Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SCHODY Z NIERDZEWKI - KTO MA ? JAKIE UWAGI ? ILE KOSZTUJĄ ?


Recommended Posts

Witam,

 

podobają nam się schody z nierdzewki, tzn. schody ażurowe, konstrukcja z rur ze stali nierdzewnej, stopnice drewniane (bukowe). Poręcz z poziomych cienkich rurek ze stali nierdzewnej, pochwyt dreniany.

 

Za takie schody proste na 1 kondygnację + 5,2 mb poręczy gentelman woła 17 tysiaków.

 

CO WY NA TO ? Czy takie cuda MUSZĄ AŻ TYLE KOSZTOWAĆ ?

 

Jakie są Wasze doświadaczenia? Buduję na Śląsku.

 

Pozdrawiam,

 

kocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobają nam się schody z nierdzewki, tzn. schody ażurowe, konstrukcja z rur ze stali nierdzewnej, stopnice drewniane (bukowe). Poręcz z poziomych cienkich rurek ze stali nierdzewnej, pochwyt dreniany.

 

Za takie schody proste na 1 kondygnację + 5,2 mb poręczy gentelman woła 17 tysiaków.

 

CO WY NA TO ? Czy takie cuda MUSZĄ AŻ TYLE KOSZTOWAĆ ?

 

Mam podobne doświadczenia - tylko schody chcemy na konstrukcji stalowej lakierowanej na czarny mat.

"Miły pan" zaproponował nam 12 tys za konstrukcję schdów 2 biegowych ze spocznikiem i barierkami

(bez stopnic i spocznika).

 

Poszukiwania tańszego wykonawcy niewiele dały - więc zainwestowałem w siebie ;). Podliczyłem koszty

materiału i wyszła mi marża "miłego pana" na poziomie powyżej 200% :o Narzędzia już kupiłem,

materiał przyjedzie w poniedziałek i ruszam z budową samodzielnie.

Pewnie gdyby to miała być nierdzewka bym się nie zdecydował, ale zwykłe "żelastwo" więcej

wybacza - a potem lakier wszystko przykryje ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie szesnaście stopni bukowych (4 cm barwione na jatoba), poręcz cienkie rurki nierdzewne (poziomo 3 szt), pochwyt drewno - nierdzewka (mieszany, drewno, a przy słupkach pionowych nierdzewka), do tego 5 mb balustrady - jak poręcz.

 

Stopnie szerokości 25,5 cm.

 

Drogo, czy musi tak być???

 

kocza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak: aby zrobić schody, zwłaszcza drewno/kwaska potrzeba więcej informacji. Niestety na forum można sobie pogadać, a prawda okazuję się dobiero jak inwestor przedstawi dokładnie to co sobie wyobraża. Jeżeli jest to coś "innego" to rozmowa o kosztach tylko z osobą która jest to wstanie zrobić, Nie pomogą porównania, niektóre pomysły kosztują, pytanie tylko czy stać nas na to. Pewnie nie pomoglem, ale wiem co oznacza odstępność od "normy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...