Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myślę o założeniu (jako dodatkowe źródło) elektrodowego kotła grzewczego zwanego potocznie wiecznym piecem. Produkuje go i chroni patentem firma z zach. polski. Problem w tym że nie znam żadnego użytkownika tego "cuda" oprócz mego kolegi który jest zafascynowany tym wynalazkiem i będzie go zakładał. Urzadzonko wydaje sie rewelacyjne ale jakie są rzeczywiste koszty po sezonie grzewczym ... tego nie wie nikt! :( Firma nie udostępnia adresów klientów zasłaniając się ochroną danych.. :-?
Odnośnik do komentarza
https://forum.murator.pl/topic/37451-kto-ma-lub-s%C5%82ysza%C5%82-o-elektrodowych-kot%C5%82ach-grzewczych-yogi/
Udostępnij na innych stronach

Zeby dom ogrzac trzeba doprowadzic energie cieplną. Jezeli jest ona z prądu (który jest expolatacyjnie jednym z najdroższych nosników energii w przeliczeniu na zł/kWh) to niemal niezależnie od sposobu przemiany energii prądu w energie cieplną sprawność jest bliska 100% - ergo nic się nie dostanie taniej (chyba że jakies grzanie w II taryfie).

 

Oczywiscie mozna pociskac kit jakie to proste i ekonomiczne rozwiązanie - inwestycyjnie często jest tanio, ale potem te rachunki gdy nie masz dobrze docieplonego domu ew. trzeba go wysuszyć lub ma sie jakies "resztkowe" mostki cieplne.

Tu: http://www.ekodom.kkf.pl

dają wyliczenie ile zapłaci się za energię grzejąc takim piecem: jednyna rzecz to piec jogi ma moc 6.7 kW a inne (które z nim tam porównują) mają 24 kW -> tak, wtedy wychodzi taniej :) - jeżeli ktoś potraktuje to poważnie, to znaczy że w młodości na szkołę kamieniami rzucał :)

A poważnie - mam dom o kubaturze ok. 500 m3 i zapotrzebowaniu na energię ok. 7 kW (w warunkach obliczeniowych) -> więc piec Yogi by mi wystarczył, i grzał cały czas. Natomiast posiadany kocioł gazowy o mocy 20 kW po prostu grzeje przez 1/3 godziny a 2/3 godziny nie grzeje :)

A piec Yogi ma być takim wybitnym wynalazkiem bo działa na zasadzie grzałki żyletkowej, dobrze zannej z akademików i więzień ....

Niestety, nie ma perpetuum mobile :(

 

pozdr - Krzysiek

Dzięki! Tak myślałem , że to będzie na zasadzie "buzawy" a jestem już po rozmowie (w sob) z wrocławską firmą, tym bardziej że do obliczenia- wykonania "wiecznego" pieca trzeba do producenta wysłać butelkę wody z ujęcia w domu :o Producent przez 20 min roztaczał wizję przetaniego i bezobsługowego urządzenia na koniec jeszcze cena 1050EURO netto. Rozmawiając ze znajomym który opowiadał mi o tym "wynalazku" pomyślałem sobie że jest to napewno ruski wynalazek. No ale jak mówi stare przysłowie " kto pyta nie błądzi" .A może to naprawde super piec :wink: (jeszcze stronka producenta którą znalazłem http://www.yox-pol.wroclaw.pl Pozdrawiam jeszcze raz!!!

No więc "tradycyjne" kotły elektryczne kosztują na poziomie 2 kzł (wtedy podłączamy rurki i grzejniki c.o.). Natomiast jeśli chcesz grzać prądem - to może być to podłogówka (wtedy tylko za maty grzejne i sterownik zapłacisz) lub konwektory elektryczne (też inwestycyjnie tanie rozwiązanie, rurek nie trzeba, w każdym pokoju możesz mieć sterowanie oddzielne).

 

pozdr - Krzysiek

PS. współczuje Twojemu koledze - chyba nie do konca przemyślał zakup (no, chyba że to on jest producentem :) )

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...