Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WITAJ MONIA

 

Wasza kuchnia jest rewelacyjna !. Czy zrezygnowaliście ze spiżarni , czy nie jest widoczna zdjęciu ?

 

pozdrawiam

 

A & L

 

Hej!!!

 

Dziękuje i ciesze się że podoba wam sie kuchnia zawsze. Miłe słowa zawsze podbudowują. A w kuchni zrezygnowaliśmy ze spiżarni bo stwierdziłam że bylaby mala i tylko drzwi jesszcze jedne potrzebna, ktore wg mnie bylyby mało praktyczne i nie funkcjonalne.A tak spokojnie mamy tam pierwsze to lodówka potem mamy wysokie cargo pozniej jest piekarnik z mikrowela i za tym małe cargo oraz szafka narożna. Ciesze sie z takiego rozwiązania bo jest tam jeszcze funkcjonalny blat.

 

Pozdrawiam

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

pogoda piekna, dzień dugi, praca pewnie wrze na budowach wszystkich VIRGOWICZÓW. Monia, zazdroszczę Ci kuchni - już prawie możecie mieszkać. My cały czas czekamy na naszego fachowca od ocieplenia dachu i płyt k-g. Nadal ma lekki gips na obu dłoniach. :-(

Dobraliśmy kaloryfey, piec, czekamy na drzwi garażowe. Robią się barierki balkonowe. Niby już dużo, ale jak zaczęliśmy myśleć ile jeszcze do zrobienia, to pewnie z trudem do konca pazdziernika sie wyrobimy.

 

Dom caly otynkowany - caly czas myślę, czy nie przemalować tych żółtych bońków - miały być zupełnie inne i nie mogę się z tym pogodzić.

 

MARIO, masz już gotowy kominek? Dołącz jakieś zdjęcia.

 

Pozdrowienia,

 

http://i81.photobucket.com/albums/j239/MalgorzataAndBogdan/Virgo/P1010075.jpg

 

 

http://i81.photobucket.com/albums/j239/MalgorzataAndBogdan/Virgo/P1010069.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Małgosia domek cudny!!!!!

Mam pytanko ile po podłodze ma górna łazienka? Ja przymierzam się do podzielenia jej na dwie i zastanawiam się czy będą funkcjonalne czy nie zrobią sie dwie klitki. Jesli możesz podeślij jakieś zdjęcia łazienki.

Możesz powiedzieć ile kosztowało cie wylanie tych tarasów za domem bo wszystko masz chyba tak jak w projekci.

Mój majster mówił, że tam musi byc dość sporo zbrojenia i betonu i zastanawiam się czy nie lepiej i taniej byłoby to zrobić kostka brukową.

 

Czy ktoś kto buduje Virgo myslał (lub zrobił) dostęp do pomieszczenia nad garażem(pralnio/suszarni) z korytarza? Chodzi mi to po głowie bo wtedy można byłoby to pomieszczenie wykorzystać w dowolny sposób. Może ktoś juz przerobił ten temat i cos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Małgosia domek cudny!!!!!

Mam pytanko ile po podłodze ma górna łazienka? Ja przymierzam się do podzielenia jej na dwie i zastanawiam się czy będą funkcjonalne czy nie zrobią sie dwie klitki. Jesli możesz podeślij jakieś zdjęcia łazienki.

Możesz powiedzieć ile kosztowało cie wylanie tych tarasów za domem bo wszystko masz chyba tak jak w projekci.

Mój majster mówił, że tam musi byc dość sporo zbrojenia i betonu i zastanawiam się czy nie lepiej i taniej byłoby to zrobić kostka brukową.

 

Czy ktoś kto buduje Virgo myslał (lub zrobił) dostęp do pomieszczenia nad garażem(pralnio/suszarni) z korytarza? Chodzi mi to po głowie bo wtedy można byłoby to pomieszczenie wykorzystać w dowolny sposób. Może ktoś juz przerobił ten temat i cos podpowie?

 

Dzięki bardzo :D

 

Sprawdziłam - taras i schody z przodu kosztowały nas łącznie (materiały+robocizna) 5.350 zł (ceny ubiegłoroczne). Taras z tyłu jest trochę inny niż w projekcie - u nas jest też zaokrąglony - zaczyna się od połowy okna w salonie i idzie do połowy okna w kuchni. W projekcie był jakby przesunięty w tą stronę co jest kuchnia i wychodził poza obręb domu. Ale wielkość mamy pewnie porównywalną do tego w projekcie. My robiliśmy nieduży fundament pod taras, potem budowaliśmy murek z bloczków fundamentowych, w środku piach zagęszczony, zbrojenie i beton. No i co jakiś metr dylatacje z pasków styropianu.

Murarz mówił nam, że możnaby zrobić murek, w środek piach i na to właśnie kostkę. Pewnie wtedy wyjdzie taniej.

 

Jeśli chodzi o górną łazienkę to ma ona po powierzchni podłogi około 15 m. To dużo, natomiast jej kształt -jest długa i wąska (2,4cm) i to że dach schodzi aż do podłogi moim zdaniem uniemożliwia podzielenie jej na 2. Ja też się nad tym mocno zastanawiałam, bo chciałam zrobić osobne wc i osobną łazienkę. A poza tym trudno wygpospodarować miejsca na dwoje drzwi, trzeba by było "ukraść" trochę miejsca z pokoi, co też jest trudne, bo zaraz tam jest schodzący dach, kominy.

Powiem Ci, że ta duża łazienka będzie miała swój urok. Ja zastanawiam się nad tym, czy nie oddzielić niedużym murkiem z luksferów wc, żeby nie było widoczne zaraz po wejściu do łazienki.

Natomiast jeśli chodzi o pomieszczenie nad garażem, to jest to miejsce z którego bardzo się cieszę. Dołożyliśmy tam jedno okno dachowe, jest widno. Po lewej stronie od wejścia będzie pralnia, dodatkowy zlew gospodarczy i suszarki, a po prawo od wejścia stelaże i półki - coś w rodzaju garderoby. Można byłoby tam urządzić np. dodatkowy pokjój gościnny tylko do spania - ale moim zdaniem w tym domku zbyt mało jest takich pomieszczeń gospodarczych, nie ma dodatkowej garderoby. Wreszcie nie bedę musiała ubrań czekających na prasdowanie przekłądać z miejsca na miejsce.

 

Postaram się zrobić kilka zdjęć i prześlę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, my mamy na górze 2 łazienki i z suszarni nad garazem zrobiony pokój z osobnym wejsciem z korytarza. Nie jest to takie trudne - wszystko do zrobienia na etapie murowania ścian działowych a efekt myśle jest fajny.

 

Przy okazji, jakie pieniądze płaciliście za drzwi wewnętrzne? Patrzyliśmy na Porte ale zwariowali z cenami, natomiast super drzwi robione przez stolarzy od 1200 - 2000szt:( Fakt że wykonanie w porównaniu do drzwi sklepowych bez porównania ale raz cena a dwa terminy. U nas u dobrych stolarzy czeka sie co najmniej 6-7 miesięcy. Również drzwi wejsciowe napewno zamówimy gdyż robione z górnym świetlikiem 110x230 i z montażem, zamkami itd to koszt ok 4600zł.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, my mamy na górze 2 łazienki i z suszarni nad garazem zrobiony pokój z osobnym wejsciem z korytarza. Nie jest to takie trudne - wszystko do zrobienia na etapie murowania ścian działowych a efekt myśle jest fajny.

 

Przy okazji, jakie pieniądze płaciliście za drzwi wewnętrzne? Patrzyliśmy na Porte ale zwariowali z cenami, natomiast super drzwi robione przez stolarzy od 1200 - 2000szt:( Fakt że wykonanie w porównaniu do drzwi sklepowych bez porównania ale raz cena a dwa terminy. U nas u dobrych stolarzy czeka sie co najmniej 6-7 miesięcy. Również drzwi wejsciowe napewno zamówimy gdyż robione z górnym świetlikiem 110x230 i z montażem, zamkami itd to koszt ok 4600zł.

pozdrawiam

 

Luk_25 tylko, że ty masz virgo II a ja I

A czy masz może zeskanowany projekt po zmianach tak żeby widzieć rzut poddasza jak to wyszło po zmianach?

Ja na jutro muszę już murarzowi rozrysować piony kanalizacyjne bo będzie układał pod chudziakiem więc jeśli teraz nie wezmę pod uwagę dwóch łazienek to później będzie już łyżka po obiedzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, kurcze jedyne rysunki tych zmian ma nasza pani od dekoracji wnętrz i niestety jest tak słowna że zamiast tygodnia trzyma je już trzeci tydzień. Jakbyś chciała mogę jedynie w miare dokładnie to oposać. A o pion kanalizacyjny się nie martw bo u nas hydraulik potem wszystko przerabiał, ładnie wycinał sobie beton i robił podejścia tak jak było najlepiej.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk dzięki

 

A powiedzcie mi cy zmienialiscie wysokośc drzwi wejściowych po w planie 230 a standardzowe to 210?

Małgosiu czy ty masz w swoim domu drzwi wejściowe na 210 czy 230? A możesz podesłać zdjęcie bramy garażowej jeśli masz. A jak masz to napisz jaki producent i jaka cena.

Mój murarz mowił, że jeśli możemy to żeby zdecydować sie na konkretną bramę u konkretnego producenta to on od razu wymuruje ściany tak, żeby pasowała bo podobno wymiaru sa bardzo różne i póxniej trzeba albo domurowywać albo kuć.

 

pozdrawiam

 

PS u mnie wylali fundamenty dzisiaj zasupuja, ubijają, układaja rurki a w piątek lub sobota leja beton na gruncie.

A po niedzieli niech się mury pną do góry... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk dzięki

 

A powiedzcie mi cy zmienialiscie wysokośc drzwi wejściowych po w planie 230 a standardzowe to 210?

Małgosiu czy ty masz w swoim domu drzwi wejściowe na 210 czy 230? A możesz podesłać zdjęcie bramy garażowej jeśli masz. A jak masz to napisz jaki producent i jaka cena.

Mój murarz mowił, że jeśli możemy to żeby zdecydować sie na konkretną bramę u konkretnego producenta to on od razu wymuruje ściany tak, żeby pasowała bo podobno wymiaru sa bardzo różne i póxniej trzeba albo domurowywać albo kuć.

 

pozdrawiam

 

PS u mnie wylali fundamenty dzisiaj zasupuja, ubijają, układaja rurki a w piątek lub sobota leja beton na gruncie.

A po niedzieli niech się mury pną do góry... :D

 

Hej,

drzwi wejściowe mamy nawet trochę wyższe 238 chyba o szerokości 117 cm - w tym 200 to są same drzwi a 38 świetlik. Wyszło tak nietypowo, bo otwór drzwiowy nie symetryzował nam się z górnym oknam - musieliśmy go trochę podkuć z jednej strony i dlatego jest większy. Jeśli myślisz o drzwiach antywłamaniowych metalowych np. Gerdy, to od razu zrób otwór 210. My swoje drzwi zamawialiśmy u prywatnego, poleconego stolarza - są z meranti pomalowanej tzw. lakierem lazur na złoty dąb.

 

Bramę do garażu zamówilismy Hormanna, segmentową - montuje się ją po wewnętrznej stronie muru (jakby od środka garazu) - otwór wymurowalismy jak w projekcie i przy zamawianiu było OK. Brama otwierana mechanicznie, bez bajerów około 2500 zł.

 

Odczekajcie trochę z tym stawianiem murów, niech fundamenty porządnie się zwiąrzą :-) Podobno 2-3 tygodnie trzeba odstać.

 

Pozdrwienia i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

pogoda piekna, dzień dugi, praca pewnie wrze na budowach wszystkich VIRGOWICZÓW. Monia, zazdroszczę Ci kuchni - już prawie możecie mieszkać. My cały czas czekamy na naszego fachowca od ocieplenia dachu i płyt k-g. Nadal ma lekki gips na obu dłoniach. :-(

Dobraliśmy kaloryfey, piec, czekamy na drzwi garażowe. Robią się barierki balkonowe. Niby już dużo, ale jak zaczęliśmy myśleć ile jeszcze do zrobienia, to pewnie z trudem do konca pazdziernika sie wyrobimy.

 

Dom caly otynkowany - caly czas myślę, czy nie przemalować tych żółtych bońków - miały być zupełnie inne i nie mogę się z tym pogodzić.

 

MARIO, masz już gotowy kominek? Dołącz jakieś zdjęcia.

 

Pozdrowienia,

 

http://i81.photobucket.com/albums/j239/MalgorzataAndBogdan/Virgo/P1010075.jpg

 

 

http://i81.photobucket.com/albums/j239/MalgorzataAndBogdan/Virgo/P1010069.jpg

 

Widzę, że z zewnątrz prace u Was ostro idą do przodu.

Jeśli chodzi o nasz kominek to jeszcze nic sie nie wydarzyło, zamówiliśmy płytki na niego i czekamy.

Natomiast kończą nam kłaść glazurę w pralni, na zewnatrz mamy już kostkę i opaskę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariucha, gratulacje domku :wink: Wygląda super.

Z czego macie zrobiony cokół pod elewacją?

pozdrowionka

 

Luk, dzięki za gratulacje ale należą się Bogdanowi, bo to jego domek a nie mój :lol: :wink:

Co do elewacji i cokołu u mnie jeszcze tego nie ma, struktura ma być w przyszłym tygodniu

Pozdrawiam

 

Luk, jeśli to było do nas to dzięki :D

 

Cokół mamy z tynku MARMURIT Kabe. I tym samym mamy obrobione boki tarasu i donice.

 

U nas trwa ocieplenie dachu, montaż stelazy pod płyty. Dalej idą też prace instalacyjne - pod kaloryfery, doprowadzenia pod piec (zdecydowaliśmy się na kondensacyjny Vaillanda VSC ECO COMPACT 196-C 150). Niedługo montaż barierek balkonowych.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha:) M&B wybaczcie, oczywiście gratulacje dla Was:) A coś mi tak na szybko nie pasowało z domkiem Mariuchy :wink:

 

Przy okazji wrzucam pare fotek od nas z frontu. Roboty idą strasznie powoli ale najważniejsze że do przodu. Tragedia jest z fachowcami. Na dobrego człowieka czeka się miesiącami a jedynie partacze są zwarci i gotowi od ręki. Dziś zakończył prace hydraulik i znów musimy czekać na powrót tynkarzy aby zrobili wylewki...;(

pozdrowionka

http://img215.imageshack.us/img215/9660/img1180kp1.th.jpg

http://img166.imageshack.us/img166/2125/img1176lv1.th.jpg

http://img166.imageshack.us/img166/9109/img1175qd7.th.jpg

http://img215.imageshack.us/img215/9796/img1143jf5.th.jpg

http://img401.imageshack.us/img401/7392/img1162pp5.th.jpg

http://img166.imageshack.us/img166/3164/img1166hm8.th.jpg

http://img166.imageshack.us/img166/8973/img1152dr2.th.jpg

http://img215.imageshack.us/img215/9358/img1153qa2.th.jpg

http://img166.imageshack.us/img166/7089/img1144en3.th.jpg

http://img215.imageshack.us/img215/6585/img1181kf2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAŁGOSIA

Powiedz jak u Ciebie wyglądała sprawa okien dachowych. Z tego co widzę w projekcie okno łazienkowe to tzw kombi czyli podwójny kołnierz. A co z oknami w pokojach. Teraz jak dałam dach do wyceny to facet stwierdził, że tam jest tak mała przerwa, że ciężko będzie włożyć dachówkę a jedna będzie głupio wyglądała. Powiedz mi jak to u Was jest zrobione czy macie każde osobno czy kombi? Jeśli masz jakieś zdjęcie tych okienek to będę wdzięczna.

 

Czy możesz powiedzieć ile kosztowła Cię dachówka?

 

P.s. U mnie dziś zaczęli ściany.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...