Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

Ok Monia, ale bakterie stosuje sie do POŚ, ale jeszcze u nikogo nie widzialem pompy napowietrzajacej w POŚ :) Te bakterie moga sie rozwijac chyba bez dodatkowych luksusow:)

 

hej,

 

wiesz ja pisze to co wiem bo mam taka oczyszczalnie i moi sasiedzi rowiniez. a jak sie mozesz domyslic to te bakterie sa sa tlenowe i musza miec dostarczane powietrze inacej nici z rozkladu biologicznego.

 

 

Mam pytanie. "Po czym mogę się domyślić, że te bakterie są tlenowe?"

 

Czytałem tę ofertę na allegro i nic tam nie ma czy te bakterie są tlenowe czy beztlenowe. Też nie widziałem nigdzie pomp napowietrzających. A może wystarczy kontakt powierzchniowy? albo te bakterie są beztlenowe?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przepraszam wszystkich za tak "obszerną odpowiedź" na temat pc! :D

Niestety moje problemy z siecią spowodowały, że została ona tak wydłużona.

 

pozdrawiam Paweł

 

Faktycznie, wkleiłeś tą samą informację wiele razy zajmując spory obszar strony. Ale możesz przecież je wykasować po zalogowaniu i zostawić tylko jedną. Co do "pc" to mam podobne zdanie. U nas nadal jest to droga inwestycja, kóra amortyzuje się po wielu latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Monia, ale bakterie stosuje sie do POŚ, ale jeszcze u nikogo nie widzialem pompy napowietrzajacej w POŚ :) Te bakterie moga sie rozwijac chyba bez dodatkowych luksusow:)

 

hej,

 

wiesz ja pisze to co wiem bo mam taka oczyszczalnie i moi sasiedzi rowiniez. a jak sie mozesz domyslic to te bakterie sa sa tlenowe i musza miec dostarczane powietrze inacej nici z rozkladu biologicznego.

 

 

Mam pytanie. "Po czym mogę się domyślić, że te bakterie są tlenowe?"

 

Czytałem tę ofertę na allegro i nic tam nie ma czy te bakterie są tlenowe czy beztlenowe. Też nie widziałem nigdzie pomp napowietrzających. A może wystarczy kontakt powierzchniowy? albo te bakterie są beztlenowe?

 

Pozdrawiam

Musi być napowietrzanie. My mamy oczyszczalnię bioires i pompa zamontowana jest w pomieszczeniu za garażem. Od niej wychodzi pięć rurek, które wchodzą do komory oczyszczalni i dopowietrzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Monia, ale bakterie stosuje sie do POŚ, ale jeszcze u nikogo nie widzialem pompy napowietrzajacej w POŚ :) Te bakterie moga sie rozwijac chyba bez dodatkowych luksusow:)

 

hej,

 

wiesz ja pisze to co wiem bo mam taka oczyszczalnie i moi sasiedzi rowiniez. a jak sie mozesz domyslic to te bakterie sa sa tlenowe i musza miec dostarczane powietrze inacej nici z rozkladu biologicznego.

 

 

Mam pytanie. "Po czym mogę się domyślić, że te bakterie są tlenowe?"

 

Czytałem tę ofertę na allegro i nic tam nie ma czy te bakterie są tlenowe czy beztlenowe. Też nie widziałem nigdzie pomp napowietrzających. A może wystarczy kontakt powierzchniowy? albo te bakterie są beztlenowe?

 

Pozdrawiam

Musi być napowietrzanie. My mamy oczyszczalnię bioires i pompa zamontowana jest w pomieszczeniu za garażem. Od niej wychodzi pięć rurek, które wchodzą do komory oczyszczalni i dopowietrzają.

 

Dzieki edit ze sie odezwalas w tej sprawie i ze wiesz o co chodzi. bo mnie juz troche nerw bral ze ktos sie sprzecza o rzecz ktorej jeszcze nie ma. My mamy to wiemy jak to dziala. a szczerze nie chcialo mi sie juz pisac na ten temat. ty masz w skrzynce za garazem bo masz juz nowszy model a my mamy w oczyszczalni zamontowana w takiej specjalnej skrzynce.

 

Edit moze jakies fotki wkleisz??

 

pozdrawiam wszystkich virgowiczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich, którzy jeszcze zaglądają na to forum. Jak rozwiązaliście ogrzewanie domu i jakie koszty ponieśliście? Jak się teraz sprawuje? Nie pytam o "pc", bo jej nie będę montować. Przymierzam się do mieszanego ogrzewania - piec kondensacyjny z zamkniętą komorą dwufunkcyjny + kominek z płaszczem wodnym + kolektory próżniowe. Wszytko rozprowadzone w instalacji podłogowej i kaloryferach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam piec gazowy jednofunkcyjny z otwarta komorą spalania plus kominek z PW, który grzeje również CWU. Solary chodziły mi po głowie, ale koszt jest niewspółmierny do korzyści. No bo ile mozna zaoszczędzić grzejąc latem wodę w CWU? Jak dla mnie to trochę mało. A i z tego co pamietam na forum generalnie polecano do kominka piec jednofunkcyjny, ale nie pamietam juz argumentacji. Generalnie wszystko fajnie działa. Troszke tylko hydraulicy przesadzili z ilością pomp i sterowników, ale będą to jeszcze poprawiać. Bo dzieki forum wiem, że mozna prościej a +taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

dawno mnie nie było tutaj.U nas prace idą do przodu cały czas.Chociaż w wolnym tempie.Płytkarze kładą płytki,najpierw w pomieszczenniach gospodarczych,w sumie to zostały tylko fugi do wykończenia.

Parapety wewnątrz i zewnątrz gotowe.Obitka wokół domku(pod dachem)skończona.Co jeszcze?zimą dokończymy ocieplanie i gipsowanie góry,a od wiosny ruszamy z murkami,płotami i podbrukiem.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozpocząłem budowę VIRGO II z podwójnym garażem odbicie lustrzane. Jutro będą mi zalewać ławy fundamentowe, później bloczki i ocieplenie, reszta w przyszłym roku. Proszę o informację jak i czym ocieplaliście fundamenty, czy od wewnątrz i na zewnątrz, czy ławę też czy tylko bloczki (nie bardzo się na tym znam). Bardzo proszę także o informację jak rozwiązaliście sprawę rolet tych na dole a szczególnie tych gdzie okna są z łukiem. Czy nadproża robimy wyżej niż okno (okno + roleta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my z małżonką tak przypatrujemy się Virgo i całkiem nam się podoba choć w planie mieliśmy najpierw Librę II a teraz Emanuelę II.

Zaleta Virgo to świetne pomieszczenie za garażem które można zaadaptować na kotłownię a taka min 8m2 jest nam potrzebna.

W Librze byłoby to bardzo ciężkie do zrealizowania a Emanuela też będzie wymagać kilku zmian ale zdecydowanie mniej ingerujących w projekt.

 

Niemniej największa wada dla nas to taras który w Virgo wychodzi u nas praktycznie od północy czyli z najciemniejszej strony ;( A do tego powierzchnia 20m większa niż planowaliśmy wybudować choć myślę, że koszta podobne jak w wypadku Emanueli II.

 

Miło jednak czytać jak fajnie idą wam wasze budowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też długo szukaliśmy odpowiedniego projektu, który spełniłby nasze oczekiwania. I właściwie Emanuela, Libra oraz Saturn też nam chodziły po głowie. Ostatecznie wygrało Virgo II, bo podobnie jak u Sylwii idealnie pasowały kierunki świata (kuchnia na pólnoc i na drogę, ogród na południe. Poza tym urok domu i lokalny wymóg zachowania głównej kalenicy równolegle do drogi (z małym naciągnięciem tej zasady) miały swój dodatkowy udział. Ogólnie - trafny wybór i chociaż jeszcze nie mieszkamy, bo budujemy od czerwca tego roku (stan surowy zamknięty + woda, kanaliza, prąd), to już się cieszymy z perspektywy mieszkania w nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które wykonywały juz tynki w Virgo II. Czy na górze w ściankach, w których schowane są drewniane słupy monza dać zwykły tynk cementowy lub gipsowy? Czy na łączeniach pustaka i drewna nie będzie wtedy pęknięć?

Mnich333

 

Witaj, mi kolega robił tynki gipsowe, w tym miejscu wstawił płyte gipsowo-kartonową - mieszkamy juz rok czasu i na razie nic sie nie dzieje.

 

Doradził mi również, aby sciane kolankową obłozyć tez płytą ( a nie tynkiem), twierdził, że wtedy na złączeniu ze skosami nie będzie pękać - jak na razie i to sie sprawdza,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich virgowiczów:)

my nie mamy zadnych słupów, mieliśmy zmieniany dach z powodu konserwatora zabytków i nasz projektant adoptujacy wyrysował 4 słupy na srodku kazdego pomieszczenia-> kolejny szok!!!, ale nasi kochani murarze w porozumieniu z kierownikiem budowy wyeliminowali je z naszego projektu, zrobili jakies inne dodatkowe wzmocnienia i tym samym problem z głowy;)

obecnie jesteśmy po zalaniu posadzek... i od wczoraj mamy juz podłogi:)

dzisiaj murarze zakonczyli prace nad tarasem, domek zaczyna nabierac wyglądu:)

 

w wolnej chwili spróbuje wkeić fotki mojego "nowego, innego" virgo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które wykonywały juz tynki w Virgo II. Czy na górze w ściankach, w których schowane są drewniane słupy monza dać zwykły tynk cementowy lub gipsowy? Czy na łączeniach pustaka i drewna nie będzie wtedy pęknięć?

Mnich333

 

możesz być pewny, że jak zastosujesz zwykły gips, to po jakimś czasie będziesz miał pęknięia. Wynika to z faktu , że słup podtrzymuje dach, który zawsze będzie pracował pod wpływem wiatru, czy nadmiernej ilości śniegu, a tym samym słup będzie się lekko poruszał, co w efekcie powodować będzie jakieś pęknięcia. Rozwiązaniem są płyty gipsowe montowane na konstrukcji ściany, bez kontaktu ze słupem. Osobiście problem ten ominąłem poprzez przesunięcie ścian działowych i słupy są niezależnie poza nimi. Mam dwa takie słupy, bo resztę udało się wyeliminować (miałem sprytnych cieśli). Zrobimy na nich jakieś elementy dekoracyjne i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które wykonywały juz tynki w Virgo II. Czy na górze w ściankach, w których schowane są drewniane słupy monza dać zwykły tynk cementowy lub gipsowy? Czy na łączeniach pustaka i drewna nie będzie wtedy pęknięć?

Mnich333

U nas tynkaże jako pierwsze rozwiązanie próbowali dać na ścianę papę na to siatkę i tak otynkowali (była umowa że w razie njmniejszego pęknięcia będą poprawiałi na swój koszt) nie minął tydzień i zaczęło pękać i w tedy przykleili do ściany omijając słup regips otykowali jeszcze raz i jak do tej pory od lipca jest ok. Tu możesz dać regips 6mm taki z którego wygina się łuki żeby było mniej tynku do nałożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nikt tu nie wchodzi i nic nie pisze, co oznacza, że koniec prac na ten rok i Virgowicze zapadają w sen zimowy. O nas wciąż walczą elektrycy z instalacją. Obiecują zakończyć do końca miesiąca. W tym roku to już ostatnia praca zlecona komuś. Jeszcze będzie ocieplane poddasze wełną, ale to już we własnym zakresie i w miarę posiadanego czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nikt tu nie wchodzi i nic nie pisze, co oznacza, że koniec prac na ten rok i Virgowicze zapadają w sen zimowy. O nas wciąż walczą elektrycy z instalacją. Obiecują zakończyć do końca miesiąca. W tym roku to już ostatnia praca zlecona komuś. Jeszcze będzie ocieplane poddasze wełną, ale to już we własnym zakresie i w miarę posiadanego czasu.

Raczej brak czasu, kazdą chwilę trzeba wykorzystać. U nas plan napięty bo chcemy wejść do końca roku. Na tą chwilę poddasze jest kończone ostatnie szlifowanie gładzi na łączeniach regipsów ( oprócz strychu nad garażem kończymy montaż solara) a we czwartek wchodzi ekipa zrobić gładzie na ścianakach murowanych i będzie można malować, łazienka na górze będzie robiona po nowym roku ( płytki, meble, kabina,wanna, umywalka i muszla czeka w garażu). Natomiast na parterze płytki położone w holu i kuchni teraz na ścianie między holem a salonem od strony kuchni kuzynki żony w przyszłym tygodniu robią tynk artystyczny, gładzie zrobione niewilkie poprawki i można malować,łazienka jutro kończymy stelaże do projektu łazienki i będzie można kłaść płytki od początku grudnia. w salonie w tym tygodniu chcemy uporać się z kominkiem chodzi o obudowę po tym malowanie i klejenie desek. NA początku grudnia hurtem stolarz będzie montował drzwi wejściowe, szafę pod zabudowę w przedsionku, schody i drzwi wewnętrzne. Co do spraw drażniących pierwsza to kanaliza i przecisk pod drogą ale już załatwione a druga to gaz co prawda miał być w listopadzie więc to parę dni jeszcze ale jakoś w to nie wierzę i będę ich od poniedziałku nękać. Co do hydrauliki pozostało powiesić trzy grzejniki na piętrze i jeden na parterze ( w tym są dwa łazienkowe więc po płytkach ), narazie ogrzewanie jest z kominka z płaszczem wodnym, i kończymy instalować solara narazie w sobotę zamontowana została rama w którą zamontujemy rury i dokończenie instalacji pod dachem. Więc trochę się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...