Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

stara pianka w oknach wymieniać czy poprawić


Recommended Posts

witam

 

proszę o porade.

W moim kupionym domu /stan surowy zamknięty/

zamontowono w 2000 roku okna z plastiku,niestety pianka uszczelniająca przez ten okres nie była zabezpieczona i w niektórych oknach jest uszkodzona sa prześwity na zewnątrz lub co gorsza wygryziona przez lokatorke na gape prawdopodobnie kune.

Czy należy wyciąć starą pianke i zamocować okna od nowa czy wystarczy

uzupełnić ubytki.

Poniżej zamieszczam zdjęcie i choć nie widać tu tego ubytku to pianka jest tu wygryziona przez kune i dla świętego spokoju zastawiłem ją deską

 

 

http://img313.imageshack.us/img313/7586/dzrwibalkonowe9ur.jpg

 

pozdrawiam mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypaczy. Okna powinny sie trzymac na kotwach, a pianka bardziej ma role w ociepleniu i uszczelnieniu. Regula jest, ze budowlancy daja jak najmniej kotew (bo to duzo roboty)- moze trzeba uzupelnic. Na pewno w kazdym rogu musi byc, ponadto po jednej na najdluzszym boku. A pianke to uzupelnij na koncu - tuz przed zalozeniem parapetow, albo nawet juz po nich, oraz przy okazji tynkowania, bo slonce piance szkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka ulega zniszczeniu pod wpływem UV i utlenienia - głónie warstwy nawierzchniowe.

 

Wydrap co luźne, resztę uzupełnij.

 

Jeśli będato długie odcinki , całkowicie puste, to na wszelki wypadek rozeprzyj ramę okna deską, albo czymś podobnym, aby nie wygieło jej dośrodka. Jeśli uzupełniasz tylko nawierzchniowo lub krótkie odcinki, to piana nie będzie miala szans wygiąć ramy okienej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę warto uzupełniać tylko jakieś dziury. Dla świętego spokoju wyrwij całą i zapianuj od nowa całość jeśli nie robiłeś tego nigdy poproś fachowca - nie jest to zbyt pracochłonne a może cię ominąć późniejsza przykra niespodzianka w postaci przemarzania w miejscu starej zwietrzałej pianki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pozostała pianka ma prawidłową strukturę to nie warto jej usuwać. Uzupełnij tylko braki sama praca nie jest ani skomplikowana ani pracochłonna ale jeżeli tego nigdy nie robiłeś to musisz uważać by nie poparać zbytnio okien pianką bo to dziadostwo ciężko się czyści

Poczytaj też tutaj może pomoże:

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=44395&highlight=pianka+kruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara pianka jes zwietrzala i nie polączy sie trwale z nową - wyskrobać to co sie sypie - - znaczy sie warstwe wierzchnią - pozostawić środek - jak bedziesz pianował to pamiętaj o spryskaniu i starej pianki i muru wodą ze spryskiwacza - przed pianowaniem odkurz starą pianke - na początek zrób małą próbe bo piana sie rozpienia coś ze 35 razy - jak dasz za dużo to ci powyskakują bąble jak arbuzy - a szkoda pianki - woda [wilgoć] jest potrzeba do spieniania a ponadto oczyszcza podłoże - żeby ram nie zabrudzić to naklej taśmy z papieru lub najlepiej te "skoczowe" ale nigdy ale to nigdy te szare do pakowania - przyklejają się jak cholera i nic nie jest ich w stanie usunąć - zabrudzone ramy utwardzoną pianką też jest trudno umyć - praktycznie nie ma na to rozpuszczalnika - jedyny sposób to cierpliwa żona ze scyzorykiem do skrobania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...