Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Mirzawa z Tarnowskich


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piękny!!!

Gratuluję serdecznie. :smile:

 

Mam pytanie dotyczące wykończenia dachu-bardzo mi się podoba drewno w ten sposób zastosowane do wykończenia. Czy jak mam już dach przykryty papą to da radę jeszcze zastsosować te drewniane wykończenia zamiast blachy? Jaki to dach-jak się nazywa, i wykończenia?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze domek mi się bardzo podoba. W wielu elementach przypomina mi mój :grin:

 

Ja mam pytanie dotyczące balkonu i dachu (to pójdzie emalią).

Czy płyta balkonowa już jest ocieplona (ze wszystkich stron?) i jak zamierzasz mocować balustradę, jak wykończyć krawędzie boczne i jak planujesz odprowadzać wodę z niej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie...

Dziękuję za wszelkie opinie i uwagi... cieszę się że domek się podoba... mi również.

A teraz postaram się odpowiedzieć na pytania.. a więc po kolei (ji) /kolej, koleją, koleje? - nie wiem/

 

 

OPAL:

Więźba dachowa jest pomalowana 2-krotnie (po impregnacji oczywiście) wpierw kolorem PINIA a potem ORZECH (sam orzech byłby za ciemny. Na tak wykonaną gotową więźbę nabite są dodatkowo - identycznie przygotowane deski - węższe niż krokwie - tak by zasłonić szparę po łatach i kątrłatach i dachówkach. W ten sposób deska ta dochodzi do zakończenia dachówki jak widać na zdjęciu. Nie będę robić żadnych obróbek blacharskich. Wolę raz na dwa lata pomalować na nowo nią przykrywać piękne drewno blachą. Od dolnej strony nabito jak widać podbitkę - typowa boazeria sosnowa. Z tym że podbitkę nabijałem jeszcze przed nałożeniem folii paro przepuszczalnej i łat - jeszcze na górnej stronie więźby. W ten sposób zostawiłem odkrytą całą konstrukcje dachu wystającą poza obrys domu.

 

FRANKAI:

Nie wiem o co Ci chodzi z tą emalią. Nie planuje niczego emaliować :wink:

Balkon jest ocieplony z każdej strony styropianem 5 cm a dodatkowo cała płyta balkonu jest oddzielona od stropu styropianem i folią.

Zarówno mały tarasik na piętrze jak i daszek nad tarasikiem na parterze są ocieplone styropianem - 10cm.

PITBUL:

Balustrada będzie mocowana do balkonu poprzez odpowiednie pionowe pręty. Balustrada z drewna - typ "góralski"

Zarówno w balkonie jak i na tarasie będzie odpowiednio uformowany kanalik z odprowadzeniem wody w jednym kierunku i z balkonu woda będzie lecieć na łańcuchu a z tarasiku małą rynienką no odpowiedniej kanalizacji.

Balkon jak i zresztą cały dom jak widać jest mocno nakryty dachem (od 1m do 1,5m) więc raczej nie będzie to kolosalny problem.

AZIEL:

Kolor po zimie - jeszcze nie sprecyzowałem do końca jaki - trwają walki z połowicą. Więcej mam problemów w jakim kolorze zrobić rolety ?!!!?

AZIEL:

Jestem mile zaskoczony twoją opinią - jednak prawda nie jest taka ładna (kolorowa). Zerknij na inne zdjęcia a się przekonasz:

 

http://www.zawislak.prv.pl

 

TESKA:

Tak wspaniała spostrzegawczość! Okna w kolorze złotego dębu - As-Dom

Cokołu nie będzie. Dom jest co prawda postawiony na odpowiednio izolowanym (folia guta beta) fundamencie. Jednak ja nie chce cokołu. Prawdopodobnie na około domu rozsypie około 0,5m jakiś otoczaków. Tak by ziemia w tym miejscu była chłonna - drenaż już jest i by domek miał jakieś wizualne połączenie z ziemią

EDZIA:

Niestety jeszcze nie wiem, ale skłaniamy się do jakiejś w odcieniu żółci.

GAJKA, TOMASZOS, LUŚKA:

Tuje są naturalne - naturalnie. Tak jakoś wyszło na zdjęciach że na jednym są a na drugim nie ma ale w czasie robienia zdjęć by7ły - takie kadrowanie. Są one jak widać krzywa ponieważ dopiero co je przesadziliśmy w to miejsce. I tak właściwie to nie wiemy czy długo w tym miejscu zagrzeją. Na pewno przez zimę.

 

Jeszcze raz wszystkich serdecznie pozdrawiam

Mirzaw

 

Zapraszam na moją stronkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirzaw - faktycznie z emaliowania nic nie wyszło - dostałem zwrot.

Nie bardzo rozumiem - jak oddzielona od stropu? Trzyma się na zbrojeniu przepuszczonym przez styropian?

Czy pisząc o małym tarasiku masz na myśli tą wystawioną połowę sześciokąta? Mi architekt dał 18cm styropianu twierdząc, że poziome przegrody muszą mieć k=0.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Frankai

Balkon jest oparty na konstrukcji stropu - tzn. belki stropowe są poprostu w miejscu balkonu wypuszczone poza obrys budynku na długość taką jak balkon. W momencie układania pustaków stropowych (na balkonie one też są) przedzieliłem je na wysokości ściany płytami steropianu pomiędzy które włożyłem folię. To wszystko potem zalałem betonem.

Jeśli chodzi o tarasik to właśnie na myśli mam tą połówkę sześciokąta. Słuszna uwaga, jednak ja na razie nie wykańczełem całości. Na razie mam te 10cm styropianu. Więc być może jeszcze 5 włożę. Mam zapas do poziomu drzwi.

 

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirzaw - no to tera rozumiem. Ja żeby nie robić z balkonu czołgu chyba wrzucę na i pod polistyren. Pomysł z belkami i styropianem niezły, choć pod kątem grubości jest podobny - odcinając płytę mogłeś dać cieńsze ocieplenie, ale pustaki są grubsze niż moja wylewana płyta. Dla mnie grubość jest istotna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...