Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iwona, alarm mamy Satela z centralką CA10, a całe centrum sterowania (alarm, zasilacze, anteny itd) mamy w garderobie przy sypialni na górze. W późniejszym czasie zrobimy sterownie całą automatyką na jednym pilocie, alarm i np oświetlenie z zewnątrz domu. Nie trzeba będzie mieć kilku pilotów a dodatkowo wygoda gdy podjedziesz w nocy pod dom i pilocikiem włączysz sobie światła :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk_25 dzięki za inf.,przekaże wszystko mężowi.Tak ja pisałam nie znam się na tym więc nie rozwijam tematu.Wczoraj mąż powykuwał wnęki w łazience na górze.Dwie nad wanna-jedna krótsza,druga dłuższa-nad sobą oraz 2 na ściance przy wejściu do suszarni-w projekcie są tam umywalki.Myślę o wnękach także w łazience dolnej,na lewej ściance,te mają być podświetlane.A jak Wy planujecie łazienke?jakie koncepcje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja calosc ( fundamenty, sciany, scianki dzialowe, stropy ( tez lana plyta), wiezba, dachowka ( tez Brass), tarasy, materialy + robocizna - virgo z podwojnym garazem poczatek budowy w lipcu 2007 165000 zł.

Projekt 1800 + VAT przeróbki + pozwolenie na budowe 850 zł.

 

To i ja chyba muszę się wziąść za podliczanie. Zapisuje wszystkie wydatki, ale tak szczegółowego rozliczenia jak Janek to mieć nie bedę. :cry: Jak tylko zwrócą mi faktury ze skarbówki to biore sia za podliczanie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona, alarm mamy Satela z centralką CA10, a całe centrum sterowania (alarm, zasilacze, anteny itd) mamy w garderobie przy sypialni na górze. W późniejszym czasie zrobimy sterownie całą automatyką na jednym pilocie, alarm i np oświetlenie z zewnątrz domu. Nie trzeba będzie mieć kilku pilotów a dodatkowo wygoda gdy podjedziesz w nocy pod dom i pilocikiem włączysz sobie światła :wink:

 

Luk a jak cie to wyszło finansowo?

U nas też w niedziele był gość od alarmu. Wszystko Satel, Centrala c10, 11 czujek DSC, 3 szyfratory, sygnalizator wewnętrzny i zewnętrzny, akumulator plus robocizna 2650 zł brutto. Kabelki mamy rozciągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona, alarm mamy Satela z centralką CA10, a całe centrum sterowania (alarm, zasilacze, anteny itd) mamy w garderobie przy sypialni na górze. W późniejszym czasie zrobimy sterownie całą automatyką na jednym pilocie, alarm i np oświetlenie z zewnątrz domu. Nie trzeba będzie mieć kilku pilotów a dodatkowo wygoda gdy podjedziesz w nocy pod dom i pilocikiem włączysz sobie światła :wink:

 

Luk a jak cie to wyszło finansowo?

U nas też w niedziele był gość od alarmu. Wszystko Satel, Centrala c10, 11 czujek DSC, 3 szyfratory, sygnalizator wewnętrzny i zewnętrzny, akumulator plus robocizna 2650 zł brutto. Kabelki mamy rozciągnięte.

 

Hehe nawet się nie przyznam ile:) Zerknąłem na samą dachówke i membrane... koło 40tys. Okna dachowe 9...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ja chyba w pośpiechu źle zrozumiałem edit o jakie koszty pytała.

Alarm wyniósł nas 1850, tj CA10, zasilacz, obudowa, aku18Ah, 10 cz AquaPlus, sygnalizator zewn. manipulator blue i coś tam jeszcze było plus robocizna. Narazie wystarczy a dom zawsze stoi zabezpieczony przed złodziejami - amatorami.

Edit, a nie wolisz zrobić sobie radiolinii w miejsce 2 szyfratorów? Jeden pewnie masz w garażu. Tylko pomyśl teraz, jak będzie wyglądała obsługa tego alarmu z "poziomu" garażu. Szybkie wychodzenie z auta i wbijanie kodu, szyfrator tu i tam. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zamiast np w nocy biegać i pstrykać hasłami do alarmu leżysz w łóżku i wciskasz guziczek w pilocie a alarm uzbraja albo rozbraja zaprogramowaną strefę (np garaż, salon i kotłownię). Poza tym, w naszym przypadku gdy dzieci będą chodzić do szkoły to ciężko będzie takie dziecko nauczyć korzystania z szyfratora. Lepiej dać pilota w łape i przynajmniej alarm wył nie będzie.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ja chyba w pośpiechu źle zrozumiałem edit o jakie koszty pytała.

Alarm wyniósł nas 1850, tj CA10, zasilacz, obudowa, aku18Ah, 10 cz AquaPlus, sygnalizator zewn. manipulator blue i coś tam jeszcze było plus robocizna. Narazie wystarczy a dom zawsze stoi zabezpieczony przed złodziejami - amatorami.

Edit, a nie wolisz zrobić sobie radiolinii w miejsce 2 szyfratorów? Jeden pewnie masz w garażu. Tylko pomyśl teraz, jak będzie wyglądała obsługa tego alarmu z "poziomu" garażu. Szybkie wychodzenie z auta i wbijanie kodu, szyfrator tu i tam. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Zamiast np w nocy biegać i pstrykać hasłami do alarmu leżysz w łóżku i wciskasz guziczek w pilocie a alarm uzbraja albo rozbraja zaprogramowaną strefę (np garaż, salon i kotłownię). Poza tym, w naszym przypadku gdy dzieci będą chodzić do szkoły to ciężko będzie takie dziecko nauczyć korzystania z szyfratora. Lepiej dać pilota w łape i przynajmniej alarm wył nie będzie.

 

pozdrowionka

 

Luk masz zestaw prawie taki jak ja mam mieć tylko u mnie 11 czujek DSC no i trzy manipulatory a nie jeden. No i jeszcze jakiś sygnalizatir wewnętrzny.

 

Luk czyli co Ty masz jeden manipulator (pewnie w wiatriłapie) i do tego radiolinię? A z tgo pilota to uruchamiasz wszystko na raz czy masz to jakoś podzielone bo taki pilocik to chyba za duzo guziczków to nie ma. My mamy cos podobnego w pracy, ale wtedy uzbraja i rozbraja sie cały budynek.

 

Mnie ten znajomy proponował jeszcze w garażu zamiast szyfratora jakąś czasowa blokadę czujek właśnie pilotem. I wtedy mogę sobie latac po garażu a cały dom nadal uzbrojony.

 

Cos mi sie jednak wydaje, że to twoje rozwiązanie to chyba lepsze bo rzeczywiście łatwiej uruchomic i wyłączyc wszystko z pilota niz latać z wywieszonym jęzorem, żeby powklepywać kody.

 

Napisz mi cos więdzej jak to u Ciebie działa, to ja może rzucę temat mojemu alarmiarzowi. Bo same te szyfratory to chyba 600 zł mają kosztować.

 

A ten alarm robiła Ci firma i te koszty to z fakturką? Bo wydaje mi się bardzo przystępnie

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, to robił mi gość bez fakturek itd. Materiały trochę poniżej cen z allegro.

Piloty są różne, tzn 1,2,3 i 4 przyciskowe. Ale to chodzi o to ilu kanałowe itd... W takim np 4-przyciskowym możesz zaprogramować sobie pod 1 guzikiem włącz. i wyłącz. całego alarmu. Wtedy jak stoisz pod domem alarm piknie tak jak samochód... dał znać że np. uzbroił się. Na np. innych przyciskach robisz funkcje otwierania bramy, garażu albo zaświecania świateł na podjeżdzie. Przyciski działają na 3 sposoby... Tzn. aktywny kiedy naciśniesz, aktywny kiedy trzymasz albo aktywny imulsowo. Więc teoretycznie 1 przycisk może obsługiwać 3 funkcje - kwestia zapamiętania i nie pogubienia się.

A centralę CA10 możesz "dzielić" na 4 strefy... tzn. śpiąc na górze możesz załączyć alarm w wiatrołapie, w kotłowni i garażu... a siedząc z tyłu domu na tarasie możesz wlączyć np czuwanie w garażu tylko. Wszystko to programujesz do woli. Piloty działają na zmiennym kodzie - czyli tak jak w samochodach. Teoretycznie każdy kod jest niepowtarzalny i nawet zeskanowanie ich nic złodziejowi nie da. Co nie znaczy, że alarm domowy jaki by nie był, dla zawodowca to drobiazg. Aha, ie robiłem tez sygnalizatora wewnętrznego. Mamy taki w firmie i znam ten ból... dla uszu:) One dają dźwięk na granicy bólu i dlatego gdyby np małe dziecko było w jego pobliżu mógłby być problem. A wg mnie, alarm ma wyć na zewnątrz a nie wewnątrz.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit, to robił mi gość bez fakturek itd. Materiały trochę poniżej cen z allegro.

Piloty są różne, tzn 1,2,3 i 4 przyciskowe. Ale to chodzi o to ilu kanałowe itd... W takim np 4-przyciskowym możesz zaprogramować sobie pod 1 guzikiem włącz. i wyłącz. całego alarmu. Wtedy jak stoisz pod domem alarm piknie tak jak samochód... dał znać że np. uzbroił się. Na np. innych przyciskach robisz funkcje otwierania bramy, garażu albo zaświecania świateł na podjeżdzie. Przyciski działają na 3 sposoby... Tzn. aktywny kiedy naciśniesz, aktywny kiedy trzymasz albo aktywny imulsowo. Więc teoretycznie 1 przycisk może obsługiwać 3 funkcje - kwestia zapamiętania i nie pogubienia się.

A centralę CA10 możesz "dzielić" na 4 strefy... tzn. śpiąc na górze możesz załączyć alarm w wiatrołapie, w kotłowni i garażu... a siedząc z tyłu domu na tarasie możesz wlączyć np czuwanie w garażu tylko. Wszystko to programujesz do woli. Piloty działają na zmiennym kodzie - czyli tak jak w samochodach. Teoretycznie każdy kod jest niepowtarzalny i nawet zeskanowanie ich nic złodziejowi nie da. Co nie znaczy, że alarm domowy jaki by nie był, dla zawodowca to drobiazg. Aha, ie robiłem tez sygnalizatora wewnętrznego. Mamy taki w firmie i znam ten ból... dla uszu:) One dają dźwięk na granicy bólu i dlatego gdyby np małe dziecko było w jego pobliżu mógłby być problem. A wg mnie, alarm ma wyć na zewnątrz a nie wewnątrz.

pozdrowionka

 

Luk wielkie dzieki. A możesz dać namiary na tego goscia?. Może u mnie też by zrobił, w końcu nie ma tak daleko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello:)

czujek mam w sumie 10 albo 11. Są umieszczone tak aby było dobrze. A cz magnetycznych nie mam bo nie widzę sensu ich montować. Żaden złodziej nie będzie się męczył z forsowaniem drzwi kiedy można wejść oknem. A oknem to albo rozwali szybę albo wypcha skrzydło - najczęściej okno do wymiany. Wiec skoro już ktoś pojawi się w oknie czy drzwiach to zadziała czujka sufitowa więc jedna cholera. Kontaktron uruchomi alarm w momencie uchylenia okna albo drzwi ale tak czy inaczej będzie ono i tak już uszkodzone.

Mam znajomego instalatora z wieloletnim doświadczeniem i jak mi powiedział jakie sposoby mają złodzieje na rozbrojenie takich alarmów to szok:) Lepiej ubezpieczyć dom a alarm mieć jako straszak na przypadkowych złodziejaszków.

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może znajdzie na forum ktoś kto buduje Virgo II w województwie lubelskim ewentualnie mazowieckim (okolice Warszawy -Siedlcec). Jestem początkująca na forum i jeszcze nie bardzo się orientuję więc będę wdzięczna za waszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...