Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piotr jesli ta uwaga byla do mnie to ja nie powiedzialem ze mi sie nie podoba, tylko zapytalem czy seta jest zadwolony a to roznica wiec ty nie podnos cisnienia. Czytaj posty. Chodzi na forum wlasnie o wyrazanie opinii tak by pomagac sobie nawzajem, komentowac. Seta dzieki za info :lol:

 

Moim celem nie jest wprowadzanie jakiejkolwiek zadymy do forum, tylko jakbyś teraz nie interpretował pytania w pewien sposób to oceniasz ( a widzę to po reakcji osoby pytanej) i sugerujesz opinie na którą jest już za późno.

Z mojej strony na ten temat koniec.

Skoncentrujmy się na technice a ocenę estetyki pozostawiajmy dla siebie chyba że jest ona jednoznaczna i pozytywna wtedy warto to zaprezętować na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie i Czaguzie - to Virgo I. czaguz - suszarnia i pralnia jest na dole. Więc komunikaca...jest naturalna :-). PCiepła zajmuje minimalna przestrzeń, stąd ok. 8 m2 zostało nam na suszarnię.

 

Seta21 my tu gadu gadu a ja dopatrzyłem się u ciebie urządzenia jakim jest pompa ciepła opisz to proszę dokładniej, chodzi mi jaki system poboru energii masz zainstalowany ( Kolektor gruntowy, Sondy pionowe, Woda gruntowa, bo zbiornika wodnego na zdjęciach nie widzę). Zglądałem na stronę firmy Nibe i zaintrygował mnie ten system. Jak wcześniej pisałem jestem na etapie stanu surowego zamkniętego i następnymi etapami będzie instalacja elektryczna i grzewcza, obserwując galopujące podwyżki gazu widzę tu alternatywę. W moich dotychczasowych planach głównie do ogrzewania ma być piec gazowy, wspierany przez kominek z płaszczem wodnym i pod znakiem zapytania stoją kolektory słoneczne. Powiedz jaki jest koszt takiej instalacji, czy jest to jednorazowa inwestycja, czy są jakieś koszty bieżące. Z tego co piszesz to mieszkasz już 7 miesięcy więc możesz już powiedzieć jak system się sprawuje.

 

 

http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomalutku zamykam swoją chatkę... :D

Wczoraj wstawili brame, w poniedziałek będą okienka a w czwartek drzwi wejściowe.

No i w końcu będę miała to o czym od dawna marzyłam..... Klucze do własnego domu :D :D :D :D

nadchodzi tez pomału wiekopomna chwila czyli podłączenie prądu. Jak to jest, tak prosta rzecz a moze tak cieszyć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pomalutku zamykam swoją chatkę... :D

Wczoraj wstawili brame, w poniedziałek będą okienka a w czwartek drzwi wejściowe.

No i w końcu będę miała to o czym od dawna marzyłam..... Klucze do własnego domu :D :D :D :D

nadchodzi tez pomału wiekopomna chwila czyli podłączenie prądu. Jak to jest, tak prosta rzecz a moze tak cieszyć... :)

 

Hej Edyta, gratulacje! Juz duży etap za Wami. Jak już dom zamknięty, możesz otworzyć kluczem, uchylić okna- to już dom a nie "budowa". Może to trochę babskie myślenie ale ja właśnie tak czułam. Od tego momentu mówiłam "Jedziemy do domu" a nie "Jedziemy na budowę".

 

My cały czas szukamy fachowca od ogrodzenia, który by zrobił dobrze a nie zdarł kasy. Ostatni przy zrobieniu wyceny na zrobienie 22 m ogrodzenia policzył nam w pozycji - wywiezienie śmieci po skończeniu pracy - 1500 zł!!! To więcej niż kosztowało nas wywożenie śmieci w kontenerach podczas całego budowania domu.

 

Tak, że mimo, że już mieszkamy dalej walczymy :D

 

Pozdrowienia zimowo-wiosenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Virgowiczów.

Seta wspomniał że ma pompę ciepła, widzę że Piotr też jest zainteresowany tematem. Ja wczoraj rozmawiałem o tym ze znajomym i wspomniał mi że na ten rodzaj ogrzewania można otrzymać bezzwrotną dotację unijną- wiecie coś na ten temat?... jutro będziemy walczyć z centralnym odkurzaniem.

 

Pozdrawiam wszystkich:

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwonilem nawet do NFOŚ i powiedzieli ze zdanych dotacji nie daja. Nalezy sie pytac w gminie swojej ale to raczej ciezki temat.Ale moze dotacje unijene? Tylko nie wiem gdzie sie pytac. Ja tez sie interesowalem pompa ciepla ale to ok 45 tys + podlogówka. No i pewnie ok 2500 zl za prad. Wiec chyba, przynajmniej jak na nasze mozliwosci za duuuuzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Virgowiczów.

Seta wspomniał że ma pompę ciepła, widzę że Piotr też jest zainteresowany tematem. Ja wczoraj rozmawiałem o tym ze znajomym i wspomniał mi że na ten rodzaj ogrzewania można otrzymać bezzwrotną dotację unijną- wiecie coś na ten temat?... jutro będziemy walczyć z centralnym odkurzaniem.

 

Pozdrawiam wszystkich:

 

Adam

 

To jak już zamówisz to pochwal się: co, za ile i gdzie kupujesz bo na centralny odkużacz jestem zdecydowany i dzięki wszystkim którzy zamontują wcześniej dowiem się jakie są zalet i na co trzeba uważać.

 

http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwonilem nawet do NFOŚ i powiedzieli ze zdanych dotacji nie daja. Nalezy sie pytac w gminie swojej ale to raczej ciezki temat.Ale moze dotacje unijene? Tylko nie wiem gdzie sie pytac. Ja tez sie interesowalem pompa ciepla ale to ok 45 tys + podlogówka. No i pewnie ok 2500 zl za prad. Wiec chyba, przynajmniej jak na nasze mozliwosci za duuuuzo.

 

Dowiadywałeś się już gdzieś że konieczna jest podłogówka bo ja zamieżam pomieszać podłogówke z kaloryferami. A co do ceny jest drogo ale ostatnio gaz idzie tak do góry i ewentualnie jest szansa że wielki brat z za buga zacznie się bawić kurkiem to moze być jazda, z pożądnym drewnem na opał też jest ostatnio krucho (ale kominek ma mieć bardziej przeznaczenie weekendowe w moim przypadku). Mnie to zinteresowało jako nowinka techniczna bo coś obijało mi się o uszy ale nigdy nie drążyłem tematu ale teraz warto. Czekam na odzew Wojtaka "seta21" żeby coś poopowiadał o tym jakie ma wrażenia

 

http://foto.onet.pl/fzjhx,kyawrc89ay4x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo.Czagus niezły pomysł z ta sauna ale niewiadomo jak potem z wilgocia w domku bedzie.ja bym nie ryzykowala.ale tak jak piszesz nalezy poczytac fachowa literature na ten temat i rozwiac watpliwosci.ja myslalam o mini silowni w suszarni,ale na razie mamy inne wazniejsze wydatki.mam pytanie,jak rozwiazaliscie temat puszek wentylacyjnych w pokojach?Moj maz mimo ze dzis niedziela walczy na budowie.Podobno dzis zapale swiatla w pomieszczeniach wlacznikami,hurra!!!!!!i znow jakis etap za nami.G-unit zgubilam twoj adres email,nie moge ci odpisac.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejo.Czagus niezły pomysł z ta sauna ale niewiadomo jak potem z wilgocia w domku bedzie.ja bym nie ryzykowala.ale tak jak piszesz nalezy poczytac fachowa literature na ten temat i rozwiac watpliwosci.ja myslalam o mini silowni w suszarni,ale na razie mamy inne wazniejsze wydatki.mam pytanie,jak rozwiazaliscie temat puszek wentylacyjnych w pokojach?Moj maz mimo ze dzis niedziela walczy na budowie.Podobno dzis zapale swiatla w pomieszczeniach wlacznikami,hurra!!!!!!i znow jakis etap za nami.G-unit zgubilam twoj adres email,nie moge ci odpisac.Pozdrawiam

mój adres to [email protected]

czekam na fotki i odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można zrobić wyprowadzenie wentylacji do kominka wentylacyjnego dachówkowego. U nas miejsce na saune jest profilaktycznie zostawione w łazience przy sypialni, na oryginalnym rzucie to pomieszczenie 2/4. Widziałem taką 2-osobową saunę zrobioną pod skosami... super sprawa. Może za 20 lat się dorobimy...;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello,wracajac do tematu sauny,my czaimy sie na prysznic z sauna i hydromasazem.W sumie mamy juz wybrany i jutro najprawdopodobniej jedziemy go kupic.Mysle ze na nasze potrzeby starczy-ja nie lubie sauny osobiscie,wiec korzystac bedzie tylko moj maz.Poza tym na budowie chwilowy zastój,prad oczywiscie gotowy!!!!!żaroweczki juz swieca. :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...