Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

podobno będzie zwrot VATu


Ados

Recommended Posts

A dlaczego NIESTETY? To po pierwsze. Po drugie: gdzie można znaleźć jakieś informacje na ten temat? Ostatnia informacja na temat ustawy jaką widziałem dotyczyła senackich poprawek.

 

Po pierwsze

Dlatego że nie jestem górnikiem i większość uczciwie pracujących ludzi w tym kraju też nie są górnikami.

Wstępne wyliczenia specjalistów mówią o tym, że przeciętnie każdy z pracujących zapłaci miesięcznie około 30zł więcej na ZUS z powodu wcześniejszych emerytur dla górników. Uważam, że to chyba średnia przyjemność płacić na coś/kogoś na co się nie ma ochoty płacić, ani nie widzi się takiej potrzeby.

 

Po drugie

Sam chętnie przeczytałbym teks ustawy, jak ktoś ma namiar to proszę podać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No tośmy się nie zrozumieli - mi chodziło o to, czy prezydent podpisał ustawę o zwrocie VAT dla budujących. Ale z ostatnich informacji - ma na to jeszcze tydzień.

 

No faktycznie, nieporozumienie z tego wyszło.

 

Co do zwrotu VATu budującym i remontującym to znalazłem tekst na ONECIE, że prezydent ma wątpliwości czy podpisac, czy nie.

 

http://podatki.onet.pl/1150410,1,0,wiadomosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wątpliwości polegają na tym, że elektroat w masie dajmy na to zaplecza politycznego o charakterze robotniczo-chłopskim z natury w masie swej się w dzisiejszych czasach nie buduje. Na dodatek on nie stara się myśleć samodzielnie w związku z tym podpis pod taką ustawą to jest utrata cennych głosów, kosztem wyborczych gruszek na wierzbie. No bo czy budujący się elektorat zagłosuje na partie brzydzące się z natury własnoscią prywatną. Nie on pomyśli, a TV mu podpowie, że taka ustawa to jest mniej pieniędzy w budżecie, które w postaci dotacji miałyby doń trafić.

I tak wyborcza kiełbasa dla klasy średniej z coraz większej oddali pokazywana jest. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kochani Forumowicze, z tym zwrotem to się tak nienapalajcie. Prezio podpisał ustawę dot. wcześniejszych emerytur dla górników. Przecież ktoś musi za to zapłacić bo ZUS cienko przędzie, a budżet cały czas ma deficyt. Możemy pogratulować naszemu "kochanemu prezydentowi" doskonałej kiełbasy wyborczej, szkoda tylko, że za tę kiełbasę zapłacą wszyscy, a zjedzą ją nieliczni.

 

Pozdrawiam

 

No i.... stało się. Moje słowa sprawdziły się - niestety. Prezydent woli zabrać budującym i dać górnikom. Ze zwrotu VATu na razie nici, ale nie wyrzucajcie faktur. Coś mnie się wydaje, że nowy prezydent i nowy parlament uchwalą ustawę o zwrocie VATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj kochani Forumowicze, z tym zwrotem to się tak nienapalajcie. Prezio podpisał ustawę dot. wcześniejszych emerytur dla górników. Przecież ktoś musi za to zapłacić bo ZUS cienko przędzie, a budżet cały czas ma deficyt. Możemy pogratulować naszemu "kochanemu prezydentowi" doskonałej kiełbasy wyborczej, szkoda tylko, że za tę kiełbasę zapłacą wszyscy, a zjedzą ją nieliczni.

 

Pozdrawiam

 

No i.... stało się. Moje słowa sprawdziły się - niestety. Prezydent woli zabrać budującym i dać górnikom. Ze zwrotu VATu na razie nici, ale nie wyrzucajcie faktur. Coś mnie się wydaje, że nowy prezydent i nowy parlament uchwalą ustawę o zwrocie VATu.

 

..... optymista czy naiwny? Na górników pójdzie tyle kasy, że dla budujących nie starczy. Niestety. Chyba że parę tysięcy budujących weźmie kilofy i zrobi w W-wie parę razy zadymę tak jak górnicy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... optymista czy naiwny? Na górników pójdzie tyle kasy, że dla budujących nie starczy. Niestety. Chyba że parę tysięcy budujących weźmie kilofy i zrobi w W-wie parę razy zadymę tak jak górnicy.?

Teraz nie ma po co bo w Sejmie urlop = pojedziemy jak wrócą do roboty.

 

Nie wyrzucajcie połamanych suporeksów czy cegieł - przydadzą się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...