Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

hcialby pochwalic sie faktem, ze rozpoczalem budowe wymarzonego domu - Virgo 2.

Ponizej przesylam link do zdjec z realizacji:

 

http://www.as-media-tech.pl/realizacje_85_siekierki_virgo.htm

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Witaj,

Gratulujemy wyboru, tyle, że my realizujemy inny projekt. Ta sama nazwa, ale inna pracownia. :D

 

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ale cisza...... wszyscy budują :lol:

 

jak rozwiązaliście problem wody opadowej z balkonu nad wejściem :-?

ja najchętniej zrobiłabym tam okucie z blachy i jakąś maleńką rynnę, ale po łuku to chyba się rynny nie da założyć :cry: a tak to nawet jak zrobie jakiś okapnik to i tak będzie sie lało po schodach a wchodząc i wychodząć to po głowie :roll:

 

a co wy z tym zrobiliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Długo mnie bylo -i na forum i w okolicy :-) Widzę spore postępy weteranów z czasów 2006-2007. Ktoś zadał mi daaawno temu pytanie o pompę ciepła. Mam wyniki za ostatnich 14 miesięcy. Pompa wraz z systemem pompek obiegowych zużyła łącznie prądu za 1925 PLN. PC grzeje mi dom i CWU. Dziś kupiłbym inny system, może bardziej Stiebel, niż Nibe, ale ogólnie- nie żałujemy. No i fajnie sie mieści w kotłowni... tak, że mamy tam teraz pralnię. Z perspektywy czasu zmieniłbym jedno w moim Virgo I - okna połaciowe z 78x160 na ciutkę mniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Krótkie pytanko - gdzie zamawialiście drzwi wejściowe o h=228 cm?

 

Michał

 

Witaj, my mamy drzwi drewniane, Firmy Jastrzemski, podobno dobry producent, ale my po długich walkach ze sprzedawcą czekamy na ich wymiane na nowe :evil: ( miały spore nieszczelności, których nie dało sie wyregulować).

 

Co do styropianu, to miałem 2 warstwy, na pewno dużo wiecej niz 6 cm, ale ile, nie pamietam :wink:

 

Pozdrawiam

 

Mariucha i gdzie te zdjecia????

 

Pozdro Monia

 

Monia, Agga, wysłałem kilka fotek mailem, jakby Was coś jeszcze interesowało to dajcie znać.

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u nas postęp na ścianach tynk gipsowy, posadzki wylane, aktualnie robione jest poddasze wełna położona na to folia i w tym tygodniu fachowcy będą kręcić regipsy, rozgrzebane centralne, na dworze taras zrobiony wejście też, aktualnie klejone jest ocieplenie. Obecnie kupiliśmy płytki do kuchni,holu, łazienki na parterze. Kompletuję armaturę sanitarną i tu mam pytanie do tych którzy zdecydowali się na wannę z hydromasażem co wybrali i na co należy zrócić uwagę, będzie mi łatwiej jak ktoś już w tym temacie ma rozeznanie i coś podpowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z kolei juz mieszkamy od 3 tygodni. Jest naprawde super. Wydawalo sie ze salon czy kuchnia za male ale wszystko jest wg nas naprawde ok. W domu centralne sie sprawdza ( ekogroszek ) i ogolnie zlapalismy lenia. Jest sporo prac ale na razie odpoczynek. Zaczalem uszelniac jedynie balkony, poniewaz byly straszne zacieki po deszczu nad drzwiami wejsciowymi. Najdziwniejsze ze nie cieklo po bokach ale przez srodek :) Teraz powinno byc lepiej. Konczymy ogrodzenie i zabieramy sie za dzialke. Kojec dla psa, skladzik na drewno i warzywniak na tapecie. Zdjecia troszke pozniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Virgo II to najfajniejszy projekt domku jaki widziałem, a przeglądnąłem ich już chba z...pięć tysięcy, chciałbym jednak zanim podejmę ostateczną decyzję zobaczyć jak domek wygląda tak " na żywo". Niestety mieszkam w Jaśle (podkarpackie) i na pewno nie ma takiego w pobliżu . Byłgym bardzo wdzięczny gdyby ktoś z Was kto już w nim mieszka (szczęściarz) zgodził się żebym go wspólnie z moją żoną zobaczył

ps. jest w siódmym miesiącu ciąży - hurra; byłaby to dla niej wielka niespodzianka. Same wiecie panie jakie to w tym okresie ważne, jak będzie trzeba przejedziemy pół Polski żeby zobaczyć Virgo.

 

Trzymajcie się, mam nadzieje że ktoś z Was odpowie

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z kolei juz mieszkamy od 3 tygodni. Jest naprawde super. Wydawalo sie ze salon czy kuchnia za male ale wszystko jest wg nas naprawde ok. W domu centralne sie sprawdza ( ekogroszek ) i ogolnie zlapalismy lenia. Jest sporo prac ale na razie odpoczynek. Zaczalem uszelniac jedynie balkony, poniewaz byly straszne zacieki po deszczu nad drzwiami wejsciowymi. Najdziwniejsze ze nie cieklo po bokach ale przez srodek :) Teraz powinno byc lepiej. Konczymy ogrodzenie i zabieramy sie za dzialke. Kojec dla psa, skladzik na drewno i warzywniak na tapecie. Zdjecia troszke pozniej.

 

u mnie sprawa z balkonami wygląda podobnie. Wszystko pewnie przez dylatację. W tym tygodniu maja mi je zaizolować a po niedzieli kładziemy płyteczki więc mam nadzieje, że problem zniknie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających virgo z podwójnym garażem gdzie (z jakich fimr) zamawiali drzwi garażowe. Ja jestem na etapie poszukiwania drzwi garażowych i jak narazie mam problem aby znaleźć tak szerokie.

Pozdrawiam

Michał

Drzwi garazaowe czy brame garazaowa? Jesli chodzi o brame mam Normstahl i po wielu regulacjach wreszcie dziala bez zarzutu. A drzwi garazowe / ogrodowe - zwykle Juwentu w okleinie orzecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających virgo z podwójnym garażem gdzie (z jakich fimr) zamawiali drzwi garażowe. Ja jestem na etapie poszukiwania drzwi garażowych i jak narazie mam problem aby znaleźć tak szerokie.

Pozdrawiam

Michał

 

u nas sa drzwi i brama garazowa z firmy wiśniowski

 

monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wkońcu zaczęliśmy budowę Virgo II z podwójnym garażem. Fundamenty gotowe i za pare dni ruszamy z murami. Już od jakiegoś czasu nie mogę zdecydować się na rodzaj ogrzewania. Jestem przekonany na 90% do pompy ciepła. Czy ktoś z Was ogrzewa swój domek pompą ciepła? Wiem że to spora inwestycja ale przyszłościowa. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia i wytrwałości w budowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób posiadających virgo z podwójnym garażem gdzie (z jakich fimr) zamawiali drzwi garażowe. Ja jestem na etapie poszukiwania drzwi garażowych i jak narazie mam problem aby znaleźć tak szerokie.

Pozdrawiam

Michał

 

My zamówiliśmy bramę Normstalhl o wym. 450x210 cm. Nie wiem jak się sprawdza, bo montaż dopiero przewidziany na koniec miesiąca. Co nas przekonało do tej bramy? - 10-letnia gwarancja na mechanizmy i możliwość doboru koloru bardzo zbliżonego do okien drewnianych dębowych firmy Urzędowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...