Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie aktualnie najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w CHF ??


Recommended Posts

Witam,

 

 

gdzie aktualnie najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w CHF ? Wiem, wiem, że EXPANDER, że INTERNET, że BIEGANIE PO MIEŚCIE, NAŚCIE SPOTKAŃ ichniejszymi magikami....

 

Ale tak na skróty... gdzie aktualnie najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w CHF ?

 

 

Proszę o Wasze opinie. może ktoś jest aktualnie na czasie ?

 

Pozdrawiam,

 

kocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kredyt w CHF w Nordea Bank. Zanim podjęliśmy z mężem decyzję przeanalizowaliśmy ogromne ilości ofert...odbyliśmy kilkanascie spotkań, rozmów ( na poziomie dyrektora a nie pani z "okienka") ;) expandera wykluczyliśmy na początku za to, że pobierają 100 zł za przygotowanie oferty. Byliśmy w open finance, pani była nawet OK ale przygotowała nam ofertę z "lekkim" naciskiem na dom bank. Odpadła. No i zaczęło się :)

Byliśmy w GE Money-wszystko na pierwszy rzut oka super. O prowizji, 10% odsetek gratis ( bzdura !!!! )- za to :

1) obowiązkowe ubezpieczenie, które zastępuje faktycznie prowizję jaka jest w innych bankach z tą "tylko" różnicą że normalną prowizję płacę raz, a to ubezpiecznie jest doliczone do kwoty kredytu co wiąże się z wiekszymi odsetkami

2) oprocentowanie wcale nie rewelacyjne

3) zero elastyczności i indywidualnego podejścia do klienta

4) zbyt duże różnice kursowe pomiędzy kupnem a sprzedażą waluty co drastycznie odbija się na wysokości raty !!! Nie wszyscy kredytobiorcy zwracają na to uwagę, niestety

Po drodze był też BPH ( zbyt duże oprocentowanie i nieatrakcyjne warunki) Było też PKO BP.

Ostatecznie wzięlismy kredyt w Norea Bank. Powód ? Elastyczne podejście do klienta, prawdziwie wynegocjowane warunki ( obniżona znacznie prowizja i oprocentowanie), zero kłopotów z wypłatą kolejnych transz, 50% wartości w rachunkach. Ubezpiecznie na wypadek śmierci zupełnie gratis !!! :) Jak na razie same plusy:) Nie mogę zapomnieć o wyjątkowo miłej obsłudze ;) Szczerze polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim banku(PKO BP) ,ale dopytywałem sie w różnych i zauważyłem "drobiazg" : większość banków żąda niezależnych rzeczoznawców (koszt ok. 800zł) oraz ubezpieczenia na życie (koszt dodatkowo do raty na m-c od 120 zł) - co jednak podnosi całkowity koszt obsługi kredytu. W PKO można negocjować kwotę prowizji ,oraz oprocentowanie(z tym gorzej).

Druga sprawa ,że PKO do końca lipca ma promocję(przedłużoną z czerwca i maja). Opłaca się pójść do agencji (nie trzeba wystawać w kolejkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pko nie wymagali od Ciebie ubezpieczenia na życie? Dostałem od nich dość ogólną ofertę, gdzie piszą, że mogą żądać ubezpieczenia.Oprocentowanie mają od 1,2%+wibor, myslisz, że są szanse na 1% (ponad 70% wkładu własnego).

od innych być może atrakcyjniejszych na pierwszy rzut oka ofert róznią się własnie oprocentowaniem. Inne banki dają na 1%, ale tak jak zauważyłeś żądają np wyceny przez rzeczoznawcę itp obocznych opłat.W przypadku niweilekiej kwoty może te 0,2% nie jest tak istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem tydzień temu i o żadnym ubezpieczeniu (oprócz ubezpieczenia domu i ewentualnie kredytu do czasu ustanowienia wpisu w hipotece) nie było mowy. Co do procentów to mnie one nie interesują. Idę do banku i pytam "chcę xxx zł - ile zapłacę raty wraz z odsetkami i o ile w sumie przepłacę kredyt" - bo z tymi procentami to jest różnie (a zwłaszcza z "punktami procentowymi"). Na tej podstawie określam (oczywiście dodając koszt wyceny,prowizji,opłat dodatkowych) rzeczywisty koszt kredytu.

Co do PKO ja piszę o BP a nie SA(czyli żubrzyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak np BPH i Millekredyt oraz Ge suma sumarum wychodzili ociupinkę drożej.

Np kr. na 100tys zł w chf rata pełna w pko jakieś 550 zł/20 lat a u innych 490+ubezpieczenie 125 czyli razem 615.

Oczywiście info może byc niepełne bo mam 80% zaawansowania budowy no i przez to niższe oprocentowanie.

Jak możesz to wejdź na gg 7655876 i pogadaj z moją żoną ona jest obcykana w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kredyt w CHF w Nordea Bank. Zanim podjęliśmy z mężem decyzję przeanalizowaliśmy ogromne ilości ofert...odbyliśmy kilkanascie spotkań, rozmów ( na poziomie dyrektora a nie pani z "okienka") ;) expandera wykluczyliśmy na początku za to, że pobierają 100 zł za przygotowanie oferty. Byliśmy w open finance, pani była nawet OK ale przygotowała nam ofertę z "lekkim" naciskiem na dom bank. Odpadła. No i zaczęło się :)

Byliśmy w GE Money-wszystko na pierwszy rzut oka super. O prowizji, 10% odsetek gratis ( bzdura !!!! )- za to :

1) obowiązkowe ubezpieczenie, które zastępuje faktycznie prowizję jaka jest w innych bankach z tą "tylko" różnicą że normalną prowizję płacę raz, a to ubezpiecznie jest doliczone do kwoty kredytu co wiąże się z wiekszymi odsetkami

2) oprocentowanie wcale nie rewelacyjne

3) zero elastyczności i indywidualnego podejścia do klienta

4) zbyt duże różnice kursowe pomiędzy kupnem a sprzedażą waluty co drastycznie odbija się na wysokości raty !!! Nie wszyscy kredytobiorcy zwracają na to uwagę, niestety

Po drodze był też BPH ( zbyt duże oprocentowanie i nieatrakcyjne warunki) Było też PKO BP.

Ostatecznie wzięlismy kredyt w Norea Bank. Powód ? Elastyczne podejście do klienta, prawdziwie wynegocjowane warunki ( obniżona znacznie prowizja i oprocentowanie), zero kłopotów z wypłatą kolejnych transz, 50% wartości w rachunkach. Ubezpiecznie na wypadek śmierci zupełnie gratis !!! :) Jak na razie same plusy:) Nie mogę zapomnieć o wyjątkowo miłej obsłudze ;) Szczerze polecam :)

 

Ja też jestem z nich bardzo zadowolona :D Mogę się podpisać pod Twoim postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Banku Ochrony Środowiska jest korzystny kredycik w CHF. Przez caly okres kredytowania 1% marży banku, co daje oprocentowanie na dzien dziesiejszy okolo1.78%. Biora za to za rozpatrzenie wniosku chyba cos kolo 100PLN, 0.07 od nadplaconej kwoty przy wczesniejszej splacie (lub naplatach raty) - to minusiki. 1,5% prowizji przy udzieleniu. Obecnie to chyba najlepsza oferta na rynku ze wzgledu na oprocentowanie.Wlasnie czekam na decyzje kredytowa :D Podobno Raiffaisen (czy jak to sie tam pisze) Bank ma miec tez cos podobnego wkrotce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baba budowniczy-dzięki :) prawda że to najlepszy bank ? ;)

 

sfrog- niestety to nie jest taka rewelacyjna oferta ( z tego co ja się orientuję). czy przyjrzałeś się kursom w tym banku?? są tragicznie niskie, a różnica między kupnem a sprzedażą wynosi nieraz 0,12 zł !! policz ile przepłacasz na jednej racie !

A wracając do Nordeii- ja u nich też mam oprocentowanie 1,7% :) i nie biorą kasy przy wczesniejszej spłacie kredytu a prowizję za udzielenie kredytu wynegocjowałam do 1% :) Są naprawdę elastyczni, choć wydaje mi się że to zależy też od tego na jakiego czlowieka w tzw "okienku" się trafi :)

Aha, i to wszystko przy 20% wkładzie własnym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy korzystny,ale napiszę bo kredyt świeżutki jeszcze-wczoraj dostałam pieniądze na konto i jestem przez chwilę bogata.Załatwiałam to przez Expandera(zrobili wszystko,ja się tylko podpisywałam i nie pobrali za to żadnej opłaty)Bank Millenium,60,000 w CHF na 20 lat,oprocentowanie bodajże na dzień dzisiejszy 2,35%.W tej chwili rata wynosi ok.325 zł.Do tego doliczyć trzeba ubezpieczenie na życie-teraz 21 zł miesięcznie,ale maleje wraz ze spłatą kredytu,ubezpieczenie nieruchomości od ognia itp-100 rocznie,prowizja 1% czyli 600 zł,no i ubezpieczenie do czasu ustanowienia hipoteki-42zł./mies.Wycena nieruchomości na koszt banku.Nie jest chyba żle,zważywszy na to że nie mieliśmy dużego wyboru.Inne banki którymi bylismy zainteresowani odmówiły nam ze wzgledu na wiek mojej babci,która musiała być współkredytobiorcą jako główny najemca wykupowanego tym kredytem mieszkania komunalnego.Nie wiem właściwie dlaczego ten wiek ma dla banku takie znaczenie,jest hipoteka jako zabezpieczenie a poza tym umrzeć można w każdym wieku.Mam nadzieje że będę zadowolona z millenium i że szczęśliwie doczekam do spłaty kredutu-jeszcze tylko 240 rat,haha!Zyczę trafnego wyboru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...