Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dziennik Anpiego


Recommended Posts

11 września 2006

 

Deska barlinecka kupiona, jest śliczna. Mamy już też płytki na dolną łazienkę, kotłownię, kuchnię, wiatrołap i hol. Jeszcze tylko górna łazienka i balkon. Kafelkarz wchodzi niestety dopiero w październiku :( Zamówiłem też oczyszczalnię ścieków, ma przyjechać za tydzień. Ale do jej montażu jeszcze przygotowany nie jestem. Jest jeszcze sporo drzew do pocięcia (bo już leżą na ziemi). Potem zaproszę pana koparkowego, żeby powyciągał korzenie, wyrównał teren i wykopał dół pod oczyszczalnię. Sprawa drzew się ciągnie, bo moja piła łańcuchowa się popsuła 2 tygodnie temu. W sobotę miałem termin odbioru, ale oczywiście jej nie było więc dostałem zwrot kasy. Tym razem kupiłem 2 razy droższego Boscha, ciekawe ile pociągnie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

14 września 2006

 

Poddasze już w zasadzie skończone. Jedyna rzecz, która została do zrobienia to wypełnienie akrylem połączeń płyt GK ze ścianami (wczoraj zabrakło akrylu, ale już dokupiłem). Ale panowie od zabudowy poddasza nie próżnują. Wczoraj zaczęli przyklejanie styropianu. W trakcie ocieplania mają jeszcze wymurować taras (40 m kw. 8)) i schody zewnętrzne. No i zrobią wylewkę na balkonie, a może ich poproszę od razu o położenie gresu

 

Dzisiaj wchodzi też kafelkarz. Niestety tylko na jeden dzień, bo całość ma robić dopiero w październiku. Dzisiaj ma położyć terakotę (turecką :lol:) na podłodze w kuchni. Zastanawiam się jednak, czy nie zlecić kafelkowania pozostałych pomieszczeń panom od poddasza i ocieplenia.

 

Aha, wczoraj zamówiłem też deski na ogrodzenie. 14 na 3,5 cm strugane i impregnowane ciśnieniowo. Koszt straszny - w sumie prawie 900 zł :o :( Ale jak trzeba to trzeba...

 

W tym tygodniu ma przyjechać kominek, pani z kratki.pl już dzwoniła. Chyba będę musiał znowu spać na budowie, dopóki kominka chociaż trochę nie obuduję. Będę chciał sam to zrobić :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze zestawienie kosztów zabudowy poddasza:

- materiały: 2640 zł (w tym schody składane na strych)

- robocizna: 2450 zł

Razem: 5090 zł

 

Powierzchnia ok. 100 m kw. wychodzi więc ok. 50 zł za metr na gotowo.

 

Ocieplenie poddasza wełną Isover 20 cm, w dwóch warstwach 15 + 5 cm kosztowało 2800 zł (robocizna w cenie zabudowy poddasza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 września 2006

 

Dom jest juz prawie cały oklejony styropianem. Panowie mieli jeszcze dzisiaj ocieplić balkon i zrobić wylewkę. Od wczoraj robią też taras i schody zewnętrzne. Wczoraj zrobili wykopy, dzisiaj zalewali betonem.

 

Glazurkarz jest umówiony dopiero na październik, ale znalazł dzień wolnego i ułożył terakotę w kuchni. Jak dzisiaj wyjeżdżałem do pracy, to zabierał się do fugowania.

 

Założyłem dzisiaj uchwyty ścienne na anteny: TV i SAT. Dzięki temu "stopa" uchwytu zostanie schowana pod ociepleniem, a na zewnątrz będzie wystawać sama rurka. Zdecydowałem się montować anteny nie na kominie, tylko na ścianach - koło okna i nad balkonem, żeby był do nich łatwy dostęp. Przewody od anten też będą szły pod ociepleniem i wchodziły przez dziury w ścianie na strych - tam będzie zamontowana zwrotnica antenowa, która rozdzieli sygnał do gniazdek we wszystkich pomieszczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 września 2006

 

Dzisiaj fotka, co prawda już nieco nieaktualna - bo tak wyglądał postęp prac przedwczoraj, dzisiaj widoczna na zdjęcia ściana szczytowa jest już ocieplona, a na balkonie położony styropian i zrobiona wylewka. Do ocieplenia została jeszcze druga ściana szczytowa, fragmenty ścian bocznych i fundament. Robią się schody i taras, za godzinę ma przyjechać grucha z betonem na fundament pod taras. Ponad ziemią będzie murowany z silki, która została. Oto stan przedwczorajszy:

 

http://budowa.fr.pl/dom112.jpg

 

A ja oczywiście siedzę w pracy do 16-tej :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 września 2006

 

Dobrze żarło, ale zdechło - jak mówi stare przysłowie pszczół. Otóż wczoraj panowie ociepleniowcy przerwali układanie styropianu na jeden dzień, żeby zrobić schody zewnętrzne. Zaszalowali, zrobili zbrojenie, o 12-tej miał przyjechać beton, żeby zalać przed weekendem. Ja sobie siedzę w pracy, a przed 16-tą dzwoni ekipa i pyta gdzie beton. Ja robię oczy jak 5 zł i dzwonię do gościa od gruchy. A ten mi mówi, że zepsuła się pompa w betoniarni i od 12-tej nie może się do mnie dodzwonić, żeby powiedzieć, że przywiezie w poniedziałek. Okazało się, że dzwoniłem do niego z pracy, a on oddzwaniał na mój numer firmowy, który działa tylko w jedną stronę - realizuje rozmowy wychodzące, a dodzwonić się na niego nie da :evil:

 

No nic, zaleją jutro. Tylko jak wtedy wejść i wyjść z domu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem trochę świeżego mięsa, czyli wczorajsze fotki :D

 

Tak wygląda jeszcze ciepła podłoga w kuchni:

 

http://budowa.fr.pl/dom113.jpg

 

Ekipa sobie zaparkowała taczkę na środku salonu :o :

(w tle widać rolety mojej produkcji na drzwiach tarasowych, to te żółte z napisem Isover)

 

http://budowa.fr.pl/dom114.jpg

 

A to już szalunek pod schody zewnętrzne:

 

http://budowa.fr.pl/dom115.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 września 2006

 

Dzisiaj nastąpiło spore zagęszczenie ludzi na mojej budowie. Ponieważ zabrakło styropianu (nie wiem, jak ja liczyłem, że się pomyliłem aż o 40 m2), panowie ociepleniowcy zabrali się za taras. Wczoraj wreszcie przyjechała grucha z betonem i zalała schody i fundament pod taras. Dzisiaj panowie murowali ściany tarasu z silki, która została mi z budowy domu. Chyba jeszcze nawet zabraknie z jedną paletę.

 

Oprócz brakującego styropianu zamówiłem też tynk - polimerowo-mineralny Weber Terranowa, w kolorze, jak mówi moja żona - "jasne kakałko" :lol: Ma być w piątek u mnie. Styropian też.

 

Tymczasem zaginął wkład kominkowy :o Zamawiałem go 31 sierpnia, miał być po 2 tygodniach. 12 września zadzwoniła do mnie pani z informacją, że wkład jest już gotowy i że będzie dzwonić jeszcze raz, żeby ustalić termin dostawy (gratisowej 8)). Ale nie zadzwoniła. Więc od soboty wydzwniam do firmy i próbuję się czegoś dowiedzieć, ale nikt nic nie wie na temat mojego zamówienia :o Dzisiaj wreszcie jakaś Pani Handlowiec popytała kolegów i koleżanki, i moje zamówienie się znalazło. Okazało się, że jeszcze muszę parę dni poczekać, bo coś tam na produkcji się popsuło i wkład jeszcze jest niegotowy. Ma być do końca tygodnia. Zobaczymy :-?

 

Wczoraj kupiliśmy też drzwi wewnętrzne - Classen, a dzisiaj wreszcie dotarła do Castoramy partia paneli, na które czekamy od kilkunastu dni. Całe poddasze, oprócz łazienki, w sumie ok. 55 m2 będzie wyłożone tym samym wzorem - klon stary Melnox.

 

No i jeszcze parę świeżych fotek:

 

Na górze ślusarze montują konstrukcję balustrady (z profili stalowych, do których będą przymocowane poziome deski o szerokości 14 cm, takie same jak w ogrodzeniu od frontu). Na dole ociepleniowcy murują taras:

 

http://budowa.fr.pl/dom116.jpg

 

A to świeżo razszalowane schody, po bokach będą jeszcze miały murki o wysokości kilkudziesięciu cm. Na wiosnę wyłożymy je gresem:

 

http://budowa.fr.pl/dom117.jpg

 

A tu ściana od strony północnej, styropianu zabrakło też na ścianie od strony zachodniej:

 

http://budowa.fr.pl/dom118.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy - mieliśmy dzisiaj ZALANIE :o

Otóż, przyjeżdżamy z żoną na budowę, panowie ociepleniowcy pracują, ślusarze też, więc idziemy się przebrać, co by posprzątać trochę drzew. Wchodzimy do kuchni, a tam wielka kałuża na samym środku świeżo wykafelkowanej podłogi :x Skąd ta woda? Rozglądam się, nasłuchuję i nic nie widzę. Gdy jednak podszedłem do rurek, które mają doprowadzać wodę do zlewozmywaka, a na razie są wkute w ścianę i zatkane takimi kolorowymi zakrętkami i wtedy zauważyłem, że spod jednej z tych zakrętek tryska woda, ale minimalnie, tworząc taką "mgiełkę" jak rozpylacz. Dlatego nie było widać śladów na ścianach, ale na podłodze się przez noc zebrało. Zakręciłem korek, żona wytarła podłogę i odetchnęliśmy z ulgą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 września 2006

 

Styropian na ścianie od frontu (od południa) jest już zaciągnięty siatką i klejem. Ma być jeszcze jedna warstwa. Wczoraj ocieplana była też płyta balkonu, w ramach akcji "Precz z Mostkami" :lol: Balkon jest ocieplony styropianem FS20 - od dołu 4 cm, od frontu 4 cm, od góry pod wylewką 2 cm. Cały dom jest oklejony styropianem 15 cm, a ściany fundamentowe - 6 cm pod ziemią i 8 cm nad ziemią. Powinno być ciepło 8)

 

Tymczasem nadal czekamy na styropian, którego zabrakło na ściany. Jak ja to liczyłem, że się pomyliłem o 40 m2? :o Dostawca obiecuje na piątek-sobotę, wykonawca niezbyt zadowolony, ale na razie ma co robić - został jeszcze taras do wymurowania. Oczywiście też zabrakło materiału - a kupić od ręki silkę 18 cm w 200-tysięcznym mieście to wielki wyczyn. Na szczęście wczoraj znalazłem - w jednym składzie zostały 3 palety z czyjegoś zamówienia. Dzisiaj kupuję.

 

W piątek ma być tynk - polimerowo-mineralny Weber Terranova. Kolor U005 - "jasne kakałko" :lol:

 

Po zrobieniu elewacji bardzo być chciał zainstalować oczyszczalnię ścieków, żeby wreszcie można było zrobić to i owo w cywilizowanych warunkach, tym bardziej, że wkrótce będę musiał na stałe zacząć nocować na budowie (a może powinienem napisać już - "w nowym domu" :wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 września 2006

 

Cały styropian jest jest już na ścianach, zakołkowany, zaciągnięty klejem i siatką. A nowej dostawy nie ma :( miała być dzisiaj albo w sobotę, ale będzie dopiero w poniedziałek po południu :-? Żeby chociaż tego terminu dotrzymali.

 

W ramach walki z nudą panowie ociepleniowcy murują taras, oczywiście silki też zabrakło. Kupić ją gdziekolwiek od ręki graniczy z cudem. Na szczęście znalazłem jakieś resztki w dwóch składach i nawet dostałem niezłą cenę - rabat 50% od ceny producenta 8)

 

Pod tarasem będzie piwniczka :o Ponieważ mury mają ponad 1,5 metra, postanowiłem ich nie zasypywać i zamiast podłogi na gruncie wylać strop. Będzie schowek na rowery i narzędzia ogrodowe. Koszt minimalny - ok. 1,5-2 tysięcy drożej niż gdyby taras był zasypany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 września 2006

 

W poniedziałek po południu nareszcie przywieźli styropian. Panowie ociepleniowcy od razu zabrali się do klejenia, skończyli dopiero jak się zaczęło ściemniać. Wczoraj chyba już skończyli, jak wyjeżdżałem do pracy przed 12-tą, została do ocieplenia tylko góra ściany szczytowej od północy. Wcześniej panowie zagruntowali ścianę południową, a tynk czeka grzecznie w salonie (on akurat przyjechał zgodnie z umową - w sobotę). Myślę, że dzisiaj już zobaczę jakąś otynkowaną ścianę. Aha - w sobotę osadzone były już prawie wszystkie parapety zewnętrzne.

 

A teraz parę fotek:

 

Takie oczka halogenowe będą we wszystkich pokojach na poddaszu. To na zdjęciu zamontowałem w łazience (2 sztuki):

 

http://budowa.fr.pl/dom121.jpg

 

A tyle zostało z mojego lasu. Łyse pole:

 

http://budowa.fr.pl/dom122.jpg

 

A to Szanowna Małżonka. Co robi? Zbiera szyszki dla syna do szkoły: :wink:

 

http://budowa.fr.pl/dom123.jpg

 

Schody na strych. Bardzo mi się podobają:

 

http://budowa.fr.pl/dom124.jpg

 

A to jeden z dębów, które przesadziliśmy wczoraj. Okazało się, że mamy mnóstwo dębów samosiejek na działce. Żeby je uchronić przed zniszczeniem (koparka będzie równała działkę, wyciągała korzenie po sosnach i kopała doły pod oczyszczalnię) przesadziliśmy je na koniec działki. Na początek 20 sztuk. To jedna z nich:

 

http://budowa.fr.pl/dom125.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 września 2006

 

Elewacja skończona, zabudowa poddasza też. Zabudowane są już też oba geberity i ścianka w kotłowni, zasłaniająca piony C.O. i CWU. Wczoraj przyjechała oczyszczalnia. Po niedzieli trzeba będzie zaprosić jakąś koparkę, żeby wyciągnęła korzenie po sosnach (prawie 200 szt. :o), wyrównała teren i wykopała doły pod oczyszczalnię.

 

Kończy się kasa, wystąpiłem do banku o wypłatę ostatniej transzy kredytu :( Niestety, tym razem już nie na podstawie zdjęć i wpisów do dziennika, tylko musi mnie odwiedzić rzeczoznawca, a ta przyjemność będzie kosztowała 250 zł... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zestawienie kosztów elewacji:

 

- materiały: 4234 zł

- robocizna: 3550 zł

Razem: 7784 zł

 

Wyszło ok. 180 m2 ścian + ok. 30 m2 cokołu (ściana fundamentowa ponad gruntem). Styropian 15 cm frezowany, tynk polimerowo-mineralny Weber-Terranova, parapety zewnętrzne stalowe białe.

 

Wychodzi ok. 40 zł za m2 na gotowo. Chyba nieźle, jak na taki gruby styro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 października 2006

 

Wczoraj zamówiłem telefon z TPSA. Mają podłączyć w ciągu tygodnia-dwóch. Potem zamawiam neostradę 512 kbit, a telefon zawieszam.

 

Dzisiaj zacząłem montować podłogę na strychu. Kupiłem docięte na wymiar płyty OSB 15 mm. Chyba jednak są trochę za cienkie, bo się uginają. Na szczęście nie jestem bardzo ciężki, ale teraz zamówię 18 mm (nie zamówiłem od razu wszystkich, bo nie było jak zmierzyć, dzisiaj zamontowałem kilka płyt, wszedłem na nie i zmierzyłem następne).

 

Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda mi się zamówić jakąś koparkę, żeby powyrywać korzenie i zamontować oczyszczalnię ścieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 października 2006

 

Podłoga na strychu na ukończeniu, zostało jeszcze ok. 8 m2. Jak już będzie gotowa, zajmę się łączeniem kabli, które się teraz po strychu pałętają - antenowe i sieć komputerowa ze wszystkich pokoi i 3 kable antenowe od anten RTV i SAT. Założyłem też na strychu światło, na razie jedną żarówkę, ale za to już w docelowej oprawce 8)

 

Wczoraj miałem wizytę Pana Rzeczoznawcy z banku. Przed wypłatą ostatniej transzy kredytu sprawdza, czy do tej pory wykorzystałem kredyt zgodnie z przeznaczeniem. Zapewnił mnie, że nie mam się czym przejmować. Zresztą pan bardzo sympatyczny. Poprzednio oglądał mój dom w marcu, przed podpisaniem umowy o kredyt. Wczoraj był pod dużym wrażeniem, że tak szybko zbudowałem 8)

 

Wczoraj zadzwonił też pan z TPSA. Mówi, że już oglądał mój dom, a w najbliższych dniach będzie sprawdzał czy jest "wolna para", bo słup TPSA mam w roku działki. Oby, bo bez internetu jak bez ręki (albo obu) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 października 2006

 

Dzisiaj parę fotek:

 

Tak mi rozkopali okolice działki spece od kanalizacji:

 

http://budowa.fr.pl/dom128.jpg

 

Przy okazji postraszyli mnie, że będę musiał się podłączyć do kanalizacji, mimo że mam pozwolenie na oczyszczalnię. Na szczęście szybko zweryfikowałem te wieści w urzędzie gminy. Okazało się, że nieprawda - nie muszę się podłączać!

 

A to stryszek (prawie skończony):

 

http://budowa.fr.pl/dom129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...