Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile można czekać na rachunek, żeby go w końcu zapłacić?


Pieczara

Recommended Posts

Wiem, frajer jestem. Ale chciałbym zapłacić za wykonaną usługę. Usługa była w styczniu, jest lipiec. Parę razy dzwoniłem, żeby mi wystawili w końcu fakturę, cobym ją w końcu zapłacił, bo ni grosza nie dałem. I nic.

 

Ile można czekać, tzn. czy od wykonania usługi można przesyłać dowolnie długo fakturę? Z jaką datą? Czy mnie np. za rok skubną z odsetkami? (ale ja CHCĘ zapłacić!). Są na to jakieś przepisy? Czy dać sobie spokój?

 

Chyba spokój, co?

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@riusz_Radom

Wyślij na piśmie - listem poleconym za potwierdzeniem odbioru - prośbę o wystawienie i przesłanie na wskazany adres rachunku za wykonaną usługę.

 

A potem możesz spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że są przepisy - zasadą jest że obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wydania towaru lub wykonania usługi a jesli musi być potwierdzony fakturą to z chwilą wystawienie faktury nie póxniej niż 7 dni od dnia wydania towaru lub wykonania usługi w przypadku usług budowlanych obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania całości lub części zapłaty nie póżniej niż 30 dni od dnia wykonania usługi fakturę w tym wypadku można wystawić najpóżniej w dniu powstania obowiązku podatkowego i nie wczesniej niz 30 dni przed tym dniem

Obowiązek podatkowy wiąże się z koniecznością zapłaty podatku dlatego sprzedawca zaniżył podatek za styczeń (lub luty)

 

Czy masz umowę lub protokoły odbioru ewentualnie inne dokumenty które świadczą o wykonaniu usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzięki za rady. Myrmota, nie mam żadnych dokumentów. Pokwitowałem tylko wykonanie usługi, a że zrobiono ją terminowo, solidnie, miło, to aż chciało się płacić :) Usługa w styczniu. Czekałem pilnie do kwietnia, po Świętach zadzwoniłem, oni się zdziwili, podałem adres, telefon, termin, potem nawet zadzwonił pan, który wykonywał usługę, żeby sie upewnić, że adres jest dobry. Potem nic. Znowu zadzwoniłem tydzień lub dwa później, ale powiedzieli, że sprawdzają (nie powiedzieli co, ale że jak sprawdzą, to zadzwonią lub przyślą).

 

Z tego co napisałeś/aś to wynika, że nie ma już jak tej usługi zaksięgować, tak? Boję się, że swoją nadgorliwością zrobiłem kuku miłemu panu instalatorowi :( Ech, nadgorliwość gorsza jest od... Ale w końcu ja chciałem tylko uczciwie zapłacić.

 

Pieczara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieczara, pomijając kwestie podatkowe, o których pisze Myrmota (bo one raczej nie są Twoim zmartwieniem), to jeśli nie było wcześniej ustalone kiedy masz zapłacić za usługę, masz obowiązek zapłacić niezwłocznie (często przyjmuje się, że niezwłocznie oznacza ok. 14 dni) po wezwaniu przez wykonawcę - art. 455 kodeksu cywilnego. Takim wezwaniem zwykle jest faktura. Zatem w Twoim przypaddku wezwania jeszcze nie było, a skoro nie, to nikt nie ma prawa naliczać Ci odsetek za opóźnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie nie przejmuj , niech sie martwi ten co mu kasa koło nosa idzie

 

ps.mam rok telefon i jeszcze rach. nie przyszedł ...a firma jest arcyciekawa i nazywa sie tepsa :lol: ....dzwonie na info z tego telefonu i baba mi gada ze nie ma takiego numeru :o , jak mi sie zawiesi to dzwonie na biuro napraw i naprawiają linie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie nie przejmuj , niech sie martwi ten co mu kasa koło nosa idzie

 

ps.mam rok telefon i jeszcze rach. nie przyszedł ...a firma jest arcyciekawa i nazywa sie tepsa :lol: ....dzwonie na info z tego telefonu i baba mi gada ze nie ma takiego numeru :o , jak mi sie zawiesi to dzwonie na biuro napraw i naprawiają linie :roll:

 

Hahaha niezłe. TP SA to niezła firma, że takie "prezenty" robi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...