Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt VIRGO pracownia DOBRE DOMY (DOMUS)


Recommended Posts

:( widze, że wątek się urwał....szkoda bo my właśnie zaczynamy budowę Virgo II z poj. garażem. Za nami już fundamenty, teraz kładą bloczki a pod koniec tygodnia ruszają mury. Plan na ten rok to parter i strop. Mam taką nadzieję, że ktoś jeszcze odwiedza ten wątek tylko może się ukrywa tak jak ja do tej pory:)

Pozdrawiam

Martyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej

 

napisz gdzie budujecie

 

ja tez na to forum zawitałem chyba ze 3 lata temu, ale droga do własnego domu nie jest prosta, działke kupilem 2 lata temu, taką zeby virgo II z podw. garazem nie zajęlo całej działlki, kupiłem wtedy tez projekt, rok temu miałem zacząć ale podłączenie mediów mi sie przeciągneło, dopiero w te wakaje udało się sfinalizować, czekam jeszcze na prąd własny ale poki co mam od sąsiada. Mam adaptacje projektu, z drobnymi zmianami (wyrównanie podlogi w lazience na poddaszu i sciana kolanowa 65cm, 4 okna dachowe nad schodami). Czekam już tylko na pozwolenie i tez mam nadzieje przed mrozami zrobić fundament, a po nowym roku ostro do przodu (drugie dziecko w drodze więc potrzeba przestrzeni :-))

 

piszcie jak Wam idzie, ja tu zaglądam raz po raz. My budujemy w Bydgoszczy. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
. Mam adaptacje projektu, z drobnymi zmianami (wyrównanie podlogi w lazience na poddaszu i sciana kolanowa 65cm, 4 okna dachowe nad schodami).

 

A możesz napisać pare słow konkretnie o tych zmianach? Ścianka kolankowa 65 cm? Nie mam przed sobą projektu, ale robiąc tak, jak projektant wymyślił - wychodzi ok. 90 cm już po zabudowie.

 

I gdzie chcesz dać cztery okna nad schodami, na klatce tam, gdzie obecnie są dwa? Przecież cztery - nie ma opcji - nie zmieszczą się.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , czy kominek z płaszczem to będzie jedyne źródło ciepła u Ciebie?

 

też jakiś czas temu miałam faze na ten typ kominka , ale mam dwa piece gazowy kondensacyjny i węglowy defro, i stwierdziłam, że kominek z płaszczem wodny przeniesie moje palenisko z kotłowni do salonu i zrezygnowałam i nie żałuję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!dawno mnie też tu nie było!!!U nas mury prawie stoją tzn dół i strop zalany teraz czekamy tylko na fachowców aż zrobią poddasze,my ścianę kolankową będziemy podnosić o dwa ytogi i szychtę cegły bo tak dużo osób zrobiło i są zadowoleni jeśli ktoś chce zobacztć fotki to zapraszam na super stronkę http://www.extradom.pl warto się zalogować bo tam są różne fotki virgo i można również wiele się dowiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ściankę podniesiemy o 40 cm bo murarz nam powiedzial ,że tam jako tako ściany kolankowej nie ma więc troszkę nas to przeaziły te skosy i że za wiele nic się nie ustawi a ty masz wg projektu???Poza tym ludzie również twierdząm że warto troszkę podnieść a co do okien to zmienimy je z 160 na 140 podobno wystarczą/..masz jakieś fotki??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murarz się myli... albo spojrzał tylko na obniżoną część budynku. Z tego, co pamiętam - tam, gdzie jest suszarnia i łazienka (a także w holu, ale to wynika z wykuszu pod nim) - faktycznie nie ma ścianki kolankowej jako takiej. Natomiast w sypialniach oczywiście, że jest - zdaje się, że ma ona ok. 50-60 cm, ale dokładnie już nie pamiętam. Jest to na rzutach. Oczywiście to, że ścianka jest w takiej wysokości sprawia, że następnie będzie obudowana i u mnie po takiej obudowie wyszło - już nie pamiętam, ale dzisiaj sprawdzę - ok. 70 cm albo 90 cm od ziemi do skosu.

 

To znaczy, uściślając - tam, gdzie nie ma ścianki kolankowej można było zrobić obudowę z kg bliżej krańca stropu, czyli ścianka byłaby niższa. To już jednak sprawa proporcji i wygody (za niska też nie może być, bo przecież nikt nie będzie na kolanach chodził do szafek) - mniejsze pomieszczenie, wyższa ścianka i odwotnie, większe pomieszczenie, niższa ścianka.

 

Tam, gdzie był mur jako ścianka kolankowa, na to poszła od razu płyta i tutaj wyszło (bo przecież skosy są docielone, więc odstają) własnie albo 70 albo 90 - sprawdzę, dam znać.

 

Zdjęcia mogę dać, ale za pare dni.

 

A więc myśmy nie podwyższali ścianki, pokoje wyszły na prawdę duże. Oczywiście - gdyby skosy były wyższe, może i byłoby wygodniejsze np. wstawanie z łóżka, o ile ono znajduje się bezpośrednio pod najniższym skosem. Tu się muszę zgodzić. Ale to tylko kwestia przyzwyczajenia. W żadnym wypadku nic złego się nie dzieje.

 

Poważniejsza sprawa to kwestia okien - wiem, że wiele osób dało 140. Nie widziałem, więc nie wiem, jak ze światłem. U nas jest 160 i - po pierwsze - pasują do proporcji dachu, po drugie - na poddaszu jest bardzo jasno.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ścianki kolankowej to jeszcze przedyskutujemy z murarzem czy się nie pomylił bo połapać się w projekcie to trzeba chyba skończyć budowlankę hihi a co do okien to czytałam dużo ,że sporo osóc wstawiło okna dachowe mniejsze na 140 i jest podobno ok ,my chyba jeszcze dwa zlikwidujemy ,chodzi mi o suszarnię myślę,iż jedno tam wystarczy i w pokoju tym największym zrobimy garderobę więc tam arczej okno nie będzie mi potrzebne ale to wszystko wjdzie w trakcie, jak będziesz miał chwilkę to wrzuć fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Jestem tutaj poraz pierwszy, ale od dawna interesuje mnie projekt VIRGO II Z PODWÓJNYM GARAŻEM

 

Mamy wybór albo sprzedać działkę i rozglądać się za mieszkaniem albo wybudować dom i właśnie VIRGO II

 

Dlatego mam pytanie czy ktoś jakoś niedawno wybudował ww dom albo ma kosztorys ponieważ nie wiem jaka będzie mniej więcej różnica cenowa pomiedzy domem a mieszkaniem..

 

Dodam, że mieszkam na pomorzu

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kosztorys to rzecz względna - poczytaj pierwsze wpisy na tym forum. Dom można postawić taniej i drożej (i nie chodzi o wykończenie). Napisz, ile planujesz środków włożyć w budowę, a my napiszemy, czy to ma sens. I do jakiego etapu chcesz wybudować na środki, które podasz.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie miałabym gdzieś około 500-600 tys.

 

Ale myślę, że ta kwota pozwoli na na częściowe wyposażenie domu...

 

I raczej nie chciałabym wybudować z tańszych materiałów, żeby mi po kilku latach coś odleciało

 

Wydaje mi się, że lepiej przy samej budowie więcej wydać, żeby potem nie dokładać do chwilę

 

Jak myślisz?

 

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia ilustrujące ściankę kolankową u mnie.

 

Poniżej łazienka i podwyższona obudowa ścianki przy oknach (ale tylko obudowa) zgodnie z sugestiami glazurników:

http://www.ochrona-men.pl/downloads/laz.jpg

 

A tutaj pokój największy na poddaszu, widać grzejnik o wys. 50 cm, przyłacza ok. 15 cm nad podłogą:

 

http://www.ochrona-men.pl/downloads/pok.jpg

 

***

 

Sorry za jakość zdjęć, ale to tylko komórka.

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał dziękuję bardzo za zdjęcia ,faktycznie ścianka kolankowa jest nie wiem już sama o co chodziło murarzowi ,ale będziemy z nim rozmawiać ,troszkę mnie przeraża zdjęcie tego największego pokoju bo jak widać to nie jest on wcale taki duży ale może to złudzenie,byłabym wdzieczna jakbyś porobił inne zdjęcia ,innych pomieszczeń ale i tych na dole przesłał na maila [email protected],pozdrwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...