Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

Hej,

 

my komin mamy z klinkieru, tylko nie pamiętam czy Wienerberger czy Roben i właśnie specjakna zaprawa -fuga grafitowa. Wygląda jak czarna.

 

Łazienka dolna prawie juz zrobiona, trzeba do końca obsadzić umywalkę i kabinę (brodzik już jest), nie mamy jeszcze fug na podłodze, bo nie chcę, zeby się zabrudziły.

 

Ściany zagruntowane i pomalowane jakimś podkładem.

W poniedziałek - wtorek kończymy kominek, a od 17 wrzesnia chyba bedą kłaść klepkę. Potem schody, i terakota w kuchni i wiatrołapie (niestety nie uda nam się położyć przed ułozeniem klepki).

 

Cały czas nie wiemy co z górna łazienką, bo trochę brak kasy, a nie chcemy robić byle czego. Pewnie bedziemy kończyć już po przeprowadzce. Zobaczymy...

 

Acha, piec podłączony, ale jeszcze nie mamy puszczonego gazu, to nie był uruchamiany.

 

I tyle. Nawet nie ma czasu, żeby pstryknąć nowe fotki.

 

Pozdrowienia dla "Nowych" i "Starych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mariucha

czy możesz zdradzic ile kosztowały Cię drzwi wejściowe? no i z czego wykonane i czy masz takm jakieś dodatkowe zamiki, rygle lub inne bajery

 

Oczywiście, to nie tajemnica.

Firma jastrzemski, drewno meranti, miały kosztować 5500, ale Pani pomyliła się w zamówienbiu i drzwi przyjechały z szybami w innym miejscu, co prawda bardziej nam się podobały , ale nie odmówiłem sobie przyjemności utargowwania jeszcze 1000 PLN :wink: :lol: , więc 4500.

Okucia Winhaus, 3 zawiasy w futrynie, 2 zamki, na całości ryglowane hakami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie!!!

 

Dekarze u mnie byli raptem 2 dni i z powodu pogody musieli przerwać prace.

Ale nie w tym sęk. Jak mi powiedzieli wysokość na poddaszu ulegnie zmianie z 270 na jakieś 3 m a tym samym pomniejszy sie stryszek. Powiedzieli, że jest to spowodowane usytuowaniem komina, który ich nie puszcza, żeby belkę zrobic niżej.

Ja nie jestem architektem ani dekarzem, ale nie mogę tego pojąć (może głupia jestem albo co...)

chodzi o belkę, która biegnie wzdłuż budynku w kierunku od jednej jaskółki do drugiej i dochodzi do belek narożnych (chyba się to nazywa płatew) jest podparta na dwóch słupach usytuowanych w ściankach działowych na pietrze (na schemacie więźby jest to opisane chyba WD2b lub W2b).

 

Dla mnie rzeczą logiczną wydaje się, że jeżeli podnieśliśmy ściankę kolankową o 35cm to słupy podpierajęce ta belkę a tym samym cały dach powinny również byc dłuższe o te 35 cm bo dach nie może wisieć w powietrzu. I według mnie to cała zmiana dachu jeśli chodzi o podniesienie ścianki kolankowej. żadna belka nie powinna zmienic swojego miejsca w poziomie (?) i wniosek z tego taki, że jeśli komin usytuowaliśmy w takim miejscu, że nie kolidował z żada belką zgodnie z planem to również po podniesieniu ścianki kolankowej nie powinien kolidować bo wszystkie belki i krokwie sa dokładnie w tym samym miejscu tylko trochę wyżej.

 

Czy ja dobrze myślę czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też podnosiliśmy ściankę kolankową o jeden MAX, jednocześnie nad garażem zrobiliśmy wieniec o wysokości MAX'a. Tym samym dach poszedł o tę wysokość w górę, nie zmieniając nic ze swoich proporcji, wszystkie kąty zostały zachowane jak w pierwotnym projekcje. Nie było nad tym dyskucji, bo jak rozumiem od razu wiadomo było, że słupy mają być wyższe, przedłużyli krokwie i belki, żeby z zewnątrz nie zagubić proporcji.

Nic nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też podnosiliśmy ściankę kolankową o jeden MAX, jednocześnie nad garażem zrobiliśmy wieniec o wysokości MAX'a. Tym samym dach poszedł o tę wysokość w górę, nie zmieniając nic ze swoich proporcji, wszystkie kąty zostały zachowane jak w pierwotnym projekcje. Nie było nad tym dyskucji, bo jak rozumiem od razu wiadomo było, że słupy mają być wyższe, przedłużyli krokwie i belki, żeby z zewnątrz nie zagubić proporcji.

Nic nie przeszkadzało.

 

Małgosia ja juz załapałam o co chodzi. Kilku forumowiczów z branży mi to wyłożyło.

Chcąc zachować wysokość górnej kondygnacji trzeba wydłuzyć płatwie i jętki. Słupy bez zmian bo sufit ma być w tym samym miejscu!!!!

Jesli sie ich nie wydłuży to po podniesieniu ścianki platwie nie sięgają belek narożnych.

Generalnie opcje sa dwie:

1. albo wydłużamy platwie i jętki a wtedy sufit mamy w tym samym miejscu,

2. nie wydłużamy patwi i jetek i sufit poddasza wedruje w górę a stryszek sie zmniejsza.

 

u mnie bedzie to drugie rozwiązanie bo drzewo juz leży na budowie a majster nie powiedział wczesniej, że sa dwie opcje.

krokwie też mam wydłuzone. a cała konstrukcja, katy itp. bez zmian. Faktycznie gdyby nie było komina to móglby te płatwie szerzej położyć a tym samym nizej i byłoby ok a tak nic z tego :cry:

 

a u Ciebie to jak w końcu jest bo napisałaś, że slupy podnieśli? czyli poddasze masz wyższe czy tak jak miało być 2,70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już sama nie wiem :oops: W pierwszej chwili wydawało mi się, że słupki też podwyższyli, ale już nie jestem pewna. W każdym razie poddasze ma już po położeniu karton gipsów 270 - podwieszali pod samymi belkami. Co wg. tego co napisałaś znaczyłoby, że jednak słupów nie podnosili. Natomiast pamiętam dyskusję przy zamawianiu drewna na więźbę, że coś tam było przedłużane, na pewno krokwie. Mąż załatwiał, ale jest w delegacji nie mogę dopytać. To czego jestem pewna to to, że dach nie zmienił proporcji ani kątów.

U nas po obrobieniu od wewnątrz k-g ścianka kolankowa wyszła około 1 m.

 

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem "swiezakiem" na tym forum jednak Nasze Virgo juz stoi :lol: Jest to Virgo II z podwojnym garazem odbicie lustrzane.

Zakonczylismy (wraz z zona) etap krokwi i teraz cierpliwie oczekujemy na swoja kolej przy ukladaniu dachowki u majstorw. Musze zaznaczyc ze cala inwestycja byla prowadzona przez jedna firme, ktora bedzie kladla rowniez dach. Wszystko przebieglo bezproblemowo, dokladnie i szybko, oraz w "miare" tanio co rownie wazne. Jednak teraz staram sie zorganizowac plan dzialan na nastepny etap czyli WYKONCZENIE, i tu mam problem. Chcialbym dokonac przynajmniej zblizonej wyceny robocizny i materialow.

W oparciu o doswiadczenia starszyzny rodzinnej oraz forum oczywiscie, wydaje mi sie ze wykonczenie powinno przebiegac w tej kolejnosci:

- stolarka okienna

- instalacje elektryczne, antenowe, alarm, telefon i tym podobne

- instalacja wodna

- tynki maszynowe (gipsowe)

- instalacja c.o

- wylewki

- płyty k-g na sufit poddasza

- drzwi (z futrynami regulowanymi)

- parapety wewnętrzne

- kominek

- malowanie ścian

- kafelki

- podłogi

- futryny regulowane do drzwi wewnętrznych

Jesli macie jakies uwagi - z gory serdecznie dziekuje :lol:

 

Wiec jesli mozecie okreslic mniej wiecej ile u Was kosztowaly te prace byloby super.

Dzieki Wielkie.

Tutaj kilka zdjec http://s236.photobucket.com/albums/ff195/czaguz/czaguz%20Album/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaguz Wysłany: Sro, 12 Wrzesień 2007 14:28 Temat postu: Ogolne koszty wykonczenia

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam wszystkich

Jestem "swiezakiem" na tym forum jednak Nasze Virgo juz stoi Jest to Virgo II z podwojnym garazem odbicie lustrzane.

Zakonczylismy (wraz z zona) etap krokwi i teraz cierpliwie oczekujemy na swoja kolej przy ukladaniu dachowki u majstorw. Musze zaznaczyc ze cala inwestycja byla prowadzona przez jedna firme, ktora bedzie kladla rowniez dach. Wszystko przebieglo bezproblemowo, dokladnie i szybko, oraz w "miare" tanio co rownie wazne. Jednak teraz staram sie zorganizowac plan dzialan na nastepny etap czyli WYKONCZENIE, i tu mam problem. Chcialbym dokonac przynajmniej zblizonej wyceny robocizny i materialow.

W oparciu o doswiadczenia starszyzny rodzinnej oraz forum oczywiscie, wydaje mi sie ze wykonczenie powinno przebiegac w tej kolejnosci:

- stolarka okienna

- instalacje elektryczne, antenowe, alarm, telefon i tym podobne

- instalacja wodna

- tynki maszynowe (gipsowe)

- instalacja c.o

- wylewki

- płyty k-g na sufit poddasza

- drzwi (z futrynami regulowanymi)

- parapety wewnętrzne

- kominek

- malowanie ścian

- kafelki

- podłogi

- futryny regulowane do drzwi wewnętrznych

Jesli macie jakies uwagi - z gory serdecznie dziekuje

 

Wiec jesli mozecie okreslic mniej wiecej ile u Was kosztowaly te prace byloby super.

Dzieki Wielkie.

Tutaj kilka zdjec http://s236.photobucket.com/albums/ff195/czaguz/czaguz%20Album/

 

Nasze Virgo II - wersja z garażem podwójnym z prawej stron ( pojedyńcza bram zamieniona na dwie )

W miarę aktualna cena okien i bram garażowych ( zmówienie z początku sierpnia ) czas oczekiwania 8 tygodni i tak:

Okna profil Rehau z obustronną okleiną orzech. rolety i dwie bramy garażowe firma Normstahl z napędem i w kolorze orzech za całość z montażem 33500. Ale jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach i zależy na ile cię poniesie przy zamówieniu bo wyceny robione wcześniej nie obejmowały wszystkiego ( jak zwykle) i na początku cena oscylowała wokół 31000 np. doszły napędy niektórych rolet i same szczegóły wykończenia rolet bądź okien, dodatkowo okna łukowe nabijają cenę a u nas podobnie jak u Monia_B w prostokątną ramę wstawione są łuki tak żeby można było zabudować roletę ( Jeżeli chcesz więcej szczegółów to daj znać). Dodatkowo miałem oferty z Oknoplast Kraków i przy podobnym standardzie było drożej o około 2000. Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne w garażu i wejściowe to my będzie montowali na końcu żeby się nie niszczyły.

Nasza bydowa jest na podobnym etapie z tym że dach jest już ofoliowany są rynny i łaty a od przyszłego tygodnia około środy dachówka . Na dzień dzisiejszy są murowane kominy nad dachem jak będą skończone to zrobię nowe zdjęcia.

 

http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka naszych uwag do kolejnosci prac:

- stolarka okienna może być wstawiona na początku, jeśli będą to okna PCV, drewniane można wstawić po wszystkich robotach mokrych; w zależności od okolicy dobrze jest wcześniej zrobić chociaż alarm i drzwi zewnętrzne, żeby zniechęć niechcianych gości :-)

- instalacje elektryczne, antenowe, alarm, telefon i tym podobne

- instalacja wodna - przed tynkami powinno się zrobić też wszystkie instalacje idące w pionach, czyli np. piony kanalizacyjne, piony instalacji co, to co ma wejść pod tynk na ścianie a nie iść pod podłogą

- tynki maszynowe (gipsowe)

- instalacja c.o – przed wylewkami skończyć instalacje w poziomie

- wylewki

- płyty k-g na sufit poddasza

- drzwi (z futrynami regulowanymi) – drzwi wewnetrzne na samym końcu, po terakotach i wszelkich podłogach

- parapety wewnętrzne

- kominek

- malowanie ścian – gruntowanie ścian przed podłogami; malowanie ścian po podłogach

- kafelki

- podłogi

- futryny regulowane do drzwi wewnętrznych (uwaga jak wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi i mozna to zaczac jakos porzadkowac. A wiec:

- stolarka okienna ok 23 tys z, rolety - 10 tys z montazem, Okna polaciowe 10 tys + ok 2 tys montaz

- instalacje elektryczne, antenowe, alarm, telefon i tym podobne ( Orientowalem sie ze cena za elektryke ok 5,5 tys )

- instalacja wodna ( rozporwadzenie pionow ) CENA za calosc ??

- tynki maszynowe (gipsowe) przyblizona cena 22 zl/m2, ile metrow ok 550?

- instalacja c.o ( wykonczenie poziomych instalacji )

- wylewki

- reszta instalacji wodnej

- płyty k-g na sufit poddasza

- drzwi (z futrynami regulowanymi) MAL&BOG a czy instalacja futryn nie naraza na uszkodzenie podlog itp?

- parapety wewnętrzne

- kominek Mal&Bog posadowienie wladu to jakis kamien? Marmur ?

- gruntowanie ścian

- kafelki

- podłogi

- malowanie scian

Czy mozecie opisac cene pieca na ekogroszek wraz z pelnym podlaczeniem do co? Jesli ktos sie zdecydowal na taki typ ogrzewania. U nas nie ma gazu, pompa ciepla by nas zabila finansowo, olej drogi wiec zostaje eko-groszek.

Pamietacie moze cos na temat reszty???

Pare nowych zdjec : http://s236.photobucket.com/albums/ff195/czaguz/czaguz%20Album/ :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit-blondi Wysłany: Czw, 13 Wrzesień 2007 11:31 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

piotr_k4 napisał:

Okna profil Rehau z obustronną okleiną orzech. Dodatkowo miałem oferty z Oknoplast Kraków i przy podobnym standardzie było drożej o około 2000.

 

 

to w jakiej firmie kupowałeś okna?

 

Okna kupiłem w Głogowie w firmie eko-profil ( http://www.ekoprofil.pl/)

i jest to profil Rehau a ofertę z Oknoplast Kraków miałe dla porównania cen.

 

 

http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi i mozna to zaczac jakos porzadkowac. A wiec:

- stolarka okienna ok 33 tys z roletami ( PIOTR a jaka cena samych rolet, oraz czy wliczales okna polaciowe w ta cene?)

- instalacje elektryczne, antenowe, alarm, telefon i tym podobne ( Oreintowalem sie ze cena za elektryke ok 5,5 tys )

- instalacja wodna ( rozporwadzenie pionow )

- tynki maszynowe (gipsowe)

- instalacja c.o ( wykonczenie poziomych instalacji )

- wylewki

- reszta instalacji wodnej

- płyty k-g na sufit poddasza

- drzwi (z futrynami regulowanymi) MAL&BOG a czy instalacja futryn nie naraza na uszkodzenie podlog itp?

- parapety wewnętrzne

- kominek

- malowanie ścian ( czemu malowanie po podlogach? Nie lepiej najpierw pomalowac a nie pozniej zabezpieczac i uwazac?

- kafelki

- podłogi

- futryny regulowane do drzwi wewnętrznych

Prosze podajcie przynajmniej orientacyjne ceny, pomoze to przyszlym budowniczym rowniez. Pozdro wielkie

 

Tutaj kilka zdjec http://s236.photobucket.com/albums/ff195/czaguz/czaguz%20Album/

 

Rolety kolor orzech ( tak jak okna) kosztowały około 10.000PLN na wszystkie okna (Lącznie z tymi łukowymi drzwiami na poddaszu) wraz z montażem. I tu oczywiście też była dopłata za listwę dolną w kolorze orzech (standard brązowa)

Okna dachowe Fakro 78x140 7 sztuk FTP-V i dwa FTP-W 10.000PLN plus 1800PLN montaż.

Czyli okna łącznie wyniosą nas 45300PLN na cały dom.

 

 

http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODNOŚCIE MALOWANIA; Z doswiadczeń wszystkich naszych znajomych, którzy się budowali wynika, że gruntowanie ścian trzeba zrobic wczesniej, natomiast malowanie ostateczne najlepiej na samym końcu, ponieważ przy innych robotach wykończeniowych sciany brudzą się. Łatwiej zakryc, zakleic filią podłoge niż zabezpieczyć ściany i sufity. Jeszcze jak kładziesz terakotę czy panele to mniejsza bieda, ale cięcie płyt czy paneli też daje duzo kurzu, natomiast przy kładzeniu klepki czy drewnianej podłogi i cyklinowaniu pyłu jest mnóstwo. Lepiej potem porzadnie odkurzyć, nie denerwując się, czy gdzieś zarysujesz farbę i pomalować na czysto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi i mozna to zaczac jakos porzadkowac. A wiec:

- stolarka okienna ok 23 tys z, rolety - 10 tys z montazem, Okna polaciowe 10 tys + ok 2 tys montaz

- instalacje elektryczne, antenowe, alarm, telefon i tym podobne ( Orientowalem sie ze cena za elektryke ok 5,5 tys )

- instalacja wodna ( rozporwadzenie pionow ) CENA za calosc ??

- tynki maszynowe (gipsowe) przyblizona cena 22 zl/m2, ile metrow ok 550?

- instalacja c.o ( wykonczenie poziomych instalacji )

- wylewki

- reszta instalacji wodnej

- płyty k-g na sufit poddasza

- drzwi (z futrynami regulowanymi) MAL&BOG a czy instalacja futryn nie naraza na uszkodzenie podlog itp?

- parapety wewnętrzne

- kominek Mal&Bog posadowienie wladu to jakis kamien? Marmur ? B. ladnie wam to wyszlo!!

- gruntowanie ścian

- kafelki

- podłogi

- malowanie scian

Czy mozecie opisac cene pieca na ekogroszek wraz z pelnym podlaczeniem do co? Jesli ktos sie zdecydowal na taki typ ogrzewania. U nas nie ma gazu, pompa ciepla by nas zabila finansowo, olej drogi wiec zostaje eko-groszek.

Pamietacie moze cos na temat reszty???

Pare nowych zdjec : http://s236.photobucket.com/albums/ff195/czaguz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...