek na naszym osiedlu (moja tylko jedna :-)), pierwsze firmy które znaleźliśmy chciały tysiaka od działki, potem znalazłem ludzi za 800 od działki, na koniec wzięła to najbardziej kompetenta priojektantka jaką znalazłem i w dodatku za 600pln za działkę + w cenie wszytskie formalności i uzgodenia.

 

Dodatowo branża budowlana jest brutalna, tutaj każdy fachman wie ze jak trafi się łosiu to trzeba go wydoić na maksa. Ostatnio podłsuchałem jak gość od koparkoładowarki który pracował u mnie na działce rozmawiał z kierowcą, opowiadał mu jak z jednej działki wywozili gruz kasując po 200pln za wywózkę za wywrote a na drugiej kasowali po 250pln za przywiezienie + 80pln za godzine pracy ładowarki, czyli za przezucanie gruzu i ok 6Km trasy zarabiali ponad 5 stówek. To jest właśnie sedno, żeby nie dać się wy...mać.

 

Ja pisałem doświadczenie mam niewielkie, Domus wycenia obecnie stan deweloperski na około 500K (można u nich zamówić kosztorys) ale w mojej ocenie w Bydgoszczy gdzie ja działam można z tej kwoty spokojnie urwać 50K-70K na urządzanie wnętrza czy też na doby początek zagospodarowania terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie kończe budowę domu koszt to 370 tyś i naprawdę z dobrych materiałów dachówka tynk sylikonowy centralne na ekogroszek z podajnikiem plus 120 m2 podłogówki glazury i gresy z najwyższej półki , parkirety. Nawiązując do ceny 500000 tyś to prosto wynika że zarobek tej firmy wyniesie 130000 - nikt darmo nie robi. Ale nie to chyba jest najważniejsze , moim zdaniem warto pokusić się o system gospodarczy , a no z prostych przyczyn:

1 mamy pewność co do jakości towaru

2 kontrolujemy zużycie poszczególnych materiałów

3 kontrolujemy jakość prac itd

 

te aspekty są bardzo ważne , ale nie ukrywam kosztują sporo wyrzeczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam zamiar we wrzesniu zacząć budowę Virgo II ( troche przerobiony), mam pytanie do tych którzy juz wybudowali domek albo są w fazie końcowej , jaki jest koszt wybudowania takiego domu, ja mam podpiwniczony i firma budowlana powiedziała mi około 500000 zł. za całość ( ich materiał) i mnie nie interesuje nic. Propozycja bardzo interesująca szczególnie jeżeli chodzi o to że nie trzeba latac za wszystkim tylko cena mnie załamała.Jakie wy poniesliście koszty bo ta cena to dla mnie kosmos.

Pozdrawaim

Co do kwoty 500 000zł to z jednej strony mnustwo kasy a z drugiej strony to srednia kwota za którą wybudujesz dom. Jeżeli nie masz mozliwości budować w systemie gospodarczym to kwota nie jest przesadzona, ale najważniejszą sprawą jest dobór materiałów. Mnie stan syrowy zamknięty bez drzwi wejściowychi tych z tyłu garażu z częściowym podpiwniczeniem wyniósł 265 000zł. na resztę szacuję około 160 000 do 200 000zł ale to jeszcze życie pokaże. Warto jest zastanowić się nad kupowaniem samemu materiałów, napewno firma zrobiła kosztorys podała ile czego, z jakiej firmy i za ile poszukaj w internecie ile sama byś zapłaciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich:) na wiosne w przyszlym roku chcemy zaczac budowe Virgo z podwojnym garazem. Mamy wieeelka prosbe -czy ktos moglby wyslac nam zestawienie materialow budowlanych z tego projektu poniewaz chcielibysmy zrobic wstepna symulacje kosztow budowy. Z gory serdecznie dziekujemy

 

 

[email protected]

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie teraz troche z innej beczki ( nieco smierdzacej ) Mam zbiornik ( szambo ) szczelne betonowe. Zastanawiam sie nad wpuszeniem tam bakterii ktore podobno rozkładaja fekalia do bezwonnej postaci. Znalazlem na allegro cos takiego http://www.allegro.pl/item425908308_szambo_tabletki_biologiczne_do_szamba_bakterie.html

Jakie sa Wasze opienie na ten temat. Powstalo w wyniku takiego oczyszczenia wode mozna by odprowadzac do rowu melioracyjnego. Czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie teraz troche z innej beczki ( nieco smierdzacej ) Mam zbiornik ( szambo ) szczelne betonowe. Zastanawiam sie nad wpuszeniem tam bakterii ktore podobno rozkładaja fekalia do bezwonnej postaci. Znalazlem na allegro cos takiego http://www.allegro.pl/item425908308_szambo_tabletki_biologiczne_do_szamba_bakterie.html

Jakie sa Wasze opienie na ten temat. Powstalo w wyniku takiego oczyszczenia wode mozna by odprowadzac do rowu melioracyjnego. Czy to ma sens?

 

witaj,

takie tablety stosuje sie do biologicznych przydomowych oczyszczalni sciekow. wrzucanie ma sens jezeli jest zamontowana pompa ktora napowietrza i wowczas te bakterie moga sie rozwijac i rozkladac te fekalia. w zwyklym szambie nie ma to najmniejszego sensu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Monia, ale bakterie stosuje sie do POŚ, ale jeszcze u nikogo nie widzialem pompy napowietrzajacej w POŚ :) Te bakterie moga sie rozwijac chyba bez dodatkowych luksusow:)

 

hej,

 

wiesz ja pisze to co wiem bo mam taka oczyszczalnie i moi sasiedzi rowiniez. a jak sie mozesz domyslic to te bakterie sa sa tlenowe i musza miec dostarczane powietrze inacej nici z rozkladu biologicznego.

 

Jak znajde opis tej oczyszczalni i schemat to moge podeslac. moze wtedy uwierzysz ze to nie zaden luksus tylko podstawowa rzecz.

pozdrawiam

 

my juz rok mieszkamy wiec jak ktos ma jakies pytania to chetnie na nie odpowiem. tym bardziej ze ja sama budowalam ten domek tzn nadzorowalam bo mego meza wowczas nie bylo.

 

pozdro

monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

a nas stan surowy otwarty kosztowal ok 170 tys. na reszte wylozylismy ( w tym kuchnia lazienki kominek, 4 szafy w zabudowie, drzwi wew dolne ) 300 tys z groszem ( bez schodow, ogrodzenia z przodu i bez bruku, bez drzwi wew u gory i bez wykonczonych tarasow).na ten cel to kolejne 50-70 tys w nastepnych latach

fachowcy brani jak najdalej od wroclawia bo by nas to wiecej kosztowalo.

zeby zrobic wszystko na tip top to wg mnie 600 -650 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos ma juz zrobiona kuchnie? ja musze zdecydowac sie wmmiare predko czy chce murek na zakonczenie kuchni ( polwysep) nie wiem czy to nie za duzo jak na tak mala kuchnie.

 

Witaj, my mieszkamy już od prawie roku, więc kuchnie mamy skończoną.

Wyspę da się zrobić, ale z tego co widzę u znajomych to raczej bajer niż funkcjonalne rozwiązanie - więc mamy bez, i powiem że z wielkości kuchni jesteśmy baaaardzo zadowoleni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

p.s. chwalcie sie swoimi domkami.

Mariucha a ty tu czasem zagladasz, jak tak to dawaj jakies foty

 

Witaj, ostatnio troche mam mało czasu, chociaz wydaje sie że po skończeniu budowy powinno byc go więcej :wink:

Powiedz jakie zdjecia wkleić, to zrobie

Pozdrawiam

 

Hej,

chwalcie sie domkiem. jak mieszkacie. kuchnia, lazienki kominek pokoje, dom z zewnatrz, zagospodarowanie terenu. wiecej fotek mozesz wyslac mi na mail [email protected]

 

u nas narazie z wykonczeniem reszty (gorna lazienka i suszarnia) stoimy. mamay rocznego bobasa wiec i czasu niema i sily tez no i kaski rowniez ale poza tym mieszka sie wspaniale

 

pozdrawiam

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, my mieszkamy już od prawie roku, więc kuchnie mamy skończoną.

Wyspę da się zrobić, ale z tego co widzę u znajomych to raczej bajer niż funkcjonalne rozwiązanie - więc mamy bez, i powiem że z wielkości kuchni jesteśmy baaaardzo zadowoleni.

 

 

 

My juz kuchnie zakonczylismy, za miesiac mam nadzieje ze sie wprowadzimy czekamy tylko na gaz, a jak wasze schody? jak ktos ma juz w virgo II schody to prosze o foty [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...