Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

Czy orynnowanie (chodzi mi o spusty) robiliście tak, jak w projekcie czy coś zmienialiście?

My na Virgo II z podwójnym garażem mamy rury spustowe tylko z boków budynku - tak sobie wymyślili nasi dekarze: dwie rury spustowe na ścianie garażu (na początku i końcu), 3 na przeciwnej ścianie domu - tej z wykuszem (jedna na wykuszu i po jednej na ścianie kuchni i salonu). Jest jeszcze jedna rura spustowa na ścianie gabinetu (za garażem - blisko krawędzi tarasu). Wydaje mi się, że takie rozwiązanie nie jest najlepsze - cała woda z połaci frontowej (tej nad bramą garażową) musi popłynąć za róg domu aby wlecieć do rury spustowej. Przy obfitych deszczach robi się fontanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
kto z państwa pamięta ksztował dach tzn.więzba dachowa i odeskowanie proszę chociaż o pzybliżoną kwotę??pozdrwiam

 

To bardzo zależy od regionu Polski. Ja buduję się w Świnoujściu. Za samą więźbę dałem 15 tys. zł. W jej skład wchodziły również łaty i kontrłaty. Odeskowania nie robiłem, bo kryłem membraną wysokoparoprzepuszczalną i dachówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Widzę, że już tu prawie nikt nie wchodzi. Zapracowani? No ale może ktoś sobie przypomni o tym forum jeszcze.

Mam pytanie do wszystkich, którzy mają już centralne ogrzewanie w domu. Czy stosowaliście regulatory temperaturowe we wszystkich pomieszczeniach, tak by indywidualnie ustawiać odpowiednią temperaturę? Jak to się sprawdza? Jak podniosło koszt wykonania c.o.? Jaki ma to wpływ na oszczędności w ogrzewaniu? Dziękuję z góry za każdą konstruktywną informację. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do wszystkich, którzy mają już centralne ogrzewanie w domu. Czy stosowaliście regulatory temperaturowe we wszystkich pomieszczeniach, tak by indywidualnie ustawiać odpowiednią temperaturę? Jak to się sprawdza? Jak podniosło koszt wykonania c.o.? Jaki ma to wpływ na oszczędności w ogrzewaniu? Dziękuję z góry za każdą konstruktywną informację. :-?

Koszty ogrzewania przede wszystkim zależą od zapotrzebowania na ciepło danego domu. Czyli od tego jaką temperaturę się utrzrymuje w domu i jak jest on szczelny i ocieplony. Jakość okien, izolacji ścian, balkonów (!!), izolacji dachu, podłogi na gruncie, fundamentu, sposób wentylacji - wszystko to decyduje o końcowym efekcie.

Ja u siebie na wszystkich kaloryferach zainstalowałem głowice termostatyczne - koszt około 1200 PLN na dom - to pozwala na dosyć precyzjną regulację temperatury w jkażdym pomieszczeniu a co za tym idzie oszczędności na ogrzewaniu tych pomieszczeń, które nie musza być dogrzewane do 21oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Witam

Jestem na etapie wyboru projektu domu- trudna sprawa :wink:

Spodobał mi się projekt Virgo ale po przeczytaniu postów z forum już sama nie jestem pewna. Czy mógłby mi ktoś przesłać fotki zrealizowanego projektu?

Najbardziej ciekawią mnie wnetrza- zwłaszcza kuchnia :wink:

Pozdrawiam i dziękuję z góry

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!!nie wiem czy jeszcze ktoś mnie tu pamięta.Dawno nie zaglądałam,urodziłam w tym czasie synka.Rodzinka powiększona więc pora przyspieszyć wykańczanie domku.

Pewnie większość ze "starych"forumowiczów dawno mieszka w swoim gniazdku,my z braku funduszy przystanęłiśmy ale znowu ruszamy :D

W tym miesiącu zaczynamy ogradzać działke.Mamy kupione płoty panelowe na boki,z przodu stoją już słupki i dojdzie płot kuty :D

Wewnątrz chcemy ruszyć jesienią z ogrzewaniem,na pewno kominek z płaszczem wodnym.Zastanawiamy się nad wkładem,co proponujecie?zwykły standart kwadrat czy może wypukły lub pryzma?

Stara gwardia odzywajcie się i wklejajcie fotki :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

UWAGA![/b]Mam do sprzedania kompletny projekt Virgo z pracowni Dobre Domy. Projekt Virgo podstawowy (schody zwykłe, nie kręcone) lustrzane odbicie z pojedynczym garażem. Projekt zakupiony oczywiście w pracowni, zawiera 4 egzemplarze projektu, egzemplarz materiałów pomocniczych oraz dodatkowo kosztorys.

Zakupiłam projekt jakiś czas temu, ale niestety ze względu na zmianę miejsca pod dom, musiałam z bólem serca kupić inny, bardziej dostosowany do nowych warunków .Ale nie jest taki jak Virgo...:(

 

Cena projektu oczywiście korzystniejsza niż w pracowni, do negocjacji.

Moje namiary 665 511 156. Sprawa pilna!

 

Pozdrawiam wszystkich budujących swoje wymarzone domki :) Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

Część z Was polecała poprowadzenie rur dopowietrzających np do spiżarki. Mam pytanie: na jakiej głębokości powinny one być umieszczone w ziemi by spełniały swoją rolę?

Tzn żeby w zimie leciało z nich ciepłe a w lecie zimne powietrze?

Interesuje mnie minimalna głębokość.

Pozdrawiam

Martyna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...