Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzyb na scianach zewnetrznych po wymianie okien w bloku-co


daspio

Recommended Posts

Prawdopodobnie jak sam stwierdzasz jest to winna wentylacji, ale zrobienie w bloku mechanicznej jest raczej niemozliwe (przepisy), chociaz to ostatnie pietro.Narazie jesli masz mikrowentylacje w oknach (inaczej rozszczelnienie) sporobowal bym tego ale moze nie byc za cieplo,jesli nie pomoze dogadac sie z administracja i probowac jakos mechaniczna wentylacje ale jak mowilem moze byc duzy problem.Lub samemu do kratek zalączyc wentylator wyciagowy ale nie montowac go w pionie lecz pod katem jakies 50-60 stopni.

Ale moge sie tez mlic zobaczymy co powiedza inni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas był ten sam problem, też mieszkamy na ostatnim piętrze. Okazało się, że mieliśmy problemy z ciągiem. W łązience z wentylacji dmuchało nam zamiast wyciągać powietrze. Administracja poprowadziła rurę od naszej kratki wentylacyjnej i uszczelniła ją i wtedy problemy się skończyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: po pierwsze usunąć przyczynę [nadmierne zawilgocenia] a nie skutek [grzyb].

W tym celu udożnić wentylację grawitacyjną - odkurzyć kratkę odsłonić jak jest przysłonięta powiadomić administrację może jest zatkana w szybie wentylacyjnym.

Po drugie ROZSZCZELNIĆ okna prze zastosowanie uszczelek płaskich.

Każde okno jest za szczelne [ustaje napływ powietrza] i trzeba je rozszczelniać do wymiany powietrza - najłatwiej i najtaniej przez płaskie uszczelki w przylgach. Wie o tym każdy producent okien ale tego nie przestrzega bo uważa to za mało ważne.

Można też zamontować w oknie nawiewniki - np. AERECO - firma AEREC lub WENTAIR - firma BREVIS.

Szukaj tego na stronie http://www.oknonet.pl [portal okienny] http://www.aereco.com.pl http://www.ventair.com.pl - chyba adresy są dobre

Inaczej grzyb na ścianie będzie rósł i rósł a jest niejadalny.

Dodam jeszcze, że ostatnie piętra mają na ogół fatalną wentylację grawitacyjną - często jest za słaba - za mały ciąg. Dlatego pomocne może się okazać podwyższenie na dachu wyciągu blaszaną rurą - ale to też administracja.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: pchelek dnia 2002-11-20 13:52 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wszystko jasne ja tez to mialem ale bardzo maly rekuperator to rozwiazal a nie rozszczelnienie okna bo mieszkam na parterze i terza nawet gdy zona cos przypali w kuchni to nie czuc bo rekuperator wyciaga z kuchni i WC a dmucha do pokoju i sypialni Gienek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to typowy problem braku wentylacji po wymianie starych okien na nowe szczelne np.PCV. Aby pozbyć się pleśni na ścianie należy poprawić wentylację w mieszkaniu. Sprawdz drożność kratek wentylacji grawitacyjnej oraz kratek w drzwiach łazienkowych. Jeśli wszystko jest drożne należy doprowadzić powietrze do mieszkania przez zastosowanie nawiewnika higrosterowanego okiennego najlepiej firmy AERECO. U mnie działa!.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety winne są okna - za szczelne do starych budynków, które nie przewidywały innej wentylacji niz przez ... nieszczelne okna.

W mojej spółdzileni w przypadku słabego ciągu podwyższamy komin wentylacyjny (oczywiście docieplony) o ok. 1m. oraz zakładamy membranowe nawiewniki na ramiaku okna. Nawiewnik działa w ten sposób, że przy podmuch wiatru zamyka się. We wszystkich przypadkach pomogło.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie cały świat myśli nad tym aby okna były jak najszczelniejsze i najcieplejsze a my polacy jak je rozszczelnić i poco a może inaczej szczelne okna dom też bo oklejone steropianem najtaniej i najefektywniej i rekuperator Andrzej Gdańsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "Anonim" ma rację, ale u nas (w Polsce) poszczególne pomieszczenia nie posiadja wentylacji. Jeżeli powietrze nie przepływa przez pomieszczenie (normy okreslaja ile na godzine m3) to powstajaca w nim wilgoć (z oddechu, z kwiatów, z akwariów itd) nie ma mozliwości opóścić pomieszczenia. W zwiazku z tym wykrapla się w najzimniejszych miejscach pokoju. Przeważnie narozniki ścian, ściany zewnetrzne (szafy wnekowe na ścianie zewnetrznej) , pod podwieszonym sufitem (ostatnie kondygnacje) lub na szybach w budynkach docieplonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...