Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MALOWANIE FARBA, FARBY - dobór wałka, pędzle, wałki, jaki wałek?


marc27

Recommended Posts

Miałem raz pomalowane mieszkanie kolorem i widze że są paski farby takie wygrubione ( czy przetrzeć to papierem ściernym?). :o . dorazcie co zrobić. Czeka mnie jeszcze jedno malowanie. Gdzie tkwi przyczyna. Pomyslałem że może farba źle wymieszana (maszyna mieszała) albo wałek nie ten. Jeżeli ktoś może miał doczynienia z tą farbą i może coś poradzić to bardzo proszę o poradę.

Z góry dziękuję

Marcin

Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką fakturę farby chcesz uzyskać.

Jeśli "skórkę pomarańczy" to wałek sznurkowy z długim włosem.

jak gładki - z krótkim.

 

Przyczyny mogą być -

1) zużyty wałek - na brzegach bardziej kosmaty

2) za gęsta farba - nie dajesz rady rozciągać, ale nie rozcieńczyłbym więcej niż pozwala producent - 2 l jak pisze poprzednik to chyba za dużo.

3) farba posycha - za gęsta jak wyżej lub przeciąg w czasie malowania - zasycha zanim zostaje utworzona ostateczna powierzchnia.

Wietrzyć po malowaniu, nie w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też malowałem u siebie Tikurillą. Długo trwało, zanim doszedłem do tego, jak i czym malować, aby wyszła idealnie gładka ściana.

 

1. Musi być dobry (czysty) wałek z krótkim włosem

2. Trzeba dosyć szybko i dokładnie rozsmarowywać farbę i nie jeździć suchym wałkiem po malowanej ścianie, bo zbieramy nim świeżo nałożoną farbę i powstają pasy lub smugi

3. Trzeba malować na krzyż (i w pionie i w poziomie)

4. Po pracy wałek dokładnie umyć wodą, bo nie ma nic gorszego, jak zaschnięta w wałku farba (wewnątrz włosa). Później malując takim niedokładnie umytym wałkiem odpadają z niego kawałki zaschniętej farby i lądują na ścianie lub w farbie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie zrozumiałem jak się dokładnie "rozsmarowuje" farbę.

2. Trzeba dosyć szybko i dokładnie rozsmarowywać farbę i nie jeździć suchym wałkiem po malowanej ścianie, bo zbieramy nim świeżo nałożoną farbę i powstają pasy lub smugi

3. Trzeba malować na krzyż (i w pionie i w poziomie)

.

 

Myślałem, ze właśnie wracając suchym wałkiem do miejsc gdzie rozprowadzona farba już nieco "zmarzła" zbiera się jej nadmiar i nadaje pożądaną teksturę.

Malowanie ścian w poziomie uważam za średni pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Witam,mam dwa pytania dotyczące malowania.

1.Jaki kupić wałek ,żeby był bez struktury,nie zostawiał takich wzorków?Wszyscy pytają o wałki ze wzorami ,a ja chcę bez.Podobno ma być z krótkim włosiem i co jeszcze?

2.Dekoral Polinak - "Tworzy efekt matowej powłoki." to jest matowa czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj wałka zależy od rodzaju farby którą będziesz malować. W profesjonalnym sklepie z farbami napewno Ci doradzą.

Ewentualnie mozna spróbowac dobrać coś samemu- kupujesz kilka wałków . Ja po kilku próbach z różnymi wałkami w końcu pomalowałąm cały dom (farba Kabe Aquatex) wałkiem który na wierzchu miał futerko, coś podobnego do ocieplacza w kurtkach. Najmniej chlapał i najgładziej rozprowadzał farbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...