Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

witam wszystkich, napiszcie ile wam wycenili za robociznę od fundamentów po dach, czyli stan surowy nie zamknięty.

 

Całość 48,5 tys. Wiem, że nie tanio bo miałam tańsze propozycje, ale ekipa sprawdzona.

Lada dzień zalewają strop i jak na razie wszystko ok. Umią doradzić, dyskutuja każdy problem, dodatkowo wprowadziłam mnóstwo zmian w projekcie, które nie sa naniesione a które ustalamy na bieżąco i nie stanowi to dla nich problemu.

A po za tym robota pali im sie w rękach. Łopatę wbiliśmy 14 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Umią doradzić, dyskutuja każdy problem, dodatkowo wprowadziłam mnóstwo zmian w projekcie, które nie sa naniesione a które ustalamy na bieżąco i nie stanowi to dla nich problemu.

 

Uważaj, bo każda zmiana pociąga za sobą masę problemów do rozwiązania. Wszystkie pomysły przeanalizuj pod kątem postawienia dachu, elektryki, instalacji wodnych, wentylacyjnych, kominów, itp.

Wykonawca zwykle doradza tak, aby mu było szybciej :(

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk gratuluję

 

U mnie na razie udało sie zalać strop. 31 m3 betonu!!!! Aż mnie serce zakuło jak wypłacałam, ale to już ostatni raz. Betoniarnia juz na mnie nie zarobi.

 

 

Luk a możesz napisać cos o metrażu tych tynków i kosztach ich położenia?

MAsz tynki tardycyjne cement/wap. czy może gipsowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej po długiej przerwie.

Edit - ja tez się łudziłem. niestety betoniarnia jeszcze raz do mnie przyjedzie w tym tygodniu :-( Chodzi o zalewanie cokołu pod płot. Mam odcinki, gdzie wychodzi on 80cm nad ziemię. Murarze nie godzą sie na tyle grzebania w betoniarce, więc 4-5 m3 muszę zamówić :-(

A my za 15 dni wprowadzka. Musimy 31 lipca opuścić mieszkanie. nie ma przebacz. Najlepszy doping z możliwych... Wkleje parę fotek za parę dni - mamy kuchnię i malunki u góry :-) No i schody już są. Drzwi zewnętrzne też. Gerda GSX.

Mój Boże - wspominam Małgosię i Bogdana, jak nam tu pislai, że jazda zaczyna się dopiero przy płytkach, podłogach, drzwiach ... Święta prawda. Z rozczuleniem wpominam "problemy" przy stawianiu ścian... No i ta kasa... Stara prawda o typowym niedoszacowaniu budowy o 20% jest absolutnie sprawdzona u nas.........czego Wam nie życzę .

Ale banki daja chętnie hehehehe :roll:

Pozdrowienia

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej po długiej przerwie.

Edit - ja tez się łudziłem. niestety betoniarnia jeszcze raz do mnie przyjedzie w tym tygodniu :-( Chodzi o zalewanie cokołu pod płot. Mam odcinki, gdzie wychodzi on 80cm nad ziemię. Murarze nie godzą sie na tyle grzebania w betoniarce, więc 4-5 m3 muszę zamówić :-(

A my za 15 dni wprowadzka. Musimy 31 lipca opuścić mieszkanie. nie ma przebacz. Najlepszy doping z możliwych... Wkleje parę fotek za parę dni - mamy kuchnię i malunki u góry :-) No i schody już są. Drzwi zewnętrzne też. Gerda GSX.

Mój Boże - wspominam Małgosię i Bogdana, jak nam tu pislai, że jazda zaczyna się dopiero przy płytkach, podłogach, drzwiach ... Święta prawda. Z rozczuleniem wpominam "problemy" przy stawianiu ścian... No i ta kasa... Stara prawda o typowym niedoszacowaniu budowy o 20% jest absolutnie sprawdzona u nas.........czego Wam nie życzę .

Ale banki daja chętnie hehehehe :roll:

 

Pozdrowienia

Wojtek

 

U mnie orgodzenie w miarę równe, a murki będziemy robić sami. Znajomy przyjdzie i zaleje słupki tak żeby równiutko to wyszło a mureczki to już sprawa mojego męża no i może jakichś bezrobotnych wujków. Wykopać zaszalować i wylać to raczej nie filozofia.

U nas za 1m ogrodzenia z siatki za robocizne biorą 30 zł. Mam jakieś 150m co daje 4,5tys. Trochę duzo więc robimy częściowo sami. Marzyło mi się od frontu (jakieś 40m) ogrodzenie z kamienia no ale 200zł :o za robocizne plus kamień i zaprawa to troszke za dużo :cry:

Więc najprawdopodobniej od frontu wylejemy szersze murki tak żeby było już na przyszłość pod klinkier lub jakieś inny materiał a wstawimy siatkę (lepiej, żeby brakło na klinkier na ogrodzenie niż np na piec do domu :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

właśnie wróciliśmy z tygodniowego urlopu na Mazurach. Trzeba mieć pecha, żeby trafić na taką pogodę jaka była w ubiegłym tygodniu - zimno, wietrznie i deszczowo. No ale zawsze trochę można było odpocząć. Rybki na szczęście brały :-).

A dzięki kiepskiej pogodzie zrobiłam dokładne projekty szafek kuchennych i rozrysowałam płytki w dolnej łazience.

 

U nas montują się kaloryfery, w tym tygodniu ma przyjść piec. A w następnym będą kończyć glify wewnątrz.

 

Nadal nie podjęliśmy ostatecznej decyzji co do drzwi wewnetrznych.

 

Wojtek - pierwszy z nas się wprowadzasz :-) Gratulacje!!! Koniecznie zamieść trochę zdjęć.

 

My mamy nadzieję, że jakoś w listopadzie damy radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Virgowiczy,

 

Co tam u was na budowach????

U nas dol prawie skonczony jeszcze tylko łazienka sie bedzie w tym lub przyszlym tygodniu kafelkowac.

 

Gora tez sie juz zaczyna malowac.

 

Zapraszam do oglądania galerii. Utworzyłam nowy album z wnętrzami..

 

Pozdrawiam i czekam na jakies fotki z budów

Mariucha, Seta, Luk i inni co tam u was sie dzieje :lol:

 

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja

U nas walka z majstrem, który podjąłby się budowy ogrodzenia... Tragedia. Nie mamy fachowców od klinkieru, więc rozważamy ogrodzenie z modułów stalowych (kutych)...

Domek... no cóż... mamy wnętrza gotowe, wprowadzamy się w przyszły weeekend!!!!

Natomiast nie mamy: tarasu, ogrodzenia, urządzonego ogrodu. Niestety musimy teraz się wprowadzić, gdyż sprzedaliśmy mieszkanko nasze :-)

Cieszy nas, że pompa ciepła działa świetnie - grzeje wodę aż miło. Grzanie wody w ciągu tygodnia kosztowało nas na razie ok. 10 PLN... Oczywiście nikt sie nie kapał, ale sporo poszło na mycie i sprzątanie.

JUtro jeszcze elektryk robi poprawki i uzupełnienia.

POLECAMY na oświetlenie schodów diody LED - zamontowaliśmy co 2 schody. Piekne śweiatło, 5 diod bierze ... 4W prądu. Dam fotki jutro.

Pozdrowienia

Wojtek "Seta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello po wakacjach :D Przez tydzień wyluzowaliśmy się maksymalnie no i wygrzaliśmy się też nieźle.

Seta21 hehe Ty żyjesz jeszcze?:) Mogę tylko pogratulować tempa robót i fachowców.

Edit, tynków naliczyli mi 700m2 po 15zł. Dużo ale ponoć lux zrobione. Co prawda kosztowało nas to mnóstwo nerwów bo ekipa należała do grupy "mózgów betonowych" do których nic nie docierało i o każdą rzecz trzeba było się 5 razy kłócić. Wylewek obliczyli 241m2 też po 15. To są tynki cementowo- wapienne z betoniarki, nie z agregatu. O agregatach różnie słyszałem jak to ekipy oferujące usługe z własnym materiałem oszczędzają na cemencie.

no to gul zimnego browarka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie

Coprawda przygoda z budową domu Virgo II z podwójnym garażem (ewenement po przejżeniu forum nikt nie robił podpiwniczenia a my zdecydowaliśmy się około 60mkw) zaczęła się w 2005 ale teraz dopiero coś widać ( obecnie na ukończeniu mury i lada dzień więźba)

A po kolei w 2005 do końca czerwca była kupiona działka, w październiku pozwolenie na budowę i to na tyle. W grudniu znaleźlismy wykonawcę początek robót jak pogoda pozwoli w kwietniu i zadyma się zaczęła.

Bo początek przesunął się na czerwiec w połowie miesiąca zalane ławy, od początku lipca ( pogoda do pracy katastrofa) budowa murów piwnicy i reszty z bloczków na koniec już prawie były skończone i pierwsza zdyma z ekipą poprostu nie przychodzi za pare dni zaczęła się gorsza pogoda i tak przeciągnęlo się do września po telefonicznym zapytaniu czy ekipa buduje dalej - tak, tak - i znowu pare dni ściemy na budowie i znowu cisza i nie wytrzymaliśmy i podziękowaliśmy ekipie. I tu początek większej jazdy następna ekipa chętna tylko rozpocznie w listopadzie bo ma inne prace ale nic z tego, następni zwodzili od grudnia do końca lutego 2007 i w końcu ekipa która obecnie buduje chociaż zaczęli od początku czerwca ale im to idzie ( były momenty że całkowicie zwątpliliśmy). Następna mina ceny materiałów i terminy dostaw. Suporeks( szer 36- 9zł;24-6zł i 12-3zł) i terivę kupiliśmy w 2006 i całe szczęście ale materiał na dach dopiero 03-04/2007 ( drożej o około 10 tyś niż w 2006) i oczywiście beton droższy o około 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę szczegółów

Jeżeli chodzi o ściany to szerokość 36 i 24 suporeks na kleju na zewnątrz przyjdzie 6 cm styropianu, strop nad piwnicą teriwa. Strop jedynie w łażience jest laną płytą reszta to teriwa w garażu i też płyta w holu przejście na poddasze zamieniona na terivę. Kominy z cegły z wkładem z kwasiaka.

Dachówka ceramiczna niemieckiej firmy Bogenkolor "brylant granat brązowy"

Okna dachowe Fakro 78x140 7 sztuk FTP-V i dwa FTP-W. Reszta okien PCV profil Rechau podwójna okleina plus rolety Krispol na całość i dwie bramy Normstal ( zamieniliśmy jedną dużą na dwie pojedyńcze).

Mam prośbę do szczęśliwców którzy mają już zrobiony taras od ogrodu o przesłanie fotek bo zamieniliśmy okno w salonie to 180x180 na drzwi balkonowe 180x230 a drzwi 90x230 na okno 90x 150 i nie wiemy czy tarasu w wersji z projektu nie zmienimy.

Adres [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo - co do tynków wewnętrznych:

- ja robiłem maszynowo, Knaufa. cena: 22 zł/m2 (cena z materiałem). Wyliczyli mi (Virgo I) 550 m2 z sufitami. Tak więc łącznie zabuliłem ok. 12 000zł, ale wyszło REWELACYJNIE. Kiedy mi płytkarze kładli płytki na ściany, nie mogli sie nachwalic. Więc naprawdę fajnie. No i czas... - 5 dni i po robocie, potem 2 dni poprawek. jedyny problem to to, że agregat nie zawsze chciał współpracować ze standardową instalacja elektryczną. (korki szły.

niestety jak ktoś mówi wam, że po maszynowym tynku giospowym juz gładzi nie trzeba będzie robić, to nie wierzcie. Przecierka gładzią jest konieczna. Więc dochodzi jeszcze ok. 3-4 zł/m2 uśrednione z materiałem.

W sumie więc drogo, ale wygodnie. Co kto woli, ja bym dziś chyba się głębiej zastanowił.

U nas wczoraj skończyli tynki zewnętrzne, zabrali sie za płytkowanie cokołu. W domku są już pierwsze graty - w sobotę big day - przeprowadzka i pierwsza noc. Kraty piwa dziś zaczna w schoweczku się chłodzic.

jezu - co ja będę robił, jak sie to wszystko skończy? Jak sobie poradzić z faktem, że wracam do domu o 16.00, a nie o 21.00 codziennie????

heheh - żart of kors.

:lol: :lol: :lol:

Jutro montuję jakoweś foty - żeby przed imprezą parapetówkową się pochwalic, potem to kto wie... hehehe :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A mnie powiedzcie jaki macie kolor okien od wewnętrznej strony.

Ja juz na 100% jestem zdecydowana na złoty dąb z oknoplastu, ale waham się jaki kolor dać od środka czy też złoty dąb czy białe czy może jeszcze jakieś inne.

Odnoszę wrażenie, że jak dam od środka złoty dąb to może sie potem troszke gryżć z reszta wnętrza. Osobiście podobaja mi sie kolory venge (podłoga meble itp) a do złotego dębu to chyba raczej nie bardzo. Lepiej wyglądałoby to z ciemniejszymi oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seta, Mariucha, M&B napiszcie proszę na jakie drzwi między garaż a część mieszkalną zdecydowaliście się? Mnie wszyscy przekonują że trzeba tam dać dobre drzwi - typu "wewnątrzlokalowe" aby byly szczelne i w miare ciepłe. Co Wy na to? Ja zakupiłem zwykłe ocynkowane za 510zł.

luk

 

My zrezygnowaliśmy w ogóle z przejścia pomiędzy garażem a domem. Ja myślę, że jeśli masz garaż ogrzewany, ocieplone drzwi garazowe to Twoje drzwi powinny wystarczyć. Najwyżej jak przyjdą mocne zimy to docieplisz je.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

A mnie powiedzcie jaki macie kolor okien od wewnętrznej strony.

Ja juz na 100% jestem zdecydowana na złoty dąb z oknoplastu, ale waham się jaki kolor dać od środka czy też złoty dąb czy białe czy może jeszcze jakieś inne.

Odnoszę wrażenie, że jak dam od środka złoty dąb to może sie potem troszke gryżć z reszta wnętrza. Osobiście podobaja mi sie kolory venge (podłoga meble itp) a do złotego dębu to chyba raczej nie bardzo. Lepiej wyglądałoby to z ciemniejszymi oknami.

 

Hej,

 

przed wyborem okien oglądalismy wiele domow i to mi się zdecydowanie NIE podobało to okna inne z zewnatrz a inne od środka. Wyglądają one super jak wszystkie okna są pozamykane. Natomiast jak otworzysz okna (a przeciez na w salonie i jadalni okna wyjsciowe na taras bedą pewnie często otwierane) to wg. mnie widziane jednoczesnie dwa kolory okien gryzą się i wyglada to sztucznie. Jeśli chcesz, żeby kolor okien pasował Ci do mebli, a złoty dąb nie będzie pasował, to wybierz inny kolor.

 

No ale to moje odczucie. Najlepiej wybierz się do kilku domów, w których mają takie okna i sama obejrzyj. Mozesz wziąć od producenta/dostawcy okien namiary na ludzi, którym takie okna dostarczali umówić się i obejrzec. My własnie tak robiliśmy. Nawet obcy ludzie raczej wyrażaja zgodę, aby obejrzeć, jakis słodycz czy winko w podziękowaniu mile widziane. A po obejrzeniu bedziesz na 100% pewna, że tego właśnie chcesz. Szkoda wydać kilkanaście tysięcy nie będąc pewnym czy to właśnie to.

 

Powodzenia i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...