Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak tylko do was dołączyłam,tak zaczęło kłębić mi się po głowie mase pytań.Ostatnio zaniepokoiły mnie wyloty wentylacji w pokoju 2/6,znajdujące się przy drzwiach,w centralnym miejscu.Szczerze nie za ciekawie to wygląda.Zastanawiam się jak Wy rozwiązaliście ten problem?Pytanie to kieruję przede wszystkim do osób które ten etap budowy przeszły.POBUDKA!!!!!!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... nie bardzo kumam w czym problem.

U nas zrobili to tak: W kuchni na dole są wyprowadzone 2 rury spiro - jedna okap , druga wentylacja kuchni. W stropie był usunięty 1 pustak i idealnie w jego miejsce zmieściły się te 2 rury. A w związku z tym, że w kuchni mamy sufit podwieszany to "dziurę" zrobili tuż przy ściance jaskółki... czyli tej na której są drzwi balkonowe. Następnie rury trójnikiem są polączone do jednego kominka wentylacyjnego na dachu. Rura jest puszczona obok krokwi i generalnie zajęło to ok 50cm zabudowy regipsem tego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wklejałem fotki, to możesz zobaczyć ten fagment pokoju z zabudowaną tą rurą. My jesteśmy na etapie wykończenia, tzn czekamy teraz na wiosnę bo wtedy przychodzi ekipa od gładzi, płytek, łazienek itd. Na maj-czerwiec mam już zaklepaną elewację. Aktualnie stolarz kończy drzwi wejściowe no i czekam już któryś tydzień na alarm... budujemy w Tarnowie.

 

Edit, jaki tynk wybrałaś na elewację, chodzi mi o firmę i rodzaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze schodami wewnątrz u Was?jakie wybraliście?samonośne-samodzielny montaż czy betonowe.My raczej przystaniemy na tych pierwszych,chociaż z tego by względu że szkoda nam miejsca na murowane.Jeśli mogę się wtrącić to tematu elewacj,wydaje mi się ze na naszych domkach najlepiej prezentują się wszystkie odcienie żółtego.Ale to rzecz gustu oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, jakie ceny masz na merbau? Z jakiej firmy? Parkiet tradycyjny czy jakis inny wynalazek? U nas naliczyłem ponad 120m2 parkietów i trochę mnie cena zatkała...

 

Tak dokładnie to nie pytałam, ale z grubsza trzeba liczyc około 200 zł za m2 materiał plus robocizna. Ja aż tak nie szaleje, i planuje tylko około 40m2. Chociaż nie wiem czy i to się uda i nie skończy sie na jakichś panelach układanych własnoręcznie, bo skarbonka pustoszeje.

 

Jesli chodzi o tynk to na pewno bedzie baranek (ten grubszy tzn 2 czy 2,5) i jakis odcień żółtego. Na kominach mam połozonego Fasta. Na razie sie trzyma a z tego co pamietam to była nawet dobra cena.

 

Luk a u Ciebie jakie parapety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona82 - witamy w klubie :-)

 

To już duzo macie zrobione - jedyna wątpliwość, która mi się nasunęła to to, że macie stawione okna, ocieplony dach, a nie macie jeszcze tynków ani wylewek, czyli mokrych robót - czy nie boicie się, że potem długo będzie schło?

 

Edit - my mamy parapety z brecci - najpierw zamówiliśmy z konglomeratu, ale jak potem pojechaliśmy pokazać palcem z którego kawałka mają ciąć i zobaczylismy breccie to zmienilismy. Roznica nie byla ogromna, parapety sa tylko na dole. Drewniane parapety sa cudne - moim zdaniem nie musisz koniecznie dobrac do okien albo podlogi - a moze do koloru mebli jakie planujesz?

 

luk_25 - my mamy tynk silikatowy KABE

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, ale jaki tynk wybrałaś, akryl, silikat, silkon? I jakiej firmy?

Parapety ładuje stalowe, podbitke chcę złoty dąb a cokół z klinkieru.

 

 

Cholerka nie wiem.. :oops: Na kominie mam na pewno akryl z Fastu.

A na dom to jeszcze nie wiem bo u mnie tynkarze dopiero we wrześniu wiec sobie tym głowy nie zaprzatam. Kupiłam tylko styropian.

O parapety to chodzilo mi o wewnetrzne :cry:

Zewnetrzne też bedę mieć stalowe tylko nie wiem czy wziąć pod kolor dachówki czy takie jak okna złoty dąb (oglądałam takie w punkcie gdzie kupowałam okna z Oknoplastu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Małgorzata & Bogdan.Co do Twoich wątpliwości,niewiem jak to będzie mam nadzieje że ok,Wylewki i tynki mamy wiosną i latem,więc liczę na to że przy dobrym wietrzeniu pomieszczeń dobrze poschną.Postąpiliśmy w ten sposób ponieważ chcąc ubezpieczyć budynek,musiał być on zamknięty.W naszych okolicy często dochodziło do kradzieży i niszczeń na budowach,stąd nasz pośpiech.Dziś przywieżli nam dechy na podbicie stropu-te do których będą przybijane płyty gipsowe i wnosiliśmy je na góre-140sztuk.Elektrycy mieli nam dziś zakładać skrzynke do prądu,niestety nie zjawili się.Naprawdę słowni.Oby nie zjawili się na weekend,bo jutro śmigamy do Karpacza na narty.Właśnie jestem w trakcie pakowania.Obiecałam synkowi tam bałwana,bo u nas śniegu w tym roku jak na lekarstwo. :lol: :lol: :lol: :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, parapety wewnętrzne to mamy z jakiegoś agromarmuru:) Takie sobie one są. M&B, fajnie że macie tynk silikatowy bo jednak ten i silikonowy jest dużo lepszy od pozostałych. Ja z racji znajomości w Greinplaście wybrałem silikat z ich firmy. Tylko będzie problem z utrafieniem w odpowiedni odcień koloru.

Iwona82, a jak będziecie robić poddasze na płytach? Tzn do czego będą płyty przykręcane? Do rusztu stalowego czy aluminiowego?

Edit, a jak u Ciebie będą robić poddasze? Na podwójnym ruszcie tym tzw ruchomym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poddasze,będziemy płyty gipsowe przybijać do belek drewnianych,a te z kolei do bel konstrukcyjnych dachu.Mamy już ocieplone poddasze,sama pomagałam mężulkowi,podawałam wełne,gwoździki itd. :D .Nie wiem czy rozumiecie o czym piszę bo marnie znam się na budownictwie i określeniach związanych z nim,a Męża nie ma w domku,także nie mam komu się poradzić :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przybijajac płyty bezpośrednio i na sztywno do więźby to wszystko w cholere popęka. Zauważ, jak pracuje więźba. Ja robiłem pomiary tak z czystej ciekawości, więc w okresie jesiennym, jedne z najdłuższych krokwi pracowały "góra-dół" ok 2cm. Zależało to wtedy tylko od temperatury. A gdzie zima, mrozy i śniegi? W Twoim przypadku tak samo będą pracować płyty więc naturalne jest, że wszystko pęknie. Ja bym to przemyślał.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przybijajac płyty bezpośrednio i na sztywno do więźby to wszystko w cholere popęka. Zauważ, jak pracuje więźba. Ja robiłem pomiary tak z czystej ciekawości, więc w okresie jesiennym, jedne z najdłuższych krokwi pracowały "góra-dół" ok 2cm. Zależało to wtedy tylko od temperatury. A gdzie zima, mrozy i śniegi? W Twoim przypadku tak samo będą pracować płyty więc naturalne jest, że wszystko pęknie. Ja bym to przemyślał.

pozdrowionka

 

Masz rację, nam też mówili, zeby tylko nie na sztywno!!! Mamy zrobiony podwójny stelaż. Na razie nie pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, a jak u Ciebie będą robić poddasze? Na podwójnym ruszcie tym tzw ruchomym?

 

Nie znam sie na tym, ale chyba tak. U mnie trzeba obniżyc sufit na poddaszu o jakieś 30cm, wiec chyba nie ma innej mozliwości jak tylko na podwójnym ruszcie.

 

Jesli chodzi o tynki to te silikonowe podobno mają dużo lepszą zmywalność i elastyczność. Słyszałam, że jeszcze lepsze są polikrzemianowe czy jakoś tak. Czyba Mariucha taki ma bo pisał o tym na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, przy obniżaniu sufitu można to w sumie nie stosuje się podwójnego rusztu. Podwójny ruszt to taki układ konstrukcji płyt, że jest on niezależny od pracującej więźby. Tzn, więźba sobie pracuje ale ruchy te nie są przenoszone na płyty g-k. Oczywiście do tego trzeba stosować specjalne gipsy elastyczne itp ale efekt jest na lata. Dowiedz się lepiej o to, bo różnice w kosztach są ogromne.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli chodzi o tynki to te silikonowe podobno mają dużo lepszą zmywalność i elastyczność. Słyszałam, że jeszcze lepsze są polikrzemianowe czy jakoś tak. Czyba Mariucha taki ma bo pisał o tym na forum.

 

My właśnie taki kładliśm: NOVALIT T - Polikrzemianowa (niskoalkaliczna silikatowa) masa tynkarska do nakładania pacą. Tylko wybierając kolor z wzornika trzba brać o ton jaśniejszy niż się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...