Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

Edit, przy obniżaniu sufitu można to w sumie nie stosuje się podwójnego rusztu. Podwójny ruszt to taki układ konstrukcji płyt, że jest on niezależny od pracującej więźby. Tzn, więźba sobie pracuje ale ruchy te nie są przenoszone na płyty g-k. Oczywiście do tego trzeba stosować specjalne gipsy elastyczne itp ale efekt jest na lata. Dowiedz się lepiej o to, bo różnice w kosztach są ogromne.

pozdrowionka

 

to co jak mam obniżany sufit to nie ma potrzeby robić na podwójnym ruszcie? A ty jak masz? na podwójnym czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Virgowiczów.

 

Wiem że większość z Was już jest w trakcie budowy lub już mieszkacie w swoich Virgach. Strasznie WAM tego zazdroszczę :D

My mamy dopiero działkę w okolicach Mińska Mazowieckiego (1400 m 2).Konkretnie OSiny Nowe. Dopiero a może aż....:).

Od około pół roku szukamy wymarzonego projektu. Wstępnie była to Nastka z Archipelagu, później Emanuella II lecz ta niestety nie ma kuchni od strony frontowej i Virgo II.

Bardzo proszę napiszcie przybliżoną cenę za jaką udało Wam się wybudować Virgo II. I czy wygodnie Wam się mieszka .

Nas jest czworo. No i metraż domu wydaje mi się wystarczający.

Mam nadzieję że nie jestem w błędzie wybierając Virgo . Choć martwi mnie nieco wąski pokoik na poddaszu i dość mała kuchnia. Czy uda się je powiekszyć?

 

Cieszę się że istnieje forum na temat tego projektu. Wasze uwagi są bardzo cenne.

 

Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz.

Będe się uważnie przyglądać. Na wiosnę mamy nadzieję zdecydować się na konkretny projekt. POMOCY!!

 

Jednak wybór projektu domu to nie lada wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na podwójnym, ale aby obniżyć sufit to mogą ci przybić dechy i obniżyć, przykręcą płytę i nie będziesz wiedzieć jak to jest zrobione. Bo na poddaszu sufit obniżają od jętek czyli desek, można to zrobić na kilka sposobów niekoniecznie podwójnym "ruchomym" rusztem.

 

No tak tylko czy wtedy nie będą się przenosić rucy więżby? i nie bedzie to pękać?. Muszę te sprawe przedyskutować z fachowcami jak przyjdą.

 

Na razie to u mnie zakończono kolejny etap czyli wylewki. Hura :D

Dzisiaj w enionie przetrag na mój przyłącz, więc są również widoki na własny prąd.

Zakończono również wszystkie instalacje wod/kan, co i odkurzacz, więc muszę instalatora poprosic o podliczenie bo właściwie to nie wiem jak to wyjdzie. :)

Najbliższe plany to montaż okien i kominka z pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit... no właśnie wtedy będzie w cholere pękać:) Najlepiej zobacz u kogoś na własne oczy jak ma wyglądać taki stelarz, co ma się w nim ruszać itd to będziesz mogła kontrolować gosci. To prosta zasada działania.

Z czego robiłaś CO i inne rurki?

 

Witam nowych Virgowiczów! Na początek osobiście życzę wieeeeele sił i nerwów bo to chyba najważniejsze w dziasiejszych trudnych czasach.

Domek jest fajny, ładny, na pewno wyróżnia się od innych. W kwestii pomieszczeń nie jest źle, pokoje można powiększyć, zlikwidować pzrejście przez łazienkę na strych oraz można powiększyć kuchnię i nawet zlikwidować zajmującą miejsce spiżarke..;) Czytajcie wątek, chyba wszystko tam pisze.

Co do cen. Wszystko zależy od tego z jakich materiałów budujecie. Rozbieżności są bardzo duże. Np głupią membranę dachową można kupić za 1200zł albo za 9000tys. Krótko mówiąc - koszty są MASAKRA :wink:

Jeżeli macie z pracowni kosztorys na Virgo, to od razu można go wyrzucić do kosza.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaguz, po jednym na piętro? A odkurzałeś kiedyś wężem 9 albo 11 metrowym potworem? Moi znajomi tak mają zrobione właśnie i odkurzają Zelmerem z szafy. Ja proponuję więcej gniazdek a krótszego węża. Różnica w cenie to ok 300zł na mocniejszym odkurzaczu i pare dodatkowych gniazdek.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk

wszystko mam w plastiku. No i jeszcze to, że każdy kaloryfer nie jest osobno połączony z rozdzielaczem, tylko jakos tak, że jeden z drugim. Nie znam sie na tym. W każdym razie wyszło sporo materiału mniej. A różnicę to mam tylko taką, że gdyby cos szlag trafił to muszę odłączyć całą kondygnację, a nie tylko jeden kaloryfer.

 

czaguz

gniazda mam na dole dwa (zaraz za wiatrołapem i przy wyjściu na taras - u mnie podcień jest przeniesiony na drugą stronę czyli jest po tej co schody) i szufelka w kuchni ( u mnie kuchnia jest tam gdzie w projekcie gabinet) a na piętrze jedno na ściance pomiędzy jednakowymi pokojami. To jest właściwie centralne miejsce piętra więc myślę, że starczy.

Luk ma racje te węże są dość ciężkie. My mierzyliśmy na takiego 8m i myślę, że bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was wszystkich!!!!!!!!!! :D :D :D Chciałam się wtrącić się do tematu centralnego odkurzacza.My także zamontowaliśmy instalacje,łacznie mamy 4 gniazda ssące 2 na dole i 2 na górze.Do tego będzie szufelka w wiatrołapie i salonie-koło kominka.Nie wiem jak sprawdzi się to w praktyce,znajomi mają wąż 9 metrowy i nie narzekają-my też przy takich przystaniemy chyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukłony dla Leszka i Ewy!!! :p My także mieliśmy wiele dylematów z wyborem projektu domku.Zawsze były jakieś "ale",jednak gdy znależliśmy projekt Virgo2 wiedzieliśmy że tego szukaliśmy.Domek mimo rozłożystości swojej,jest przytulny wewnątrz.Właśnie,wydaje mi się że powinniście zwrócić szczególna uwage co do wielkości waszej działki.Napewno na małej,wąskiej działeczce Virgo2 nie prezentuje się dobrze-nasza ma 2500.Co do kosztów,są ogromne,ale stan surowy to pryszcz z porównaniem kosztów wykończenia.Nas bardzo zaskoczyła cena dachu,wraz z robocizną kosztował 60000.To przez to że jest kopertowy,ale nie ma co ukrywać,taki dach nadaje charakter.Jest piękny.Całość wraz z oknami wyniosła nas do tej pory ok 200000.Kuchnia,faktycznie do największych nie należy,ale wszystko się w niej zmieści,no i jest bardzo przydatna spiżarka.Należy wziąść pod uwage,że jest jadalnia,więc żadnego stołu ani krzeseł nie potrzeba w kuchni.Ogólnie jesteśmy zadowoleni z domku na ten stan.Przed nami jednak jeszcze dużo pracy i potrzeba funduszy.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie do Virgowiczów?jak rozwiązaliście problem oświetlenia na zewnątrz domku?w których miejscach oświetlenie?my myślimy kinkiet przy drzwiach wejściowych,dwa przy garażu,w tyle nad tarasem i kinkiet przy drzwiach do pomieszczenia gosp.Chyba wszystko.Aha,dodatowe kable wyprowadziliśmy na balkon przedni wraz z włącznikiem w pokoju.Na Gwiazdke można pięknie przystroić balkon światełkami bez zbędnych przedurzaczy itd.A jak oświetlenie wewnątrz?z tego co wykombinowaliśmy wyszło nam że musimy wziąść kredyt na lampy :D :D :D Żartuję,ale wyszło tego sporo.W wiatrołapie sufitowa,na holu 2 sufitowe,klatka schodowa 1 lub 2 kinkiety,kuchnia sufitowa,jadalnia sufitowa,salon-2 kinkiety po przeciwległej ścianie tarasu-tam będzie kanapa,1 sufitowa.Na górze kinkiet na holu i sufitowe w każdym pokoju.MASAKRA.Może macie fajne pomysły gdzie jeszcze można dać lampy,jak szaleć to szaleć.POZDROWIONKA :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona, to my też bierzemy kredyt na oświetlenie :wink:

Na zewnątrz robimy tak jak wy, ale dodatkowo damy w podbitkę na rogach domu w 6 miejscach światełka diodowe. One będą mogły świecić się całą noc pobierając praktycznie zero prądu a bryła domu będzie delikatnie oświetlona. Pod oknem kuchennym daliśmy wyprowadzenie prądu na oświetlenie choinki w zimie, są też dodatkowe wyprowadzenia na np. oświetlenie schodów, albo za 100lat jakieś lampki najazdowe. Natomiast wewnątrz.... MASAKRA. Nie ma nic wspólnego ta instalacja z oryginałem. Ale jak szaleć to szaleć, drugi raz można sobie ściany pomalować ale instalacji się nie zrobi.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ukłony dla nowego Virgowicza!!!! :D Fajnie,że nasze grono tak się poszerza.Chętnie udzielimy porad i odpowiemy na pytania związane z budową.Teraz jednak ja mam ZAPYTANIE DO VIRGOWICZÓW.Myśleliście już gdzie umieściciemaszt od anteny?trudno znależć miejsce na naszym daszku.Aha,wczoraj z mężem podjeliśmy decyzje by w pomieszczeniu gosp.wykuć okno,zawsze trochę naturalnego światełka wpadnie.Apropo okien,nie wspominałam że w kuchni okienko powiększyliśmy,za małe nam się wydawało,a w saloniku zmniejszyliśmy-mamy 2 równe.Życzę miłego dnia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona, to my też bierzemy kredyt na oświetlenie :wink:

Na zewnątrz robimy tak jak wy, ale dodatkowo damy w podbitkę na rogach domu w 6 miejscach światełka diodowe. One będą mogły świecić się całą noc pobierając praktycznie zero prądu a bryła domu będzie delikatnie oświetlona. Pod oknem kuchennym daliśmy wyprowadzenie prądu na oświetlenie choinki w zimie, są też dodatkowe wyprowadzenia na np. oświetlenie schodów, albo za 100lat jakieś lampki najazdowe. Natomiast wewnątrz.... MASAKRA. Nie ma nic wspólnego ta instalacja z oryginałem. Ale jak szaleć to szaleć, drugi raz można sobie ściany pomalować ale instalacji się nie zrobi.

pozdrowionka

 

Cholerka a ja zapomniałam o oświetleniu wejścia za garażem :cry:

Ale mąż ma jeszcze poprawiać jakieś gniazdka to może jeszcze coś wykombinuje. :wink: Przed garażem mam w planie halogeny w podbitce. Chyba wystarczy. A wogóle to najchetniej zrobiłabym te halogeny dookoła domu, ale jak małż usłyszy to mnie chyba zabije. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim !

chciałbym sie dowiedzieć coś o budowie domu virgo .

1. jak głęboko trzeba kopać fundamęt

2. z czego najlepiej postawić ściany i najtaniej

3. jak on wygląda w realu od środka może jakieś zdjecia ktoś mi podrzuci [email protected]

4. jaki jest koszt materiałów do stanu surowego na dzień dzisiejszy

czyli mury i więźba bez przykrycia i bez okien

prosze o odpowiedz bo ja narazie nie mam pojecia . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim !

chciałbym sie dowiedzieć coś o budowie domu virgo .

1. jak głęboko trzeba kopać fundamęt

2. z czego najlepiej postawić ściany i najtaniej

3. jak on wygląda w realu od środka może jakieś zdjecia ktoś mi podrzuci [email protected]

4. jaki jest koszt materiałów do stanu surowego na dzień dzisiejszy

czyli mury i więźba bez przykrycia i bez okien

prosze o odpowiedz bo ja narazie nie mam pojecia . pozdro

 

Witaj

 

1 fundamenty wykopem na 1m

2 ja postawiłem z pustaka biały H+H - moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości, dobry wspólczynnik przenikania)

3 stan surowy o który pytasz wyszedł 99500pln wraz z robocizna

pozdrawiam i życzę powodzenia

 

P.S Budujesz Virgo czy Virgo II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...