Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obiecane Foty i mały komentarz

 

Te sjady które ty wstawiłeś Farbik nie dokońca pokazują to co jest później w projekcie ( czy masz już projekt?) Chodzi o obudowę komina w tej sypialni na piętrze. W projekcie jest komin modułowy i obmurowany ma być suporeksem tak żeby można było coś na tym zbudować ponad dachem i to pierwsza przeszkoda dla drzwi zobacz co pokazuje projekt ...

 

Dzięki serdeczne za odpowiedz,

na Twoich fotkach widać jak to jest w rzeczywistości. Drzwi do sypialni z drugiej strony raczej nie wyjdą, chyba że takie dla krasnali.

 

Widziałem inne fotki, podpiwniczenie które macie jest super, chętnie był skorzystał z tego pomysłu ale na mojej działce wody gruntowe są dość wysoko i budowanie podpiwniczenia nie wchodzi za bardzo w grę.

 

Chciałem zapytać Was jeszcze o drzwi na taras, widzę że zrobiliście wyjście na taras z drugiej strony, czy miejscu pierwotnych drzwi pozostawiliście tam wyście, czy zamurowaliście tamto wyjście?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak do podpiwniczenia bardzo namawiam, na działce gdzie ja buduję są bardzo wysokie wody gruntowe a od głębokości 2m glina, mimo to zdecydowaliśmy się ale zrobiliśmy opaskę drenarską wraz ze studzienką odprowadzającą, sciany piwnicy zabezpieczyłem

 

http://www.deitermann.pl/index/produkt.php/Superflex®100?symbol=s_100 na to styropian, siatka, klej i dysperbit.

 

I mimo że jeszcze nie mieszkamy ( i jeszcze długo nie będziemy ) to na bieżąco wypompowuję wodę. Studzienka mieści około 1200 L i przy pogodzie bezdeszczowej wypompowuję raz na trzy tygodnie jak długo pada co dwa, trzy dni, kiedys połączę ( automatyczna pompa pływakowa sama będzie się włączać) to ze stydzienka zbierająca wode z dachu z której przelew odprowadzę do miejskiej instalacji burzowej i bedzie po problemie.

 

Ale jak zwykle zdecydują finanse, a czy woda gruntowa to taki mocny argument?( no ale decyzja pozostaje dla ciebie)

 

Co do drzwi tarasowych to zamiast okna 1,8x1,8m mamy drzwi tarasowe a w miejscu oryginalnych drzwi tarasowych jest okno 1,5x0,9m ( widać to na zdjęciu 48, 58 lub 60)

Tu przydało by sie parę fotek od tych którzy zrobili już tarasy i schody przed wejściem do domu, przód zrobię raczej tak jak jest w projekcie, a od ogrodu musze trochę zmienic.

 

http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszyastkich.

 

powiedzcie mi jak macie wykonana wylewke na balkonach? no i kiedy się to wykonuje. Przeczytałam kilka tematów na forum i odniosłam wrażenie, że należy to wykonać po wstawieniu okien. czy mam rację? U mnie za jakis tydzień będą wykonywać wylewki a okien nie mam no i zastanawiałam sie czy nie powinni od razu wykonać wylewek na balkonach.

Napiszczie jak to jest u was. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, my wylewki na balkonach mieliśmy robione w tym samym czasie co wylewki w domu. Oczywiście trzeba zrobić dylatację, ocieplić balkon przed wylewką (pamietam, że papa była klejona na gorąco, ale szczegółów nie pamiętam, bo to był temat męża :-)). Czekanie na okna chyba nie ma sensu, a potem następna brudna robota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy witamy!! :D

 

U nas prace idą powoli, glazurnik położył już terakotę pod schodami, w pomieszczeniu gospodarczym, garażu i na stryszku. Glazura też już jest w łazience na poddaszu oraz w kuchni :) aż miło popatrzeć jak wnętrza nabierają kolorków :lol: :lol:

 

Małgosiu co się stało z Twoim albumem?

 

 

Zapraszam do oglądania naszych fotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jako, że pogoda nie była najgorsza zaczeliśmy budowę naszego Virgo II. W sobotę zalano fundamenty. Cieszę się, że udało mi się to zrobić jeszcze w tym roku bo na wiosnę musiałbym czekać do rozmarznięcia ziemi pewnie gdzieś do kwietnia, a tak jak tylko słoneczko trochę wyjrzy ruszamy dalej.

Jak znajdę trochę czasu to wkleję pierwsze fotki z naszej budowy.

Mnich333

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM Virgowicze :D

 

moje Virgo właśnie zostało przykryte dachówką - wyszło extra

 

Mam pytanko =- jak opublikować zdjęcia na forum ?

 

Mozesz to zrobić na http://www.foto.onet.pl

Wejdź na tą stronę tam znajdziesz opis jak to zrobić ( założenie darmowego konta pocztowego, tworzenie własnego katalogu itd).

Dokładnie czytaj instrukcje i nie powinno być problemu.

Utworzysz katalog do którego jest link który możesz umieszczać na końcu swoich postów( po kliknięciu w link jest dostęp do przeglądu twoich zdjęć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Virgowiczów bardzo serdecznie:)

 

Aniu Wasz dom jest piękny:D też planujemy podobnie wykończyć, czarną dachówką, i żółtymi dodatkami, ale.... nim to nastąpi musimy nadal cierpliwie czekać na odpowiedź pani z ministerstwa kultury:(... dzisiaj poinformowała nas, zę potrwa to dłużej niż planowała, jakieś 2-3 miesiące :cry:

 

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama Wiśniowskiego, 450x225 złoty dąb, z montażem 5400, teraz tylko dokupię automat za "jedyne" 1200....

U nas jest już poddasze prawie skończone, zrobione rozprowadzenia ciepła, turbina i osprzęt gotowe, zrobiliśmy też przy jednej z łazienek przyszłościowe miejsce na saune, jedyny problem to podciągnięcie zasilania od zewnątrz, ale puścimy to podbitką i nad tarasem wprost do łazienki. Jak edit u Ciebie idzie robota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jeżeli mogę doradzić to rewelacyjna jest brama HARDY, wszystko jak u Wiśniwskiego - poza ceną , dziś zamawiałem zapłaćiłem 3100 z silnikiem i pilotem dwustrefowym

 

pozdrawiam

 

wierzysz w to....?

W Niepołomicach jest producent bram: MIGAS-DOOR , też mają bramy jak u Hormanna i Wiśniowskiego poza ceną. Byłem ,widziałem, podziękowałem. Cudów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...