Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

witam

jeżeli mogę doradzić to rewelacyjna jest brama HARDY, wszystko jak u Wiśniwskiego - poza ceną , dziś zamawiałem zapłaćiłem 3100 z silnikiem i pilotem dwustrefowym

 

pozdrawiam

 

wierzysz w to....?

W Niepołomicach jest producent bram: MIGAS-DOOR , też mają bramy jak u Hormanna i Wiśniowskiego poza ceną. Byłem ,widziałem, podziękowałem. Cudów nie ma.

 

Ja widziałem bramę hardy zamontowaną okucia bardzo dobre i okleina całkiem dobra automat dobrej włoskiej firmy . Wierze w to ponieważ uważam że różnica w cenie wynika z pozycji Wiśniowskiego na rynku , reklamy itp. J a osobiscie gdy przeglądałem oferte bram faktyczna różnicę widziałem ale w bramach HORMANA czy THYSEN'a ale różnica ta niebyła współmierna do różnicy ceny

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ok, cóż zatem znaczy bardzo dobre okucia? Jakiej firmy? Z jakimi łożyskami? Czy łożyska sa wymienne? Co jest materiałem ślizgowym? Jakie ma brama zabezpieczenia? Jakie certyfikaty? Jaki automat? Itd...

Piszmy konkretnie to się dogadamy, inaczej nie ma to sensu ponieważ dla jednego Tico jest bardzo dobrym samochodem a dla drugiego Lexus, jakby nie było tez samochód. Jeździ, kolor taki sam, 4 koła, elektronika dobrej firmy, zamki i alarm na piloty, po co przeplacać za Lexusa wobec tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, cóż zatem znaczy bardzo dobre okucia? Jakiej firmy? Z jakimi łożyskami? Czy łożyska sa wymienne? Co jest materiałem ślizgowym? Jakie ma brama zabezpieczenia? Jakie certyfikaty? Jaki automat? Itd...

Piszmy konkretnie to się dogadamy, inaczej nie ma to sensu ponieważ dla jednego Tico jest bardzo dobrym samochodem a dla drugiego Lexus, jakby nie było tez samochód. Jeździ, kolor taki sam, 4 koła, elektronika dobrej firmy, zamki i alarm na piloty, po co przeplacać za Lexusa wobec tego?

 

automaty są firmy NICE , prowadnice stalowe ocynkowane , rolki oczywiście wymienne , certyfikat ITB ,

Może masz rację , nie mówię że nie , dla mnie brama jest tylko bramą ma gwarancje , producent polski

P.S Lexus raczej słabo wypada przy Porshe Cayene - reasumując dom można wybudować za 400 tyś , 600 tyś a nawet za 900 tyś - ja należe do tej pierwszej grupy

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama Wiśniowskiego, 450x225 złoty dąb, z montażem 5400, teraz tylko dokupię automat za "jedyne" 1200....

U nas jest już poddasze prawie skończone, zrobione rozprowadzenia ciepła, turbina i osprzęt gotowe, zrobiliśmy też przy jednej z łazienek przyszłościowe miejsce na saune, jedyny problem to podciągnięcie zasilania od zewnątrz, ale puścimy to podbitką i nad tarasem wprost do łazienki. Jak edit u Ciebie idzie robota?

 

ja tez oglądałam Wisniowskiego i uważam, że jest sporo przereklamowany. Ostatecznie zdecydowałam sie na Krispol. Oglądałam gotowe i wyglądają solidnie no i cena też przyzwoita.

Jak u mnie robota..... :evil:

Szlag mnie juz trafia bo od trzech tygodni siedzą u mnie tynkarze i nie mogą skończyć (ale czego wymagać jak robią 2 lub 3 osoby). Miałam nadzieję, że zdąrzymy przed mrozami, które nadeszły a tu nic z tego. Wylewki też musze przenieść na styczeń bo już świeta za pasem.

Dzisiaj tez miałam pomiar okien z Oknoplastu. Załapałm sie na dodatkowy rabat bo powieszą sobie reklamę na mojej chatce :lol:

 

luk a jakiego masz fachowca od suchych tynków i za ile jesli można wiedzieć? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipę od regipsów mam chyba dobrą, 4 gosci, nie palą, nie piją, przychodzą od 7 do 15tej, mają tylko 1 przerwe na ok 11-12tej a tak to pracują. Robią jak narazie bardzo dokładnie, czysto, na bieżąco sprzątają i ciągle dzwonią do mnie ze swoimi propozycjami typu "to proponuję zrobić tak a nie tak..., tutaj proponuję poprawić schodek itd), nie ma problemu jeżeli trzeba coś poprawić po poprzednikach. Poddasze robię na podwójnym ruszcie 0.6, wełna 25 Isovera (19zł - 15cm i 12zł - 10cm), płyty Knauf. Płacę 35zł/m2 włącznie ze szpachlowaniem, ciut więcej obróbki okien. Teraz chcemy jeszzce porobić różne poprawki na dole, typu poszerzenie drzwi, przedłużenie ścianki itd aby na wiosnę ruszyć z suchymi robotami. Kuchnia, salon, kominek są już zaprojektowane, tak samo łazienka na dole, sufity się projektują a pani projektant przekazuje ekipie rysunki techniczne...;) goście jak to zobaczyli to szczęki im opadły, ale też bardzo się ucieszyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:) tych projektów nie da się opisać bo ten dom w środku przestał Virgo przypominać. Rysunki wrzucę ale to już po weekendzie, kominek np kobiety wymyśliły sobie w stylu "nowoczesnym", będzie to od dołu do góry płyta marmuru z oknem na drzwiczki. Dzięki temu kominek ukradnie tylko 10cm powierzchni salonu bo będzie "schowany" w schodach. Teraz jeszce dojdą ponowne koszty z wylewkami bo okazuje się, że pod parkiety egzotyczne nie robi się uskoków - są one na tej samej wysokości co płytki:( 15cm. A u nas kołki zrobili różnicę poziomu wylewek...;( Pokój nad garażem wyszedł super, trochę przeszkadzają jedynie słupy ale odległości między słupami a ściankami to ok. 170cm więc nawet duże łóżko się zmieści. Robiłem rozpoznanie kaloryferów, wybieram Kermi, ok 5500-6000 trzeba zapłacić bez łazienkowych. Tylko z nimi poczekam raczej do jesienie, bo wtedy sa fajne promocje przy zakupie kotłów, teraz były np. Vailanty kondensaty z zasobnikami 150 i sterownikami za 8000zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:) tych projektów nie da się opisać bo ten dom w środku przestał Virgo przypominać. Rysunki wrzucę ale to już po weekendzie, kominek np kobiety wymyśliły sobie w stylu "nowoczesnym", będzie to od dołu do góry płyta marmuru z oknem na drzwiczki. Dzięki temu kominek ukradnie tylko 10cm powierzchni salonu bo będzie "schowany" w schodach. Teraz jeszce dojdą ponowne koszty z wylewkami bo okazuje się, że pod parkiety egzotyczne nie robi się uskoków - są one na tej samej wysokości co płytki:( 15cm. A u nas kołki zrobili różnicę poziomu wylewek...;( Pokój nad garażem wyszedł super, trochę przeszkadzają jedynie słupy ale odległości między słupami a ściankami to ok. 170cm więc nawet duże łóżko się zmieści. Robiłem rozpoznanie kaloryferów, wybieram Kermi, ok 5500-6000 trzeba zapłacić bez łazienkowych. Tylko z nimi poczekam raczej do jesienie, bo wtedy sa fajne promocje przy zakupie kotłów, teraz były np. Vailanty kondensaty z zasobnikami 150 i sterownikami za 8000zl.

 

no ja też planuje egzotyk (ma 15mm) a płytki mają 5m i fliziarz z kótrym się umawiałam mowił, zeby zrobic różnicę. To u Ciebie niby jak to ma wyglądać? :o beda ta róznice nadlewac klejem do płytek? a jaka różnice masz teraz bo rozumiem, że chcesz wyrównywać?

 

no ja też planuje egzotyk (ma 15mm) a płytki mają 5mm i fliziarz z kótrym się umawiałam mowił, zeby zrobic różnicę. To u Ciebie niby jak to ma wyglądać? :o bedą tą róznice nadlewac klejem do płytek? a jaka różnice masz teraz bo rozumiem, że chcesz wyrównywać?

 

moje Virgo w środku też mała przypomina oryginalny projekt :lol:

czekam na te rysunki lub fotki... moze cos podpatrzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, teraz mam uskok ok 12mm, pojęcia nie mam dlaczego tak mówią bo się na tym nie znam, ale autentycznie firma od parkietów (chyba najlepsza u nas) stwierdziła, że to muszą nadlać wylewką samopoziomującą aby był ten sam poziom co płytki. Podobno egzotyk ma 15mm. Też już głupi jestem. Potem, zrobie jeszcze rozpoznanie w tym temacie u innych parkieciarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, cóż zatem znaczy bardzo dobre okucia? Jakiej firmy? Z jakimi łożyskami? Czy łożyska sa wymienne? Co jest materiałem ślizgowym? Jakie ma brama zabezpieczenia? Jakie certyfikaty? Jaki automat? Itd...

Piszmy konkretnie to się dogadamy, inaczej nie ma to sensu ponieważ dla jednego Tico jest bardzo dobrym samochodem a dla drugiego Lexus, jakby nie było tez samochód. Jeździ, kolor taki sam, 4 koła, elektronika dobrej firmy, zamki i alarm na piloty, po co przeplacać za Lexusa wobec tego?

 

automaty są firmy NICE , prowadnice stalowe ocynkowane , rolki oczywiście wymienne , certyfikat ITB ,

Może masz rację , nie mówię że nie , dla mnie brama jest tylko bramą ma gwarancje , producent polski

P.S Lexus raczej słabo wypada przy Porshe Cayene - reasumując dom można wybudować za 400 tyś , 600 tyś a nawet za 900 tyś - ja należe do tej pierwszej grupy

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Licytowanie się która brama jest lepsza a która gorsza moim zdaniem teraz nie ma sensu, najlepiej będzie wypowiadać się po rocznym użytkowaniu i w tedy wyjdzie co były warte te bramy. Ja kupiłem bramy firmy normstahl i też będę wszystkich przekonywał że to najlepszy wybór. A na nakręcanie się tym co nam wciskają przy sprzedaży bram, okien i pozostałych rzeczy, szkoda nerwów bo oczywiście wszystko jest z najwyższej półki itd.

Poprę jedną uwagę można wybudować dom za 400tyś i 900tyś i w obu przyadkach ludzie będą zadowoleni.

Cenniejsze jest powiedzieć co się kupiło, jak zbudowało bo z tych rad i tak skorzystają tylko i wyłącznie ludzie którzy budują po nas i widzą zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczył tego, czy coś 2-krotnie tańsze może być tym samym co to droższe...:)

Oby nie było tak jak w reklamie Żywca :wink:

 

A jak widać na wszystko znajdą się amatorzy.

Kończmy z teorią i zbędnymi wywodami.

Co do praktyki jest gdzieś ogólnie dostępny katalog ze zdjęciami twojego virgo czy zdjęcia są tylko dla wybrańców?

Bo chyba nie ma albo ja przoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszistkich. Mam pytanie. Jak rozwiązaliście problem łączenia słupów drewnianych które znajdują się w ścianach, czy nie będzie pęknięć na tynkach .

 

 

Wojtek.

 

Witam wszystkich budujący projekt Virgo.

Jeśli chodzi o słupy to u mnie w tym miejscu wstawiona jest płyta gipsowo-kartonowa.

Na razie minęło pół roku, jeszcze nie pęka ale po sezonie grzewczym powiem coś więcej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas podłogówka jest zrobiona w kuchni, holu, garderobie, wiatrołapie i wszystkich łazienkach. Łącznie 60m2 na 6 obwodach. Robiliśmy na bdb materiałach, nie oszczędzając na niczym, podłogówka jest zrobiona tak, że będzie możliwość indywidualnego sterowania nią i grzejnikami. Koszt za m2 wraz z robotą z tego co pamiętam dokładnie 108zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie kalkulacji kosztów co do wykańczania poddasza i jeżeli nie sprawiłoby to ogromnego kłopotu to prosiłbym Was o podanie cen jakie płaciliście za ocieplenie poddasza oraz wykonanie podwieszanych sufitów na poddaszu i czy ekipy robią to razem czy oddzielnie

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie kalkulacji kosztów co do wykańczania poddasza i jeżeli nie sprawiłoby to ogromnego kłopotu to prosiłbym Was o podanie cen jakie płaciliście za ocieplenie poddasza oraz wykonanie podwieszanych sufitów na poddaszu i czy ekipy robią to razem czy oddzielnie

 

Z góry dziękuję

 

Ja też przyłączam się do pytanie i prosiłbym o kilka innych faktów a mianowicie ile wełny potrzeba ( ja zmierzam dawać 15cm i 5cm) do ocieplenia dachu w virgo II z podwójnym garażem. I jak macie to zrobione, czy cały dach czy do wysokosici sufitów na poddaszu wraz z tymi sufitami. Bo ja radziłem sie fachowców i powiedzieli mi żeby ocieplać wełną do wysokości sufitów podwieszanych wraz z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, wełne mamy 15cm i 10cm Isovera, ocieplamy tak jak piszecie, czyli skosy i sufit (generalnie tylko stryszek zostaje nieocieplony). Nad garażem w pokoju postawiliśmy ścianki z suchej zabudowy, a pozostałe skosy wykorzystamy na tzw. techniczne dojścia albo po prostu jako magazynki na graty. Wełny 15cm poszło 32 rolki a 10cm - 20. Czyli to daje po mniej więcej 200m2. Płyt tych 2,6m poszło narazie 60szt zwykłych i 6 zielonych. Koszt tych materiałów to lekko ponad 8tys. Nie liczę stelarzy bo jeszcze nie dostałem faktury ale trochę tego będzie bo wszystko robione jest na podwójnym ruszcie. Do tego mnóstwo dodatkowych rzeczy, wkręty, taśmy, rozprowadzenia ciepła, wentylacje, gipsy... aż strach myśleć o kwocie końcowej. Ale też wychodzimy z założenia, że gdy teraz zaoszczędzimy na tej robocie to już nigdy tego nie poprawimy. Robota, tak jak wcześniej pisałem: 35zł/m2 ocieplenie, ruszt, płyty i szpachlowanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...