Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MAŁGOSIA

Powiedz jak u Ciebie wyglądała sprawa okien dachowych. Z tego co widzę w projekcie okno łazienkowe to tzw kombi czyli podwójny kołnierz. A co z oknami w pokojach. Teraz jak dałam dach do wyceny to facet stwierdził, że tam jest tak mała przerwa, że ciężko będzie włożyć dachówkę a jedna będzie głupio wyglądała. Powiedz mi jak to u Was jest zrobione czy macie każde osobno czy kombi? Jeśli masz jakieś zdjęcie tych okienek to będę wdzięczna.

 

Czy możesz powiedzieć ile kosztowła Cię dachówka?

 

P.s. U mnie dziś zaczęli ściany.... :D

 

Witaj, jeśli chodzi o te okna dachowe to faktycznie są kombi - widać to na moim zdjęciu na górze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAŁGOSIA

Powiedz jak u Ciebie wyglądała sprawa okien dachowych. Z tego co widzę w projekcie okno łazienkowe to tzw kombi czyli podwójny kołnierz. A co z oknami w pokojach. Teraz jak dałam dach do wyceny to facet stwierdził, że tam jest tak mała przerwa, że ciężko będzie włożyć dachówkę a jedna będzie głupio wyglądała. Powiedz mi jak to u Was jest zrobione czy macie każde osobno czy kombi? Jeśli masz jakieś zdjęcie tych okienek to będę wdzięczna.

 

Czy możesz powiedzieć ile kosztowła Cię dachówka?

 

P.s. U mnie dziś zaczęli ściany.... :D

 

Cześć,

u nas jest dokładnie jak w projekcie VIRGO I - tzn. w łazience jest okno podwójne kombi, natomiast w dwóch sypialniach są po dwa okna oddzielne - od zewnątrz pomiędzy oknami jest zrobiona obróbka blacharska, nie ma między nimi dachówki. Z zewnątrz faktycznie wyglądają jakby były kombi, tylko szerzej rozmieszczone. Jeżeli więźba będzie robiona zgodnie z projektem to tam właśnie pomiędzy tymi oknami znajduje się krokiew - nie dałoby rady wstawić kombi. Krokwi raczej przesunąć nie można :D , jeżeli chciałabyś kombi musiałabyś zmienić położenie okien.

Przejrzałam zdjęcia, ale nia mam w tej chwili takich żeby dokładnie to było widać, może dopstrykam.

Pozdrowienia,

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam odpowiedzieć ile nas kosztowała dachówka.

 

Całość materiałów tzn. dachówka + okna dachowe + blacha, rynny - kosztowała nas około 28 tys, plus robocizna kosztowała 10,5 tys.

 

Dachówkę Braas Romańska ceglasta cisar podstawowa płaciliśmy po 1,87 zł netto/szt.

 

Koszt całego dachu łącznie więżba, deskowanie, papa + pokrycie wyniósł nas 56 tys (materiały + robota).

 

Pewnie trochę teraz ceny się zmieniły.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosiu bardzo Ci dziękuje za informacje.

A pamiętasz może jaki macie rostaw między oknami salonowymi? Ja też dołożyłam drugie tak jak u Ciebie.

Bo u mnie zrobili 80cm i z koleji w rogu zostałao 55. Troche mi się ta przerwa pomiędzy wydaje za duża a ta ściana od narożnika za mała bo patrząc od salonu zostaje tylko 30cm.

I zastanawiam sie czy im jutro rano nie powiedzieć, żeby to troche przesuneli póki jeszcze nie postawili całego okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już kończymy prace murarskie, jesteśmy przy tynkowaniu domku na zewnątrz :) jest tylko mały dylemat :/ nie bardzo wiemy jaki wybrać kolor opasek: białe czy pomarańczowe. Co o tym sądzicie?

 

Białe:

http://foto.onet.pl/4pbm1,94r4oso44o99,9p2e8,u.html

 

Pomarańczowe:

http://foto.onet.pl/4pbm1,94r4oso44o99,9p2e8,u.html#9p2fl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już kończymy prace murarskie, jesteśmy przy tynkowaniu domku na zewnątrz :) jest tylko mały dylemat :/ nie bardzo wiemy jaki wybrać kolor opasek: białe czy pomarańczowe. Co o tym sądzicie?

 

Białe:

http://foto.onet.pl/4pbm1,94r4oso44o99,9p2e8,u.html

 

Pomarańczowe:

http://foto.onet.pl/4pbm1,94r4oso44o99,9p2e8,u.html#9p2fl

 

Jak czytaliście wyżej watek to pewnie zauważyliście, że u nas są żółte, choć odcień planowałam zupełnie inny. Miałam od razu przemalować, ale dużo osób mi mówi, żeby zostawić, bo jest bardzo dobrze. I dalej nie wiem czy zostawię czy przemaluję. Już się zaczynam do nich przyzwyczajać. :)

 

Wy macie ciemny dach i trochę ciemniejszy tynk - według mnie i jasne i te "pomarańczowe" dobrze wyglądają. Nie jest to łatwy wybór.

Niestety musicie sami zdecydować :D :D :D. NIKT NIE POWIEDZIAŁ, ŻE BUDOWANIE JEST ŁATWE :D :D :D

 

Serdecznie pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytaliście wyżej watek to pewnie zauważyliście, że u nas są żółte, choć odcień planowałam zupełnie inny. Miałam od razu przemalować, ale dużo osób mi mówi, żeby zostawić, bo jest bardzo dobrze. I dalej nie wiem czy zostawię czy przemaluję. Już się zaczynam do nich przyzwyczajać. :)

 

Wy macie ciemny dach i trochę ciemniejszy tynk - według mnie i jasne i te "pomarańczowe" dobrze wyglądają. Nie jest to łatwy wybór.

Niestety musicie sami zdecydować :D :D :D. NIKT NIE POWIEDZIAŁ, ŻE BUDOWANIE JEST ŁATWE :D :D :D

 

Serdecznie pozdrawiamy

 

Fakt budowanie nie jest łatwe, najgorsze jest wykończenie :) na zdjęciach opaski wyszły żółte ale jak się przyjrzeć na żywo to są pomarańczowe :) Hmm... podbitkę mamy jasny beż. Więc może zrobić opaski też w tym kolorze? Opcji jest mnóstwo :D

 

Pozdrawiamy :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już kończymy prace murarskie, jesteśmy przy tynkowaniu domku na zewnątrz :) jest tylko mały dylemat :/ nie bardzo wiemy jaki wybrać kolor opasek: białe czy pomarańczowe. Co o tym sądzicie?

 

Białe:

http://foto.onet.pl/4pbm1,94r4oso44o99,9p2e8,u.html

 

Pomarańczowe:

http://foto.onet.pl/4pbm1,94r4oso44o99,9p2e8,u.html#9p2fl

 

Cześć :)

Według mnie zdecydowanie białe ale to jest kwestia gustu... każdemu może się podobać coś innego :):):)

Gratuluje bardzo ładny domek poprosze o zdjecia wnętrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info o virgo 2 w Karwianach. Chętnie zobaczymy stan surowy.My jestesmy na etapie stropu i mamy dylemat bo nasi fachowcy chcą zrobić strop na jednym poziomie a wprojekcie jest inaczej,no i ile podnieśc scianę kolankową.

 

Wojtek

 

Hej,

 

jeżeli mogę zwrócić uwagę to strop powinien isć na dwóch poziomach. żeby potem nie wyszły wam chocki klocki z więżbą dachową może poprostu nie zgrac sie dach.

Ale to już najlepiej niech sie wasz kierownik wypowie.

Różnoca pomiędzy strpoami wynosi 30cm. Chodzi o dach nad suszarnią i łazienką on musi być niższy, no chyba ze wam krokwie zrobią krótsze.

Ale jestem ciekawa czy ta sama ekipa robic wam bedzie dach??

Jezeli nie to potem dachowcy mogą sie wkurzac ze im nie pasuje.

 

Pozdrawiam wszystkich i czekam na jakieś zdjęcia

 

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....

a moi murarze wyliczyli, że na górze ten przeskok jest już mniejszy niz na dole o 10 cm. U mnie garaż bez wylewek ma 295cm (tak wyczytałam z planu) czyli faktycznie jest wyższy od części mieszkalnej o jakieś 10-12cm. Czy u Was jest tak samo czy ja może źle ten plan odczytałam a różnica powinna być na górze i na dole taka sama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie znalazłam chwilkę, żeby rozpracować wklejanie zdjęć na forum. No i powiedzmy, że się udałao. To powyżej to zdjęcia z postępów budowy mojego Virgo. Nie wiem tylko dlaczego nie działa ten odnośnik powiększ zdjęcie :evil:

 

Małgosia, Mariucha podpowiedzcie jak to zrobić, żeby od razu wklejały się takie ładne duże zdjęcia jak u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.....

a moi murarze wyliczyli, że na górze ten przeskok jest już mniejszy niz na dole o 10 cm. U mnie garaż bez wylewek ma 295cm (tak wyczytałam z planu) czyli faktycznie jest wyższy od części mieszkalnej o jakieś 10-12cm. Czy u Was jest tak samo czy ja może źle ten plan odczytałam a różnica powinna być na górze i na dole taka sama?

 

Witaj,

 

podłoga w garażu jest od poziomu -30 czyli 30 cm niżej niż w pozostałej częsci mieszkalnej . Czyli od zera ma dokładnie wg planu 2,62m. Mam tylko takie pytanko czy to Virgo czy Virgo II chociaż jak patrze na strone w domusie to w Virgo na przekroju garaż rowniez jest 30cm nizej a pomieszczenie garazu od poziomu zerowego powierzchni mieszkalnej ma 2,50 czyli w sumie garaz ma wysokośc 280 ale od poziomu -30. Mam nadzieje że rozumiesz. Nie wiem co ci budowlancy twoi wymyślili.

Moze dobrze bylo by sie zapytac Kierownika Budowy....

 

U nas w Virgo II z podwojnym garazem strop jest na całości położony z terivy ale z zachowaniem tej różnicy 30 cm.

 

Pozdrawiam

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk

stopa - 18,5m3

fundament - 22,5m3

chudziak - 15m3

razem 56m3

 

beton był liczony bardzo dokładnie. za każdym razem szteter był dosłownie wykręcany i to co nie chciało już wylecieć przez pompę wylewał obok a murarze wrzucali łopatami. Tylko przy chudziaku zosało dosłownie odrobinkę.

 

Monia chodzi o Virgo I

 

Doliczyłam sie chyba juz tego garażu.Skoro wysokość części mieszkalnej bez wylewek to 2,82 a garażu 2,99 to z różnicy na dole bez wylewek 34cm na górze zostaje tylko 17cm. Więc wychodzi na to, że na górze ta różnica jest mniejsza i powinien być jeden schodek. Czy tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...