Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

NIe, to nie pralnia (która u nas została pralnią :), tylko pokój 2/2 - sypialnia. Ale faktycznie - to zdjęcie z komórki w ogóle nie oddaje wielkości tego pokoju. Zresztą - można złapać jakieś proporcję - łóżko na długość ma 2 metry, dalej widać przejście, stoi krzesło i jeszcze - czego nie widać - toaletka. Z kolei w szerokości - to jakieś 5-6 m ten pokój ma. Miałem gdzieś zdjęcia zrobione normalnym aparatem, ale nie mogę odszukać - jak będę następnym razem, to zrobię i wrzucę.

 

Co do ścianki kolankowej, to wygląda ona tak:

http://www.ochrona-men.pl/downloads/dom/p1.jpg

To właśnie jest ten pokój ze zdjęcia. A więc są to dwa pustaki x 24 cm + zdaje się 20 cm wieńca.

 

Z kolei tutaj to pokój 2/3 i widać trzpienie ścianki kolankowej:

http://www.ochrona-men.pl/downloads/dom/p2.jpg

 

Popatrz na projekt, na rysunek K2. Widać tam trzpienie (t1 i t2) - na przykład przy pokoju 2/3. Poziom podłogi: +2.94. Z kolei z opisu do projektu wynika, że wieniec w2 spina trzpienie ścianki kolankowej, a jego dolny poziom to +3.37 i ma wysokość 24 cm. A więc (3.37 + 0.24 - 2.94): ścianka kolankowa wynosi 67 cm. I taka właśnie jest w projekcie. Oczywiście w pokoju będzie ona wyższa po obudowie, mniej więcej o 20 cm.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich

 

...w koooońcuuuuuuuuuuuuuuuuu !!!!!

 

... zaczynam budowę :-)

 

trafiłem na to forum jakieś 2,5 roku temu kiedy kupiłem projekt, zdaje się że wszyscy Ci którzy się wtedy budowali już mieszkaj, serdecznie im gratuluję. Czekałem ponad dwa lata od dnia zakupu działki, wszystko sie wydawało wtedy proste i byłem pewien ze w ciągu roku rozpoczniemy budowę, potem ceny skoczyły o 50% i więcej, potem strach przed kryzysem, a teraz ceny materiałów niższe o 30-40% niz 2 lata temu a i dobrą dostępną ekipę łatwiej znaleźć.

 

Uwierzycie że w Bydgoszczy, 4km od centrum, na założenie prądu czeka się równo 2 lata? niby mamy 2010 rok ale energia elektryczna to wcziąż towar luksusowy w naszym mieście i nie można tak po prostu podłaczyć nowego odbiorcy.

 

Ale nie będę narzekał, po 2 latach użerania się z Energetyką, wodociągami, i Urzędem miasta który miał problem z warunkami zabudowy w końcu dostałem w listopadzie pozwolenie na budowę a parę dni temu zgłosiłem rozpoczęcie prac, no i start. Będę budował w Bydgoszczy jeśli ktoś buduje w Bydzi lub okolicach proszę odezwijcie się chętnie wymienię się informacjami.

 

Mam sporo pytań do Virgowiczów już wybudowanych ale to później. Jeśli ktoś zaczyna, zastanawia się, to mam dobry szczgółowy i aktulany kosztorys budowy Virgo II z podw. garażem (szczeg na priv).

 

... tymczasem pozdrawiam i zapraszam do pisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Uważam, że za takie pieniądze jesteś w stanie wybudować ten dom nawet z wyposażeniem. Nie mam przed sobą swojego kosztorysu (który zresztą zmienił się w trakcie prac, bo a to to, a to tamto...), ale szacuję, że stan surowy zamknięty to ok. 400 tys. złotych.

 

Michał

 

Witam,

też buduję Virgo II z podwójnym garażem w Świnoujściu. Stan surowy zamknięty to ok. 40% wydatków na dom. Ja obecnie wydałem ponad 560 tys., a do końca pozostały podłogi, łazienki, schody, drzwi wewnętrzne, malowanie wewnątrz, czyli gdzieś ok. 100 tys. Za 400 tys. uważam, że można zrobić więcej niż stan surowy zamknięty, ale do zakończenia z wyposażeniem przekroczy 600 tys. na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wroce co do kwoty za ile mozna wybudowac Virgo II .

Moim zdaniem jest to rzecz wzgledna.

Zalezy gdzie sie buduje (chodzi mi o wojew.) jak i z jakich materialow.

Moim zdaniem za kwote 400 tys. zl jestem w stanie miec gotowy dom , oczywiscie robiac co tylko potrafie wlasnymi silami.

Fundamenty , ktore skonczylem przed zima 09 kosztowaly mnie 30 tys. ( przy czym nawiozlem 70 aut ziemi).

Pozdrawiam z Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też buduję Virgo II z podwójnym garażem w Świnoujściu. Stan surowy zamknięty to ok. 40% wydatków na dom. Ja obecnie wydałem ponad 560 tys., a do końca pozostały podłogi, łazienki, schody, drzwi wewnętrzne, malowanie wewnątrz, czyli gdzieś ok. 100 tys. Za 400 tys. uważam, że można zrobić więcej niż stan surowy zamknięty, ale do zakończenia z wyposażeniem przekroczy 600 tys. na pewno.

 

T&W napisz proszę ile zapłaciłeś za robocizne: za budowlankę i wykonanie dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wiosne ruszamy z budową Virgo II z podwójnym garażem z pracowni dobre domy. Interesują mnie wszelkie informacje na temat kosztów budowy (w tym wynagrodzenie murarzy i zakres prac które w danej cenie wykonali) oraz podpowiedzi w zakresie rozwiązań problemów na które można się natknąć w trakcie budowy. Zdjęcia również mile widziane

oto moje dane kontaktowe:

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam

 

U mnie sezon już zainaugurowany, 2 tyg temu, w między czasie zdążył 2x spaść śnieg ale nie zraziło to moim budowlańców. Weszliśmy na pustą działkę ii po jutrze w weekend zasypujemy fundament. Mam nadzieję że pogoda będzie nam sprzyjać.

 

Buduję w Bydgoszczy jak ktoś jest z okolić dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T&W napisz proszę ile zapłaciłeś za robocizne: za budowlankę i wykonanie dachu?

 

Za całość od fundamentów do przykrycia dachu ze schodami zewnętrznymi, tarasem i donicami - 75 tys. w 2008 r. Ma na myśli stan surowy otwarty.

 

To ciekawie, ja za taki stan prac płacę w Bydgoszczy (2010r) 35K budowlanka i 24K dach czyli gdzieś około 60K, oczywiście netto ale jak zVATem to jeszcze się zobaczy.

 

Wiadomo, ja jestem na początkowym etapie teraz ale teraz najbardziej irytujące jest zamawianie materiałów. Mam szczegółowy kosztorys z wykazem wszytskiego a wszystkiego muszę zamawiać ok. 10% więcej, nie wiem czy te kosztorysy z pracowniki są do kitu czy po prostu taki jest odpad. Jakie macie doświadczenia, napiszcie coś..

 

Jak sprawdzić czy wywrotka która przywozi 12m3 piasku naprawdę przywiozła 12 a nie np. 9, albo czy grucha dostarczyła 9m3 a nie np 7m3????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...