Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

Mariucha bardzo fajne wnętrza. :lol: Najbardziej zainteresowały mnie Twoje schody, planujemy zrobić podobnie zastanawiam się tylko nad zamianą biegów... przez co zyskałabym powiększenie jadalni... hmm jak myślisz?

 

Nasz domek powoli rośnie, a puki co ja działam na ogrodzie :D

 

Witaj, wielkie dzięki, jeszcze troche i wreszcie wyprowadzka :lol: :D

Co do zamiany zabiegu pomysł całkiem niezły,z tym że wtedy nie jest możliwe takie powiększenie pokoju na górze, kwestia przeważenia priorytetów :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmm w planach mamy zamianę funkcji pomieszczeń na piętrze, w pomieszczeniu 2/4 chcemy zrobic łazienkę, natomiast planujemy połączyć pomieszczenie obecnej łazienki i suszarni i zrobic tam pokój, nadmienię że nasz budynek ma garaż dwustanowiskowy... Nie planuję zaciemniać korytarza na górze, myslę, że po tej małej roszadzie miejsca w pokojach wystarczy...

Powiększyliśmy też łazienkę na dole, niestety jej wadą jest to że brakuje tam naturalnego światła dlatego pokombinuję chyba z luksferami.

Ale jesli chodzi o zamianę biegów schodów to ciagle się wacham... może nie ma sensu kombinować, projektant przecież wiedział co robi :):):)

 

Mariucha jeśli nie sprawi Ci to problemu to poprosze o zdjęcia, wcześniejsze ze stanu surowego ułatwiły nam życie :) ([email protected])

 

michalp witamy w klubie virgowiczów, dobry wybór ;)

30tys. to dobra cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dot. otworów w ścianie, np. w salonie, aby powietrze dochodziło do kominka.

 

Napiszcie, czy to dobre rozwiązanie? Byłem wczoraj w firmie, która montuje kominiki i oni stwierdzili, że i tak trzeba doprowadzić powietrze do samego kominka, a najlepiej rurą pod ziemią z wylotem właśnie w kominiku.

 

Poza tym, przecież zimą chyba będzie taką dziurą w ścianie nawiewało zimne powietrze?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dot. otworów w ścianie, np. w salonie, aby powietrze dochodziło do kominka.

 

Napiszcie, czy to dobre rozwiązanie? Byłem wczoraj w firmie, która montuje kominiki i oni stwierdzili, że i tak trzeba doprowadzić powietrze do samego kominka, a najlepiej rurą pod ziemią z wylotem właśnie w kominiku.

 

Poza tym, przecież zimą chyba będzie taką dziurą w ścianie nawiewało zimne powietrze?

 

Michał

Witaj, z tym doprowadzeniuem t u nas wyszło śmiesznie.

My zrobilismy doprowadzenie, ale mądry brukarz nie zauważył z boku wyjścia rury doprowadzajacej powioetrze i poziom opaski zrobił tak, że zakrył rurę :evil: :wink:

ja zauważyłem to dopiero niedawno, natomiast jeśli chodzi o palenie się w kominku to nie ma zadnego problemu, więc na razie nic nie ruszamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich, znalazlem to forum i ten wątek kiedyś (z 1.5 roku temu) jak było tu tylko 5 stron, i choc mnie nikt tu nie zna to ja czytam wasze posty i znam Was . Juz wtedy wiedzialem ze bede budowal ten projekt i mimo ze przez ten rok widzialem jeszcze setki projektow to zdania nie zmieniłem. Tez bede budowal virgo II z podwojnym garazem. Choć do najtańszych w budowie nie należy ale tradycyjna architektura + boski dach + sypialnia rodziców z balkonem na ogród - to są argumenty "wizualne" którym ulegliśmy z żoną.

 

Kupe czasu stracilem na kupienie działki, najpierw chcialem nabyc grunt od miasta Bydgoszcz (zalezalo mi na dzialce w miescie) ale na to trzeba by miec chyba z 10 lat czasu a tu wszysto idzie w gore. Z drugiej strony los chyba celowo nie pomogl mi z nabyciu działki bo poczatek roku był dobijający dla budujących jeśli chodzi o ceny materiałów

 

No ale w końcu jest, mam działke ok 1050m2 o wymiarach szer/gł 30x35 więc moim zdaniem idealna pod ten projekt, owszem 1K m2 to nie jest szał ale na warunki miejskie to było wszytsko na co mogłem sobie pozwolić. Ogród wypada od południa, zastanawiam sie tylko czy jadalnię dać od wschodu czy zachodu?

 

Jeśli chodzi o samą budowę to sprawy dopiero się klarują ale budować będziemy z "pustaków" solbetu - sciana jednowarstwowa, dachówka ceramiczna.

 

Jeśli ktoś z Szanownych virgowców buduje lub planuje budowe w Bydgoszczy lub okolicach proszę o info, chętnie nawiąże kontakt.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystchch virgowiczów. Miałem zamiar zacząć budowę mojego Virgo II w sierpniu ale wydanie pozwolenia niespodziewanie dla nas przeciągnęło się do końca października, a wiec zaczniemy dopiero na wiosnę. Opóźnienie wzięło się stąd, że długo walczyłem o wydanie zgody na budowę zjazdu z drogi miejskiej w miejscu, w którym nam to najbadziej odpowiadało. Opłaciło się i po kilku miesiącach potyczek uzyskałem satysfakcjonującą nas decyzję ale niestety w tym roku nie zdążymy już ruszyć z budową.

Też zastanawiam się czy ściany zrobić jedno czy dwuwarstwowe. Co Waszym zdaniem (poza krótszym czasem budowy) przemawia ze jednowarstwowymi?

Pozdrawiam

Mnich333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Waszym zdaniem (poza krótszym czasem budowy) przemawia ze jednowarstwowymi?

 

Witaj,

 

Ja zdecydowałem się na ściany jednowarstwowe z następujących powodów:

- tak zakłada projekt :D. A poza tym, w projekcie są w niektórych miejscach docieplenia styropianem mimo ściany 36 cm, a ja bałem się, że jak będzie 24 cm + 12-15 styro z założenia, to gdzieś pojawi się jakaś niezgodność.

- dom buduje się szybciej;

- nie trzeba potem grubych tynków, a od wewnątrz - można od razu gładź (odchodzi koszt tynkowania);

- co do kosztów - pustak 36 cm jest oczywiście droższy, ale po kalkulacji, jaką zrobiłem - wcale nie wychodzi, żebym dopłacił do takiej budowy. Dlaczego? Na przykład kupując Solbet (wraz z dowozem dostałem ofertę za niecałe 18 zł brutto za pustak) otrzymuję klej, więc ten koszt już odpada. Poza tym, szybsza budowa to mniej dniówek, a także odpada koszt położenia, a także zakupu styropianu i akcesoriów.

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gorąco wszystkich budujących Virgo .Oboje z mężem zastanawiam się gdzie u licha w projekcie naszych domków w konstrukcji dachu znajduje się stalowa belka (dwuteownik) Nasz cieśla znalazł ją w projekcie ??????????? Czy ktoś z Was miał taki problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem, bo z budową ruszam na wiosnę. Ale taką ofertę dostałem od jednego z dystrybutorów ze strony solbetu dla ilości ok. 142 m2 ściany.

 

Michał

 

ceny spadają, np tutaj

http://www.allegro.pl/item261760521_beton_komorkowy_gazobeton_solbet_24cm_warszawa.html

jakis giguś sprzedaje grubosc 36 za 15,5pln a za 18 ma 42cm, moim zdaniem trzeba poczekać przynajmniej do konca listopada i na prawdę poszperać tu i tam, tochę gorączka opadła i to powinno dać nam początkoującym virgowcom parę groszy na górkę, choć na cenie samych pustaków można zyskać raptem kilka tysiaków.

Ah zeby tak jeszcze budowlańcy troche popuścili :-))

 

ps. virgowcy z kujawsko-pomorskiego dajcie znaki zycia, mój email [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystchch virgowiczów. Miałem zamiar zacząć budowę mojego Virgo II w sierpniu ale wydanie pozwolenia niespodziewanie dla nas przeciągnęło się do końca października, a wiec zaczniemy dopiero na wiosnę. Opóźnienie wzięło się stąd, że długo walczyłem o wydanie zgody na budowę zjazdu z drogi miejskiej w miejscu, w którym nam to najbadziej odpowiadało. Opłaciło się i po kilku miesiącach potyczek uzyskałem satysfakcjonującą nas decyzję ale niestety w tym roku nie zdążymy już ruszyć z budową.

Też zastanawiam się czy ściany zrobić jedno czy dwuwarstwowe. Co Waszym zdaniem (poza krótszym czasem budowy) przemawia ze jednowarstwowymi?

Pozdrawiam

Mnich333

Co do muru jednowarstwowego to my budowaliśmy z solbetu szerokość 36 na kleju ale mimo to damy 6 cm styropianu jako docieplenie. Same bloczki są równe ale mimo wszystko pozostają drobne szczeliny ( powstaną mostki cieplne) i trzeba byłoby być cały czas na budowie i pilnować, czy jest tak jak by sie chciało, chociaż ostatnią ekipę ( trzecią z kolei) miałem w porządku.

 

http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam gorąco wszystkich budujących Virgo .Oboje z mężem zastanawiam się gdzie u licha w projekcie naszych domków w konstrukcji dachu znajduje się stalowa belka (dwuteownik) Nasz cieśla znalazł ją w projekcie ??????????? Czy ktoś z Was miał taki problem?

U nas więźbę kładli w sierpniu i nic takiego nie było, chba że chodzi o metalowy uchwyt do mocowania belki wiązara WTk 17,5/17,5 do wieńca do którego jest rysunek przed zestawieniem więźby.

Jeżeli jesteśmy przy dachu to my mieliśmy jeden mały problem w pokoju 2/3 okna dachowe w naszym przypadku fakro mają być motowane na wyżej wymienionej belce WTk 17,5/17,5 i okazało się że kołnierz uszczelniający zespolony w tym przypadku nie wystarczają i zamawialiśmy dodatkowy łącznik między oknami poślizg około 3 tygodni i dopiero w tym tygodniu będą zamontowane ostatnie okna.

 

http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis giguś sprzedaje grubosc 36 za 15,5pln a za 18 ma 42cm,

 

To się wszystko zgadza, ale:

- ja kupię gęstość 400 - tak jak jest w projekcie, a nie 600, jak jest na tej aukcji (400 mają lepsze parametry cieplne);

- dolicz jeszcze koszty transportu.

- no i nie wiem, czy tutaj masz klej w cenie, bo jest oddzielna cena dla kleju - ale być może już jest.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...